Nostaļģiskās atmiņas: GTA: Vice City – kas var būt labāks par astoņdesmitajiem gadiem

gtavicecity

Grand Theft Auto: Vice City ir pirmā spēle, kas mani iepazīstināja ar GTA pasauli, kurā valda 80. gadu kultūra, uzskati, stereotipi un tehnoloģijas. Tā paņēma mani savā varā gluži kā narkotikas bez kā nevarēju atteikties…

Jau pats intro liek man teju vai izkust. Un pirmā spēles misija jau uzbur lieliskas atmiņas – tumša telpa, trīs drūmi vīri sēž pie apaļā galda uz kā uzlikti trīs šampanieša pudeles un mētājas nauda. Vīrs vārdā Sonijs (Sonny) ar pārējiem šaubīgiem tipiem apspriež netīro darbiņu, tikmēr to balsis pavada satriecoši simboliskais 80. gadu hīts mūzikā.

Toms Verseti (Thomas Vercetti) ir lielisks un ikonisks personāžs GTA franšīzē. Ne velti cilvēki sākotnēji cerēja, ka pirmajā laistajā GTA V video Maikls varētu būt Tomijs. Žēl, ka tā tas nenotika.

Lai nu kā, braukājot ar 80. gadu vāģiem pa saulaino Vice City pilsētu, klausoties 80. gadu mūziku bija kas vienreizējs. Visa tā atmosfēra un ilūzija ap šo spēli bija kā cita veida realitāte. Kā arī misijas interesantas un dažas pat šokējošas, piemēram, kādu vīru ir jānogalina ar motorzāģi.

Vēl šobaltdien atminos, kā meklēju tās statujas, kuras, ja nemaldos kopā bija 100, ar naivu cerību domādams, ka tās visus savācot – atvērsies kas pārsteidzošs un noslēpumains, ņemot vērā spekulācijas par ‘zudušo pilsētu’ un tamlīdzīgi. Tiesa, visus 100 nesavācu, un tajā laikā 2002. gadā sociālie tīkli kā tādi nebija tik izplatīti kā šodien, lai viegli noskaidrotu, kas notiek, ja savāc veselas 100 statujas vai kā viņus visus var atrast.

Un pēdējā misija! Ak, Scarface (Tonijs Montana) stilā… Tās ir sasodīti labas atmiņas. Drit vai nazīt, ko es te daru un tērēju laiku šim rakstam. Jāceļ pēcpuse augšā no beņķa un jāpazūd atkal Grand Theft Auto: Vice City pasaulē!

Pirmā spēles misija:

 

*SNIEDZ ATBALSTU KONSOLES.LV*

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

4 thoughts on “Nostaļģiskās atmiņas: GTA: Vice City – kas var būt labāks par astoņdesmitajiem gadiem”

  1. Interesants fakts – Vice City bija sākotnēji veidots kā papildinājums/expansion pack GTA III, vien vēlāk pārauga atsevišķā spēlē.

  2. Vēl interesantāk ir tas, ka GTA 3 vispār ir pirmā 3- dimensionālā spēle GTA sērijā. Izgāju arī Vice City, BET grūtības pakāpes ziņā 3. daļā daudz kur nervi kauca un jumts brauca.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *