Viss, ko mēs zinām par Xbox One X (Project Scorpio)

xboxonexx

Microsoft preses konferencē atklāj ilgi noslēpumaino projektu Scorpio ar jaunu, uzlabotu aparatūru – Xbox One X

Aparatūras tehniskie parametri

Jaunā Microsoft Xbox One X konsole ir apveltīta ar sistēmas čipu (SOC), kas sastāv no 6 teraflopa grafiskā (GPU) un 8 kodola procesora (CPU) jaudas. Gan GPU, gan CPU specifiski priekš Xbox One X vajadzībām ir izstrādājuši AMD uzņēmums. GPU aprīkots ar 40 apstrādes vienībām (compute units) ar 1172 MHz takts frekvenci. Kā arī konsolē ir iebūvēts 12 GB GDDR5 RAM (operatīvā atmiņa), kur 9GB paredzēti video spēlēm, taču atlikušie 3GB citām sistēmas vajadzībām.

Xbox One X ir aprīkots ar 1TB cito disku un UHD Blu-ray. Turklāt pasaules jaudīgākā konsole arī attiecīgi patērēs enerģiju, proti, tai iekšpusē ir iebūvēts 245 vatu barošanas bloks, kamēr Xbox One S – divtik mazāk ar 120 vatu barošanas bloku.

Jaudīgo aparatūru atdzesēs Hovis dzesēšanas sistēma, kas spēs samazināt trokšņa līmeni dzesēšanas laikā. Neskatoties uz Xbox One X lielo jaudu, tā ir viskompaktākā Microsoft radītā konsole, kura izmērā ir mazāka par Xbox One S versiju. Jaunā aparatūra (60 mm) ir par 5 milimetriem plānāka nekā Xbox One S (65 mm), kā arī par to aptuveni 1 kilogramu smagāks.

Bez tam jaunā konsole atbalstīs AMD FreeSync tehnoloģiju, kas rūpēsies par ekrānā notiekošo kadru skaitu stabilitāti, lai izvairītos no acīmredzamajām nepilnībām kā, piemēram, procesa raustīšanās.

xboxonex

Xbox One X spēles uzlabojumi

E3 2017 pasākuma ietvaros Forza Motorsport 7 tika demonstrēts uz Xbox One X, kas prezentēja savu jaudu un rādīja spēli darbībā ar 4K izšķirtspēju un 60 kadru skaitu sekundē. Tik pat labi 4K izšķirtspējā darbojās arī jaunā Metro: Exodus spēle, kā arī citas, tai skaitā Assasin’s Creed: Origins, Middle Earth: Shadow of War un arī iespaidīgā BioWare Anthem projekts, kas arī izmantos Xbox One X potenciālo jaudu.

Turklāt tiem, kuriem nav 4K televizora, bet gan ekrāni ar Full HD 1080pXbox One X tās atpazīs un tiem pielāgosies, attēlu kvalitatīti padarot vēl labāku, izmantojot anti-alising tehnoloģiju.

Fils Spensers (Phil Spencer) paziņoja, ka atjauninājumi eskluzīvajām spēlēm kā Gears of War, Forza Horizon 3 un Halo Wars 2 priekš Xbox One X ir pieejami par brīvu. Turklāt arī šādām spēlēm tika pieminēti šie uzlabojumi: Ghost Recon: Wildlands, Resident Evil VII: Biohazard un Rocket League.

Relīzes diena un Xbox One X cena

Microsoft Xbox One X ir plānots globāli izdot jau šī gada 7. novembrī, kas maksās ap 499 EUR.

Avots:

gamespot

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

4 thoughts on “Viss, ko mēs zinām par Xbox One X (Project Scorpio)”

 1. Aizmirsi pieminēt, ka konsolei pēc būtības nav pilnīgi nekādas jēgas.
  E3 tikai prezentētas 3 AAA “ekskluzīvās” spēles, kuras pat nevar saukt par ekskluzīvām, jo tās būs pieejamas ari uz PC.

   1. Tālāk diemžēl nebūs absolūti nekas.
    Lielākā daļa spēles jebkurā gadījumā ērtāk spēlējamas uz PC. Jaunie “ekskluzīvi” būs arī uz Windows. Līdz ar to izskatās ka XBOX izracis sev dziļāku bedri.Ja jau no 2013 gada, pārdošanā atpaliek par 2x no PS4..

    Principā daudzos cilvēkos ir jautājums – ja ir PC un PS4, kam vajadzīgs ir XBOX. Protams, var diskutēt par to cik izmaksās 4k gaming uz PC, salīdzinot ar 500eur par konsoli, taču tas šobrīd nav primārais

 2. ‘jo tās būs pieejamas ari uz PC.’
  Precīzāk sakot, uz Windows 10 🙂 , kopš Microsoft apvienoja Xbox One un Windows 10 kā vienu veselumu, lai neignorētu PC geimerus.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *