Apskats: Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City

gtaIV episodes from liberty city

Pirms es uzsāku šo pēcskatu, gribu, lai jūs zinātu, ka oriģinālais 2008. gada Grand Theft Auto IV man bija totāla vilšanās. Ne jau tāpēc, ka es tai nevarēju uzinstalēt kādu Hot Coffee modu, bet gan tāpēc, ka tā, neskaitot grafiku, ne ar ko īpaši neizcēlās labāka par tās iepriekšējo daļu, kas norisinājās San Andreas štatā. Jā, arī stāsta ziņā, kur no loģikas bija maz vēsts…

Ir pagājuši aptuveni tieši divi gadi un Xbox 360 ekskluzīvo papildinājumu ekskluzivitāte ir izrādījusies nekas vairāk, kā vien ekskluzīvs laiks. Kāds pārsteigums! Abi papildinājumi: The Lost & Damned, kā arī The Ballad of Gay Tony, apvienoti kopā, veido Episodes from Liberty City spēli vienā diskā (mazliet sarežģīta situācija, kad man tas ir jāizstāsta). Nu šie papildinājumi ir iznākuši arī uz PS3. Vai šis garais laiks, mums – plejstejšeniešiem, ir bijis vērts tās gaidīšanas?

Brīdinu, ka šis jau no sākta gala ir bijis paredzēts kā stāsts par to, kā reiz tika sačakarēta spēle ar nosaukumu Grand Theft Auto IV. Tāpēc šīs spēles mīluļi, sarosieties!

the lost and damned

The Lost & Damned galvenais varonis ir baikeris Džonijs Klebitzs. Bet ne ar viņu sākas šis stāsts. Ar viņa brāli Billiju Klebitzu, kurš tikko ir iznācis no cietuma un atkal pārņem The Lost baikeru bandas līdera vietu. Džonijs kopā ar saviem baikeru draugiem nespēj aptvert, cik gan ļoti Billijs šajos cietumā pavadītajos gados ir pārvērties un viņš to vien kā dara, kā pieņem kļūdainus lēmumus, kas var beigties letāli visai The Lost bandai. Džonijs ar to nespēj samierināties. Izvēršas tā, ka baikeru banda sadalās divās naidīgās daļās: viena ir Billija pusē, otra Džonija pusē. Abi brāļi kļūst par ļaunākajiem ienaidniekiem.

Kaut arī The Lost & Damned stāsts nav īpaši aizraujošs, tomēr ir interesanti just līdzi varoņiem jau no tā brīža, kad The Lost ir vienots veselums, līdz brīdim, kad pie durvīm klauvē sabrukums. Tomēr jāatzīst, ka beigas ir jocīgas. Vai jūs tā pēkšņi nogalinātu kādu savu radinieku tikai tamdēļ, ka prātiņā viņš ir neaptēsts? Ok, savādāka pieeja: vai jūs nogalinātu savu radinieku tikai tāpēc, ka viņš grasītos jūs nodot? Sorry, jebkurā gadījumā, es jau nu nē.

bllad gay of tony

The Ballad of Gay Tony sižets, godīgi sakot, ir visplānākais no visiem. Jūs esat Luis Lopezs, miesassargs un labā roka Liberty City lielāko naktsklubu īpašniekam – Gejam Tonijam, kurš nekādīgi nespēj nokāpt no baltā pulverīša un nekad netiek redzēts ietusējam savos naktsklubos. Nu un vēl viņš ir parādos līdz kaklam. Tas arī viss. Sižets aprobežojas ar to, ka Mr.Tonijs jums liks izdarīt šito un to, vai arī liks izpalīdzēt viņa geju draugiem. Šeit gan nebūs runa par stāstu, bet gan par variētajām misijām, bet par to vēlāk. Jebkurā gadījumā, The Ballad of Gay Tony stāsta beigas jūsos izraisīs vislielāko gandarījumu no visiem trijiem. Beidzot laimīgas beigas!

Jā, es minēju, ka abi stāsti nav no tiem interesantākajiem. Un tomēr, interesantāki nekā oriģinālā Grand Theft Auto IV ir gan. Kāpēc? Varbūt tāpēc, ka šoreiz abi stāsti nebija izstiepti 90 misiju garumā (ko GTA IV būtu bijis iespējams izstāstīt uz pusi ātrāk) un galvenais varonis vienmēr neatteica klientu piedāvājumiem, sakot: „Es izdarīšu jebko, lai nopelnītu naudiņu…. jebko”. The Lost & Damned sastāv no 22 misijām, bet The Ballad of Gay Tony no 26 misijām. Un kamēr Niko Belliks pelnīja kaudzi naudu, kuru nekur īsti neizšķieda, tikmēr Džonijam bija tam pamatots iemesls, jo kaut kā taču ir jāuztur sava baikeru banda, bet Luis toties ir miesassargs, kura uzdevums ir palīdzēt savam bosam un viņa draugiem.

Visu trīs šo cilvēku stāsti: Niko Bellika, Džonija Klebitza, Luisa Lopeza – visi šie trīs stāsti lieliski savienojas. Pārdomāti, tomēr varbūt hronoloģiski jums būs grūti tiem visiem izsekot līdzi. Šī „triloģija” vijas apkārt stāstam par dimantiem, kuri nonāk no viena cilvēka rokām, otrās. Tādi kā nolādētie dimanti, kas visiem sagādā nepatikšanas. Un tomēr, pašas, pašas beigas, kura cilvēka rokās nonāks dimanti, bija paredzamas. Vismaz es paredzēju un tā arī notikās. Laikam man vienāda domāšana kā Housera brāļiem.

Lai vai kā, oriģinālais Grand Theft Auto IV saturēja (vai nesaturēja) daudzas lietas, kas manī izraisīja jautājumus. Piemēram: kāpēc pilsētā ir milzīgs cietums, kuru mums nevienā misijā tā īsti nemaz neizdodas apmeklēt? Kāpēc pilsētā ir golfa laukums, bet golfu spēlēt nevaram? Kāpēc man Mr.Bulgarins tā vēlas atriebties par pagātnes grēkiem, ka pat īsti necenšas to izdarīt? Un tā varētu turpināt vēl un vēl. Bet beidzot abi papildinājumi man sniedza atbildes uz šiem jautājumiem. Sajūtas bija dažādas. Man nācās gaidīt divus, divus f*ckin gadus, lai saprastu, ka no Grand Theft Auto IV tika „izgrieztas” tik daudzas lietas, kas šo spēli būtu padarījušas jau tad par iespaidīgu, un savam vārdam cienīgu paciņu. Bet nē. Apgraizīsim spēli, jo kritiķi mums tāpat bāzīs acīs tuvu perfektas atzīmes, tādā veidā pelnīsim vairāk, un paši Microsoft mums maksās tik daudz, ka viņi varētu pabarot kādu valsti Āfrikā. Jā, jā, PS3 ir ticis apbižots, Microsoft ir tie sliktie zēni (vai meitenes) un GTA IV ir saņēmis 10 cm garu apgraizīšanu. Ei tu nost.

the lost and damned 2

Iespēju ziņā The Lost & Damned īpaši neizceļas. Šis bija pirmais Grand Theft Auto, uz kura tika likts tik pamatīgs akcents uz motocikliem. Moči te, moči tur. Tas pat izskatījās jocīgi, ja Džonijs iekāpa kādā mazā vabolītē. Stabilitāte uz motocikla ir paaugstinājusies. Bieži vien misijās brauksiet apkārt ar vēl pieciem motocikliem no savas The Lost bandas. Ja brauc tuvu viņiem, var uzlabot savu dzīvību un pat bruņas, kas bija man iemesls viņus neapdzīt. Toties pārējo draugu intelekts bija zirņa lielumā, jo bieži uz ceļa mēdza iestrēgt (un tad atleca) vai, piemēram, kad reiz norisinājās apšaude, mans baikeru čoms izlēma, ka ir krutāk palikt uz moča un pabraukāties pa apšaudes vidu. The Lost bandai ir arī sava pajumte. Kas pārsteidza cik gan saturīga tā ir. Trīs stāvos, The Lost apmešanās vieta satur bāru, striptīzu, roku laušanos, kāršu spēles un aptuveni padsmit čaļus melnā, kas vienmēr mani pasveicināja, tiklīdz kā ierados. Sajūta bija tiešām, ka esmu kādas lielākas organizācijas biedrs. Vēl rēķinieties ar jauniem ieročiem, mašīnām un, protams, motocikliem.

The Ballad of Gay Tony pārsteidza visvairāk. Beidzot kāds Grand Theft Auto, kas kaut nedaudz cenšas līdzināties SanAndreas laikiem! Tā kā esat paša Geja Tonija miesassargs, tad būs jums iespēja spert savu soli vairākos Liberty City naktsklubos. Iespējams dejot (daudz patīkamākas pogu kombinācijas nekā SanAndreas), uzspēlēt piedzeršanās spēli, veikt vairākus ar naktskluba darbību saistītus pārvaldīšanas darbiņus, ieskriet dāmu toletēs, vai vienkārši piedzerties, ka pamodīsieties kādā Libery City nostūrī. Tas vēl nav viss. Atgriezusies ir izpletņlēkšana, kas ir daudz daudz ērtāka par CJ izpletņvadīšanu. Iespējams ir arī uzspēlēt golfu (beidzot!). Pacīnīties pagrīdes cīņu klubā. Pieejami daudzi jauni automobiļi, mūsu dienu ieroči, helikopteri, laivas. Da faktiski viss. Pat nitros ir veicis tik ilgi gaidīto tā atgriešanos. Un kad mēs iegūstam tik daudz jaunu iespēju, padomājiet, kādas gan stāsta misijas tiek dotas! The Ballad of Gay Tony gandrīz neviena misija nebija garlaicīga un katra par sevi savādāka. Ne tāds, kāds bija Grand Theft Auto borefest: aizbrauc, nošauj, aizbēdz no policijas. Nevienas spilgtas misijas, kas būtu man kā palikušas atmiņā. Pie velna, pat The Lost & Damned saturēja divas spilgtas misijas! Tā kā, ja skatāmies uz stāsta misijām, tad ziniet, ka Episodes from Liberty City izlabo vienu no vislielākajiem tās „mātes” trūkumiem.

Runājot par daudzspēlētāju režīmu, arī tur ir savas izmaiņas, bet tās aprobežojas ar vien jauniem spēles veidiem. Protams, daži no tiem ir diezgan interesanti. Atgriezušies abos papildinājumos būs gan Deathmatch, Team Deathmatch un Free-mode. The Lost & Damned pievienos tādus jaunus spēles veidus kā Bike Racing, Chopper vs. Chopper un Witness Protection. Domāju, ka Bike Racing ir izprotams – sacensības uz motocikliem. Chopper vs. Chopper pieprasa divus spēlētājus, vienu nostāda uz motocikla, bet otru helikopterī. Motocikla braucējam ir jāizbrauc cauri visiem check-point’iem dzīvam, bet helikoptera vadītājs ar munīcijas palīdzību to nedrīkst pieļaut. Mans mīļākais spēles veids personīgi ir Witness Protection, kas atgādina par manu mīļāko Grand Theft Auto IV spēles veidu Cops N Crooks. Šoreiz spēlētāji tiek iedalīti divās komandās. Vieniem ir uzdevums pasargāt kādu liecinieku bruņu mašīnā un aizgādāt viņu līdz punktam B dzīvu. Motociklistu uzdevums ir to nepieļaut. Galu galā iegūstat aizraujošu komandu pakaļdzīšanos ar ātrumu, sprādzieniem un lodēm lidojam uz visām malām.

ballad of gay tony 2

The Ballad of Gay Tony iekš daudzspēlētāju režīma iepazīstinās manis jau nosauktos izpletņus, nitrosu mašīnām un helikopterus, apbruņotus ar ložmetējiem. Būs variētas sacensības, kas pieprasīs izlekt ar izpletni un ielekt tieši laivā un tad pārkāpt sporta mašīnā. Kā arī Free-mode, kas var būt pārbāzts ar šķaidošajiem helikopteriem un tad no jums vien paliks slapja vieta. Ja bijāt noobs iekš Grand Theft Auto IV daudzspēlētāju režīma, tad vēl jo lielāks noobs būsiet iekš The Ballad of Gay Tony. Tomēr galu galā vislielākā problēma ir tā, ka PS3 sabiedrība iekš Episodes from Liberty City ir vienkārši pārāk maza. Grūti būs savākt lielu daudzumu spēlētāju vienā serverī. Šī bija viena no problēmā arī Grand Theft Auto IV. Vispār, daudzas oriģinālās spēles problēmas ir atgriezušās, jo Episodes From Liberty City ir tikai viens liels papildinājums.

Tā kā šis ir tikai papildinājums, ziniet, ka Episodes from Liberty City grafika uz PS3 ir tikpat briesmīga kāda bija iekš oriģinālā Grand Theft Auto IV. Stūrainās mājas un ielas atgriezušās. Spēle darbojas uz 640p atbalstu. Pa šiem diviem gadiem grafiskais dzinis, kas tolaik vēl izskatījās man ok, tagad izskatās brīžiem galīgi garām un priekš jau mūsdienu standartiem ir paspējis atpalikt. Varoņu sejas animācijas ir ciešamas, bet tikai ciešamas. Vecais kaitinošais mašīnu pop-up kā jau visos GTA, ir arī šeit. Hmmm, braucu ar mašīnu, paskatīšos atpakaļ, paskatos uz priekšu, bam! no zila gaisa parādījusies mašīna man priekšā, kurā es ietriecos.

ballad of gay tony 3

Geja Tonija Ballāde piedāvā arī kaut ko tādu, ko līdz šim ir spējis sniegt vien Chinatown Wars. Pēc katras misijas parādās, cik gan procentuāli pareizi jūs esat pabeiguši šo misiju un tiklīdz, kā visas stāsta misijas būs izietas, tā jums parādīsies iespēja tās atkārtot.

Kontroles spēlē ir tieši tādas pašas kā Grand Theft Auto IV. Ērtas, varbūt vienīgi šad un tad paslēpšanās (cover system) neizdarīsies tā, kā varbūt jūs vēlētos.

Skaņu celiņš spēlē ir daudz, DAUDZ labāks par Grand Theft Auto IV. Kādreiz es domāju, ka mūsdienu dziesmas nevar salīdzināt ar tām, kādas dzima 90tajos, 80tajos. Un tāpēc vienmēr uzskatīju, ka Grand Theft Auto IV radio staciju dziesmas… iesūkās. Nu vairāk vai mazāk. Protams, tā ir katra gaume, bet personīgi es nekļūdījos. Tomēr Episodes from Liberty City apgāza manus uzskatus. Abi papildinājumi aizstāj visu līdzšinējo radio staciju dziesmu klāstu un pievieno vēl trīs jaunas radio stacijas. Ir vairāk jaunu, man zināmu, dzirdētu gan mūsdienu, gan mazliet vecākas dziesmas. Tiem, kas iegādāsies Episodes from Liberty City diskā, tie saņems vēl ekskluzīvas radio stacijas  RamJam FM, Self-Actualization FM un Vice FM. Vice FM satur 80. gadu vienas no labākajām dziesmām. Great! Vienmēr esmu uzskatījis, ka Vice City un Vice City Stories par lieliskām spēlēm vien padarīja jau to skaņu celiņš, kas nāca no šiem gadiem. Tomēr jāpiemin, ka man nācās saskarties ar tādām problēmām, ka radio stacijām pēkšņi pazuda skaņa un varēja vien dzirdēt tādu mazu čērkstoņu. Šo problēmu gan varēja viegli izlabot vienkārši izslēdzot un ieslēdzot radio.

Raksta autors: Damn

Informācija par spēli:

  • Izstrādātāji: Rockstar North
  • Izdevēji: Rockstar Games
  • Platformas: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows
  • Iznākšanas datums: 2009. gads, 29. oktobris
  • Vecuma ierobežojums: 18+

Konsoles.lv vērtējums:

Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City

Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City
8

Neatkarīgi no tā vai jums patika Grand Theft Auto IV, vai tomēr bijāt vīlies, jums noteikti patiks Episodes from Liberty City. Kaut arī, manuprāt, tieši šādam vajadzēja izskatīties oriģinālajam Grand Theft Auto IV atpakaļ 2008. gadā.

8.0 /10

Plusi

  • *Veids kā visi trīs stāsti sasaistas
  • *Daudz variētākas spēles stāsta misijas
  • *Lielisks skaņu celiņš
  • *Ņēmā verams fakts, ka tie ir tikai papildinājumi

Mīnusi

  • *Spēle ir tik 2008. Gadīga

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *