Nostaļģiskās atmiņas: Medal of Honor Frontline – karā nav žēlsirdību

mohfrontline

Galvenajā izvēlnē skan emocionāla melodija, taču spēlē, kur notiek kara darbība – izmisīgi kliedzieni un vaidēšana. To visu atceroties, man saceļas zosāda un liek atkal izjust to, ko savulaik šajā spēlē piedzīvoju…

Medal of Honor Frontline bija viena no manām pirmajām šaušanas spēlēm uz PlayStation 2, kas izcēlās ar aizraujošu un spraigu spēles procesu, interesantu sižetu un lielisku Otrās pasaules kara reprezentāciju.

Vēl joprojām skaidri atminos, kā mēs ar draugu spēlējām šo spēli. Kā smējāmies, kad nacistam iešāvām kajā, kur nabags pēc tam sāka lēkāt uz vienas kājas kā ķengurs.

Visvairāk man patīk pats spēles sākums, kas video tiek arī parādīts, kad laivas tuvojas ar bunkuriem nocietinātam krastam. Lodes lido visapkārt, ūdens šļakst, karavīri kliedz, sprādzieni it visur. Un tā drūmā, haosu pilnā atmosfēra. Pat ja pagājuši ir 15 gadi – tas tik vienkārši no prāta neizgaist.

Spēle tajā laikā bija vienreizēja gan ar šaušanas mehāniku, gan ar mākslīgo pretinieka intelektu, kuri prata paslēpties aiz aizsegiem un veikt citas stratēģiskus manevrus. Pretinieki šķietami bija dzīvi, jo viņi diezgan dabiski reaģēja uz izšautajām svina lodēm. Un pasakoties tam visam – karš šķita īsts un nežēlīgs.

Protams, ka Medal of Honor Frontline nav pati labākā šaušanas spēle PlayStation 2 ēras laikā, bet es tomēr to uzskatu par labāko PlayStation 2 šaušanas spēli pirmajā personā, kas vislabāk atainoja Otrā pasaules kara notikumus.

Noteikti, ka es šeit neesmu vienīgais, kas ir spēlējis šo spēli… Kādas atmiņas Tev tās ir atstājusi?

Informācija par spēli:

  • Iznākšanas datums: 2002. gads, 29. maijs
  • Spēļu izstrādātāji: EA Los Angales
  • Spēļu izdevēji: NA / EU: EA Games, JP: Electronic Arts Square

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *