Nostaļģiskās atmiņas: Disney’s Hercules – spēcīgākais cilvēks uz pasaules

hercules

Laikam ritot, mēs bieži vien aizmirstam lietas, kas bijušas pagātnē, un tikai brīdī, kad kaut kas liek mums ar to asociēties – atceramies un sakam pie sevis ‘ak, tie bija laiki’. Un Disney’s Hercules video spēle nav izņēmums, kuru spēlēju pirms 20 gadiem un kurai, 20. jūnijā, būs 20 gadu jubileja…

Disney’s Hercules ir asa sižeta, platformera projekts, kuru izstrādāja Eurocom un Tiertex Design Studios. Spēles sižets ir tieši tāds pats kā multfilmā: Herkulesam tiek atņemta dievišķība un viņam savam varenajam tēvam Zevam ir jāpierāda, ka viņš ir patiess varonis. Tādā veidā viņš varēs atgūt savu nemirstību un atļauju atgriezties atpakaļ Olimpa kalnā un būt kopā ar Zevu un citiem Dieviem.

Tāpat kā multfilma, tā arī video spēle Disney’s Hercules iznāca 1997. gadā uz PlayStation, Game Boy un PC. Spēles process ataino tās pašas multfilma lokācijas divdimensionālā veidā, bet ar aizraujošu interaktivitāti.

Tiesa, skatoties augstāk redzamo video, dažas ainas ir piemirstas, bet dažas palikušas atmiņā. Tajā laikā būdams vēl puņķains bērns, labi atminos, cik lieliski bija iejusties Herkulesa ādā. Ar PlayStation kontrolieri vadīt viņu un vērst zobenu pretinieka un briesmoņa virzienā. Cik vienreizēji ar dūri pāršķelt akmeņus vai ar kāja spēku satricināt zemi. Un cik lieliski ir būt varonim.

Lai vai kā, šķiet, ka tas viss ir noticis tikai vakar. Neticas, ka ir pagājuši veseli 20 gadi, un cik gadi vēl nepaies…

Vai arī Jūs esat savulaik spēlējuši šo spēli? Kādas emocijas tā ir atstājusi Jums? Dari to mums zināmu komentāros.

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

3 thoughts on “Nostaļģiskās atmiņas: Disney’s Hercules – spēcīgākais cilvēks uz pasaules”

  1. Bērnībā ta bija viena no manām mīļākajām Disney multenēm. Joprojām ir! Spēle ļoti patika, spēlēju uz PS

  2. Sanita, Hercules ir arī viena no manām mīļākajām bērnības multfilmām, tai skaitā Tarzāns un citi. Eh, laikam būs jānoskatās atkal 😀 .

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *