Microsoft: ‘Project Scorpio būs pati jaudīgākā konsole kāda jebkad izstrādāta’

project scorpio

Pēc Microsoft neveiksmīgā starta ar Xbox One, kompānija jau kādu laiku strādā pie nākamās uzlabotās Xbox One konsoles, kuru patlaban dēvē par Project Scorpio. Turklāt Microsoft apgalvo, ka šis modelis būs pati jaudīgākā konsole, kas piedāvās patiesu 4K pieredzi…

Microsoft atklāja Project Scorpio parametrus Digital Foundry, un tika noskaidrots, ka jaunās konsoles grafiskais procesors (GPU) ir apveltīts ar 6 teraFLOPS (peldošā punkta darbības sekundē) jaudu. Turklāt Project Scorpio GPU piemīt 40 komponenta vienības skaits ar 1172 MHz takts frekvenci, kamēr Xbox One tikai 12 komponenta vienības skaits ar 853 MHz takts fekvenci.

Bez tam pati aparatūra arī ir uzlabota. Proti, Project Scorpio AMD centrālais procesors (CPU) jauda ir palielinājusies no 1.75 GHz līdz 2.3 GHz, saglabājot tādu pašu kodolu skaitu, taču ar 30% zirgspēka pieaugumu, kā arī tās atmiņa ir palielināta līdz 60% vairāk nekā Xbox One versijai.

Uzlabojumus ir piedzīvojusi arī mātesplate, kas pielāgosies konsoles mikroshēmai ar savu attiecīgo elektroenerģijas piegādi. Arī audio apstrāde papildināta ar Dolby Atmos tehnoloģiju.

Visus šos uzlabojumus un pašu Project Scorpio noslēpumaino aparatūru ir veidojuši paši Microsoft inženieri, cenšoties izveidot jaudīgāko konsoli tirgū, lai tā spētu piedāvāt patiesu 4K pieredzi un 60Hz (kadru frekvenci), kas nozīmē, lai uz Project Scorpio spēles darboties gludi un bez acīmredzamām novirzēm uz Jūsu televizoriem. Piedevām Digital Foundry veica analīze uz Project Scorpio ar ekskluzīvo Xbox One spēli Forza Motorsport, lai noskaidrotu, vai patiesi jaunā aparatūra spēj nodrošināt 4K un 60Hz, kuru var noskatīties zemāk video.

Jau pagājušajā gada E3 (Electronic Entertainment Expo) pasākumā, Microsoft vairākkārt apgalvoja, ka viņi strādājot pie jaunās konsoles, kura būs pati jaudīgākā, kāda jebkad izstrādāta, un salīdzinājumā ar PlayStation 4 Pro parametriem, un spriežot pēc atklātajiem datiem un pēc zemāk redzamās statistikas, tad iespējams, Microsoft varētu būt taisnība. Laiks rādīs, un kompānija plāno atklāt Project Scorpio jau pavisam drīz šī gada E3, kas notiks no 13. līdz 15. jūnijam, kurā uzzināsim vairāk un sīkāk par konsoli.

 

CPU

Project Scorpio

Eight custom x86 cores clocked at 2.3GHz

Xbox One

Eight custom Jaguar cores clocked at 1.75GHz

PS4 Pro

Eight Jaguar cores clocked at 2.1GHz

GPU 40 customised compute units at 1172MHz 12 GCN compute units at 853MHz (Xbox One S: 914MHz) 36 improved GCN compute units at 911MHz
Memory 12GB GDDR5 8GB DDR3/32MB ESRAM 8GB GDDR5
Memory Bandwidth 326GB/s DDR3: 68GB/s, ESRAM at max 204GB/s (Xbox One S: 219GB/s) 218GB/s
Hard Drive 1TB 2.5-inch 500GB/1TB/2TB 2.5-inch 1TB 2.5-inch
Optical Drive 4K UHD Blu-ray Blu-ray (Xbox One S: 4K UHD) Blu-ray

Avots:

techradar

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *