Apskats: Uncharted 3: Drake’s Deception

uncharted 3

Ja nu gadījumā kāds nav spēlējis nevienu šīs spēles sērijas spēli, tad to varētu salīdzināt ar Indiana Jones notikumu bagāto un spraigo pasauli. Salīdzinot ar pirmajām abām spēles sērijas daļām šī noteikti ir vislabākā, jo Naughty dog (izstrādātāj studija) ir uzklausījuši spēlmaņu vēlmes – stāsts liekas saistošāks, video sekvences teju saplūst ar pašu spēli, tādejādi no malas vērotājiem un pašiem spēlmaņiem spēle var noteikti aizstāt labas ļoti labas filmas noskatīšanos…

Pārāk biežie, vienveidīgie šaudīšanās momenti ir krietni samazināti, aizstāti ar visāda veida platformingu un puzlēm, kuras šoreiz pat liek aizdomāties līdz nonākam pie risinājuma! Protams spēles vizuālais tēls , proti, grafika neliek arī šoreiz vilties, gan video rullīši gan in-game spēle izskatās vienkārši apburoši, lai gan grafikas dzinis nav mainīts, ir krietni piestrādāts pie mazākām detaļām un krāsu palete ir palikusi dzīvīgakā un krāšņāka, salīdzinot ar abiem spēles pirmstečiem!

uncharted 3 2

Uncharted 3 stāsts ierindojams aptuveni 2 gadus pēc otrās daļas, kas nav arī gājis garām paša Neitana Dreika (Nathan Drake ) sejas izteiksmē, proti, pats tēls liekas krietni druknāks un drūmāks, personīgi man, īsti nepatīk izmaiņas, bet ļoti iespējams tas palīdz saglabāt un uzturēt dramaturģijas momentus stāsta video sekvencēs!

Stāsta pieveikšanai vajadzīgas pēc Naughty dog informācijas no 8 – 10 stundām, kas liekas iespējami uz easy vai normal grūtības pakāpēm, jo man, pirmo reizi spēlējot uz Hard grūtības pakāpes un skatoties visas video sekvences un meklējot visus tālumā un tuvumā vizuļojošos loriņus ( protams mazo dārgumu (treasures) meklēšana ir neatņemama Uncharted sērijas sastāvdaļa), aizgāja ap 14-16 stundām! Trofeju kārumniekiem Platīns prasīs no 25 – 30 stundām, atkarīgs no spēlmaņa prasmes un nervu biezumu, jo crushing grūtības pākāpē ir pa kādam šķietami neiespējamam momentam! Protams kam tas ir par maz, var ar draugiem spēlēt co-op misijas, kas ir pavisam jauns piedzīvojums un misijas, nesaistīts ar pašu stāstu. Kam arī ar to nepietiek, var vērsties lielajā daudzspēlētāj režīmā (multiplayer) un šaut nost gan draugus no friend-list gan nedraugus no visām pasaules malām.Tiesa gan pie jaunā multiplayer režīma ar integrētām video sekvencēm ir jāpierod, tomēr tas ir tik pat jautri ar kādu draugu komandā kā co-op mode.

Spēles elpu aizraujošie, jaw-dropping momenti ( set-pieces )šoreiz tiešām ir pieklājīgā daudzumā, un Uncharted 2 : Among thieves augsti izloloto vilciena chapteri ne vien liek nobālēt vairākkārtēji, bet iznīcina tā eksistenci mūsu pelēkajās šūniņās. Stāstam ir 22 chapteri ( daļas), bet nekad nav tāda sajūta, kad esmu tur jau bijis, vai esmu jau to darījis (been there, done that), jo chapteru dažādībai kā arī pašam stāstam šoreiz , acīmredzami Naughty dog ir pievērsuši īpaši lielu vērību! Parasti gan spēles iesākumi mēdz būt lēnīgi, tā teikt mērīgi uzsāk pašu stāstu, tad šajā spēlē pavisam tā nav, ja vienīgi varētu piekasīties spēles vidusdaļai, kur spriedze, šķietami uz īsu brīdi norimst, bet tas ir maldinoši, jo seko viens no episkākajiem spēles momentiem, lai gan to tiešām šai spēlei netrūkst.

uncharted 3 3

Lai gan spēles mehānika ir stipri uzlabota, īpaši hand to hand combat, tomēr spēle neko jaunu neizgudro un nedara, bet to, ko tā dara, tā tiešām ir dara tuvu perfekcijai un noteikti a must have katra spēlmaņa spēļu kolekcijai, vai vismaz spēlēto spēļu klāstam.

P.S Spēles sērijas jauniņajiem vēlams izspēlēt vismaz vienu no iepriekšējām daļām (vēlams abas) , lai pilnībā varētu sekot fantastiskajam stāstam!

Raksta autors: gatinjch

Informācija par spēli:

 • Izstrādātāji: Naughty Dog
 • Izdevēji: Sony Computer Entertainment
 • Platformas: PlayStation 3
 • Iznākšanas datums: 2011. gads, 2. novembris
 • Vecuma ierobežojums: +16

Konsoles.lv vērtējums:

Uncharted 3: Drake's Deception

Uncharted 3: Drake's Deception
10

Lai gan ir pa pāris, minimāliem mīnusiņiem, tomēr spēle visā visumā ir ļoti tuvu perfekcijai, ja ne pat perfekta un noteikti uzskatāma kā benchmark kādai vajadzētu būt action-adventure spēlei mūsdienās!

10.0 /10

Plusi

 • *Grafikas dziņa uzlabojumi un krāsu paletes maiņa
 • *Chapteru daudzveidība, episkie set-pieces
 • *Audio celiņa, video sekvenču izcilā kvalitāte
 • *Video sekvenču saplūšana ar spēlējamo daļu - uzlabota un daudzveidota kaušanās sistēma
 • *Video sekvenču saplūšana ar spēlējamo daļu

Mīnusi

 • *Multiplayerī diezgan bieži sanāk gaidīt citu cilvēku pievienošanos

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *