Lielākais popkultūras pasākums Baltijas valstīs – Comic Con Baltics Viļņā decembrī!

comicon

Decembra sākumā Viļņā norisināsies lielākais popkultūras pasākums Baltijas valstīs 2017. gadā – „Comic Con Baltics”…

Mūsdienās “Comic Con” notiek vairāk nekā 40 dažādās valstīs. “Comic Con Baltics” (02.12. – 03.12.2017) būs pirmais šāda veida pasākums Baltijas valstīs. Braucienu no Rīgas uz Comic Con Baltics organizē ceļojumu aģentūra „Ceļo ar Stilu”, plašāka informācija par to mājaslapā vai rakstot uz e-pastu ilze@celoarstilu.lv.

“Comic Con Baltics” laikā būs iespējams satikt slavenus aktierus un citus īpašos viesus no populāriem TV un kino projektiem (piemēram, Eugene Simon un Ian Beattie no seriāla “Troņu spēles”, Josh Herdman no filmas par Hariju Poteru, Stefan Kapicic no filmas “Deadpool” u.c.), nofotografēties ar viņiem un iegūt autogrāfus, tiks organizētas kino, TV seriālu, jauno tehnoloģiju un datorspēļu prezentācijas, varēs iepazīties ar filmu veidotāja ikdienu, apskatīt filmēšanas laukumu, pasēdēt grimētavas krēslā vai redzēt kaskadieru uzstāšanos.

Šeit būs iespēja savām acīm apskatīt arī vairākus slavenus automobiļus no kino pasaules, piemēram, ikonisko Betmobīli, dzelteno „Chevrolet Camaro” (kas, kā mēs visi zinām, patiesībā ir transformeris Kamene (Bumblebee), Džeimsa Bonda balto 1976 Lotucs Esprit S1 un ne tikai… Un kas zina – varbūt palaimēsies pat iesēsties kādā no šiem leģendārajiem automobiļiem!

Jauno tehnoloģiju un spēļu zonā būs iespējams iepazīties ar jaunākajām tendencēm spēļu pasaulē, kā arī atcerēties un uzspēlēt dažas vecās skolas datorspēles, kas būs īpaši saistoši datorspēļu faniem.

Tāpat “Comic Con Baltics” laikā notiks arī “Cosplay” čempionāts, būs pieejamas netradicionālas un unikālas kino zāles, kas ļaus Jums izbaudīt kino citādāk kā ierasti, darbosies meistarklases un darbnīcas, kurās ar savu pieredzi dalīsies vizuālo efektu mākslinieki, komiksu autori, operatori, skaņas efektu speciālisti, scenāristi un profesionāli datorspēļu spēlētāji. Būs arī darbnīcas, kurās varēs uzzināt vairāk, kā izveidot savus kostīmus, kā atbrīvot savu radošo fantāziju un uzlikt to uz papīra utt.

Tā kā Ziemassvētku laiks arī jau pasākuma laikā būs pavisam tuvu, lieliska iespēja izbēgt no rindām un iepirkšanās trakuma tirdzniecības centros, tajā pašā laikā iegādājoties kaut ko citādāku un unikālu, varbūt pat kādus kolekcijas priekšmetus, būs eksluzīvā “Comic Con Market” zona.

comicon2

Bet kāds tad bija sākums pasaulē lielākajam pasākumam priekš komiksu, filmu un TV seriālu faniem?

Pirmais “Comic Con” notika 1970. gadā Sandjego, Kalifornijā, bet ideja komiksu faniem savākties kopā radās jau 1964. gadā Ņujorkā (tad gan pasākumam bija tikai ap simts viesiem). Pasākuma organizatoriem nebija sponsoru, un viņi to finansēja paši. Bija tikai viens dalībnieks no “komiksu pasaules” – Toms Gills, kas bija autors populārai vesternu tēmas komiksu grāmatai “Lone Ranger”. Tas arī bija par pamatu turpmākai šo pasākumu tradīcijai, ka faniem ir iespēja tikties ar iemīļoto komiksu autoriem.

Pirmo “Comic Con” organizēja seši domubiedri, no kuriem svarīgākā persona bija 36 gadus vecais Šeldons Dorfs, kas bija tikko pārcēlies uz Sandjego no Detroitas, kur viņš bija zināms komiksu kolekcionārs. Viņus visus vienoja viena problēma – tajā laikā būt par komiksu fanu bija ļoti nepopulāri, tāpēc viņi meklēja veidu, kā savākt šādus cilvēkus kopā vienā vietā, kur viņi varētu brīvi izrādīt to, ka viņiem patīk komiksi. “San Diego Comic Book Convention” debitēja 1970. gadā vecās “Grant” viesnīcas pagrabā, un tam bija 300 apmeklētāji. Neskatoties uz to, pasākuma viesis bija arī tāda slavena persona kā Džeks Kirbijs, kas bija līdzautors daudz zināmiem “Marvela” supervaroņiem (piemēram, Halks, Kapteinis Amerika un lielākā daļa X-cilvēku). Priekš tā laika 300 cilvēki vienā pasākumā bija daudz, un, kā vēlāk atzina vēl viens pasākuma organizators Marks Evaniers, neviens tad pat nesapņoja, ka reiz šajos pasākumos varētu būt tūkstošiem apmeklētāju.

Dodamies decembrī kopā iegrimt kino, TV, komiksu un datorspēļu pasaulē kopā ar supervaroņiem un tūrisma aģentūru „Ceļo ar Stilu”!

Plašāka informācija: celoarstilu.lv

*Šis ir reklāmas raksts

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

One thought on “Lielākais popkultūras pasākums Baltijas valstīs – Comic Con Baltics Viļņā decembrī!”

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *