Nostaļģiskās atmiņas: Crash Bandicoot – man bija bail no viņa!

crahsbandicoot

Spēle, kas manī izraisīja satraukumu. Patiešām, nemeloju. Vēl šobaltdien atceros, kā mans tētis piedāvāja šo spēli uzspēlēt, bet es bēgu no tās kā no velna, kas Tev dzenas pakaļ ar maisu…

Crash Bandicoot ir mana pati pirmā spēle ar ko aizsāku savu geiminga karjeru, un tas bija uz PlayStation 1. Par spīti bailēm, es sāku saprast, ka šī radība, kas atrodas aiz ekrāna man pāri nevar nodarīt, un atskārtu, ka man ir iespējams viņu vadīt ar kontrolieri – tas deva man izjust varenības garšu un sajutos kā Dievs.

Un tad sākās spēlēšanas azarts. Līmeņi pēc līmeņa. Āboli pēc ābola. Vācu tos un lēkāju kā negudrs, pārvarot ar sakostiem zobiem trakus šķēršļus. Šī videospēle mani iepazīstināja ar spēles vidi un kā visa šī digitālā pasaule strādā. Tas attīstīja manu reakciju, domāšanu un konstruēja kaut kādu skatījumu uz pasauli.

Atklāti sakot, neatceros, vai spēli izgāju vai nē, jo biju ļoti mazs puika – droši vien ka jā, jo, neesmu no tiem, kas nepabeidz iesākto (laikam slikts ieradums). Spilgtākais mirklis tomēr ir palicis tā pirmā nervozu pilnā reize, kad ieraudzīju TO (!) lapsu no kā man bija drausmīgi bail. Bet beigu beigās viņš kļuva par manu labāko virtuālo draugu.

Crash Bandicoot oriģināli iznāca 1996. gadā ekskluzīvi uz PlayStation konsoles. Taču 2001. gadā spēle vairs nebija Sony ekskluzīvs un laika gaitā tā iznāca uz vairākām platformām. Kā rezultātā kopā ar 18 Crash Bandicoot spēles versijām – sasniedza 50 miljonus eksemplāru pasūtījumu.

Par lielu pārsteigumu šogad 30. jūnijā ekskluzīvi uz PlayStation 4 konsoles iznāca Crash Bandicoot N. Sane Trilogy uzlabota versija ar mūsdienu grafiku, kas ļauj mūsu iemīļoto (protams, man kā pēdiņās) lapsu ieraudzīt citās krāsās:

Atmiņas ir atmiņas. Dažkārt tās kaut kur mūsu prātā paslēpjas un nozūd, bet tad tās piepeši nez no kurienes uzvirmo, sagādājot emocijas, kuras dēvējam par nostaļģiju.

Neskatoties uz manis iepriekš filozofiski izteikto domu, es tomēr labprāt uzklausītu arī Tavu viedokli, kādas emocijas Tev šī spēlē atstāja? Kā Tev patika Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy uz PlayStation 4?

 

*SNIEDZ ATBALSTU KONSOLES.LV*

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

2 thoughts on “Nostaļģiskās atmiņas: Crash Bandicoot – man bija bail no viņa!”

  1. Spēlēju 3. daļu uz PSX. Neatceros, vai vienkārši neaizrāva vai bija pārāk grūta, bet nekur tālu netiku. Atminos daudz laika pavadām ar Crash Bash ballīšu spēli. Tā bija jautra. Uncharted 4 uzkapāju Crash Bandicoot tev noteikti zināmajā ainā, droši vien tur pavadīju vairāk laika, nekā būtu ieteicams.

    1. ‘Uncharted 4 uzkapāju Crash Bandicoot’

      Jā, ieraugot Crash Bandicoot Uncharted 4 – biju patīkami pārsteigts :). Lika atcerēties bērnību. Labs un vienreizējs tīzeris. Priecājos, ka beigu beigās spēle piedzīvoja uzlabotāku versiju uz PS4.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *