Šausmu spēles, kuras spēlēt vēlā vakara stundā

pt

Helovīni jeb mošķu nakts jau ir pavadīts, un šajā laikā konsoles.lv forumā tika veikta neliela aptauja ‘kuras šausmu spēles vajadzētu uzspēlēt cilvēkiem ar stiprākajiem nerviem’…

P.T. (2014)

pt

Pirmā šausmu spēle no foruma biedriem tika minēta P.T., ko vairāk varētu dēvēt par spēlējamu tīzeri vai demo, radot mājienu par jaunu Silent Hills projektu. Bet diemžēl to dažādu iemeslu dēļ atcēla.

P.T. radītāji ir zināmas personības kā Hideo Kodžima (Hideo Kojima) no spēļu industrijas un kinorežisors Giljermo del Toro (Guillermo del Toro), kuru abu veikums kopumā guva pozitīvus vērtējumus no spēļu kritiķiem.

Spēlētājs tiek ierauts diezgan klaustrofobiskā vidē, kur šaurajos gaiteņos valda baiļu aura, notiek dīvainas lietas, dzirdamas nepatīkamas skaņas, un apziņa, ka Tevi vajā spoks, kurš, ja Tevi noķer… var nobiedēt līdz nāvei. P.T. piedāvā cienīgu šausmu spēles spriedzi, kas Jūsu jauko vakaru varētu padarīt visai neomulīgu.

 

Alien: Isolation (2014)

alien-2

Nākamā pieminētā spēle ir Alien: Isolation, kura darbība risinās 15 gadus vēlāk pēc Ridlija Skota (Ridley Scott) filmas Alien notikumiem. 2137. gads, galvenā varone Amanda Riplija (Elēnas Riplijas meita) cenšas kosmosā noskaidrot, kas īsti ir noticis ar viņa pazudušo māti, taču notiek pamatīga problēma un viņa ar saviem komandas biedriem nonāk kosmoss stacijā, no kuras, iespējams, atpakaļ ceļu nav, un kurā ir ieperinājies kaut kāda radība, kuru dēvē par svešo.

Spēle, kas ir pirmajā personā, liek spēlētājiem itin labi izjust bezspēcības sajūtu, it sevišķi, ka atrodies vairākus tūkstošs kilometrus no zemes, būdams ieskauts starp kosmosa drūmajiem stacijas tuneļiem, kurā mīt kas neaicināts. Tumsa, kliedzieni, signāli, trokšņi un bēgšana no svešā, kuru šķietami nevar nogalināt rada patiesas bailes, kā arī tā šaušulīgā atmosfēra, kas pārņems tavu dzīvojamo telpu.

 

Dead Space (2008)

deadspace1

Kāds ir teicis, ka Dead Space varētu būt bailīgākā šausmu spēļu industrijā, bet kā saka, cik cilvēku, tik viedokļu. Bet nevar noliegt faktu, ka Dead Space piedāvā patiesi spēcīgu muzikālo pavadījumu, kas šaušulīgo atmosfēru prot uzburt tik atbaidošu, ka gluži zosāda saceļas.

Protams, arī spēles process nav slikts, kas tiek pasniegts trešajā personā. Briesmoņi, kurus nākas slaktēt haosu pilnajā zvaigžņu kuģī ar dažādiem futūristiskajiem ieročiem, ir visai bailīgas un pretīgas, kas varētu pat rādīties murgos. Iespējams Dead Space varētu negatīvi ietekmēt Tavu naktsmieru.

 

Until Dawn (2015)

until-dawn

Until Dawn ir viena no interesantākajām šausmu spēlēm, jo spēlētājam ir iespēja kontrolēt visus 8 personāžus, ietekmēt tā sižetu, pieņemjot ārkārtējus un sarežģītus lēmumus. Viena kļūda var maksāt personāža dzīvību.

Gala rezultātā Until Dawn cieši rotaļājas ar spēlētāja jūtām, izraisot rūpes un atbildību par savām izvēlēm un to sekām. Turklāt spēle pati par sevi ir pilna ar izmisumu un bailēm, sastāvot no negaidītiem un šokējošiem pavērsieniem. Vide uzdzen šermuļus. Absurdi lēmumi. Viss ir spēlētāja rokās, kā šis šausmu piesātinātais stāsts beigsies.

 

Silent Hill (1999)

silent-hill

Pirmā Silent Hill spēle, kas iznāca uz PlayStation konsoles 1999. gadā, laikā, kad 3D atainojums spēlēs bija kas jauns, un laikā, kad dzima tādi šausmu spēļu šedevri kā Silent Hill un Resident Evil.

Silent Hill savā laikā ieviesa jauninājumus spēļu industrijā, kā vienu no tām – kameras izvietojums, kur konkrētajās situācijās tā mainīja skatu leņķi, tādējādi radot bailīgāku efektu. Process nebūt nav mazāk bailīgāks – izmisīga meklēšana pēc savas meitas kādā savādā pilsētā, kuru apņēmusi bieza migla un kurā neierasti strauji iestājas tumsa. Netīkama atmosfēra. Mūzika, kas liek sirdij pukstēt straujāt. DualShock kontroliera vibrācijas, kas liek izjust varoņa satraukumu un bezspēcīgumu. Un mazas riebīgas radības ar dunčiem. Franšīzes cienītāji zina, par ko es runāju.

Atšķirībā no citām tā laika spēlēm, Silent Hill galvenais varonis Harijs Meisons (Harry Mason) nebija vienkārš personāžs ar ieroci rokā, bet gan kas vairāk. Kā rezultātā spēlētājam izveidojās cieša saikne ar Hariju, kas ļāva iejusties viņu ādā. Iespējams tas arī padarīja Silent Hill par vienu no bailīgākajām 20. gadsimta video spēlēm, par kuru interesi vēl daži izrāda līdz šai dienai.

 

Outlast (2013)

outlast

Outlast neapšaubāmi ir ļoti bailīga spēle, kura nav domāta ikvienam, proti, Tu iejūties žurnālista Mailza (Miles Upshur) ādā, kurš nolēmis izmeklēt un izpētīt psihiātrisko slimnīcu Kolorādo kalnos. Izklausās diez ko baisi, vai ne?

Bet šis lēmums pārvēršas par elli, kur spēlētājam nāksies bēgt un slēpties no trakajiem pa psihiātriskās slimnīcas tumšajiem gaiteņiem. Vienīgais ierocis, ar ko Mailzs apbruņojies ir tikai kamera, kura aprīkota ar nakts režīmu. Sliktākais, kas var notikt, ja izlādējas baterija, vēl jo sliktāk – spēlētājam nav iespēja aizsargāt sevi un nogalināt pretiniekus, uz kuriem labāk acīs neskatīties.

Outlast ir izstrādājusi Red Barrels, kas guva samērā labus vērtējumus, kur kritiķi arīdzen norādīja uz šaušulīgajiem elementiem, kas pasniegti visai baismīgi un žanram cienīgi. Īsumā sakot, ja Tev ir dūša, un vēlies pārbaudīt savas baiļu robežu, tad, lūdzu, Outlast Tevi gaida.

No forumu biedru ieteiktajām spēlēm ir izveidojies šāds interesants šausmu spēļu raksts, kas visnotaļ izaicinās jebkuru interesentu. Protams, ka visas šausmu spēles nav nosauktas, un ja gadījumā, lasītāj, ir vēl kāda bailīga spēle, kas liek matiem sacelties stāvus, un kuru uzspēlēt velīnā vakara stundā, tad, lūdzu, izsaki to komentāros.

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

3 thoughts on “Šausmu spēles, kuras spēlēt vēlā vakara stundā”

  1. Es noskatījos Pewdiepie “Outlast” gameplay Youtube, kā arī tā DLC un jāsaka, ka izskatījās diezgan bailīgi, bet pats gan negribētu spēlēt, jo šajā spēlē nevar pret monstriem cīnīties, var tikai bēgt un izvairīties no tiem, kas ilgstoši sāk tracināt.

  2. Paldies par komentāru 🙂

    Jā, Outlast spēj uzburt bezspēcības sajūtu, un tā ir pietiekoši murgaina, lai spēlētājs ar vājiem nerviem to beigtu jau spēlēt pēc pirmajām minūtēm. Pats vēl neesmu uzdrošinājies šo spēli iemēģināt.

    P.S. Spēlei būs arī turpinājums Outlast 2, kas iznāks 2017. gada sākumā.

  3. Kaut arī zombiji un citi mošķi ir gandrīz visiem apnikuši, tomēr Šindži Mikami “The Evil within” šajā sarakstā ir pelnījis būt. IGN dotā 8,7 ir godam pelnīta atzīme, jo arī no manis šis gabals prasīja daudz laika un nervu šūnu.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *