Manas domas: Kad iznāks Grand Theft Auto VI?

gtaVIGrand Theft Auto VI tiek izstrādāts. Uz to norāda vairākas baumas, un par to nav šaubu. Rodas tikai jautājums, kad mēs, velns parāvis, to varētu sagaidīt?…

Ņemot vērā, ka jau šogad relīzi piedzīvos Red Dead Redemption II, stipri šaubos, ka GTA VI tik drīz redzēsim. Pirmām kārtām tādēļ, ka pirmais RDR (Red Dead Redemption) guva labu atzinību no kritiķiem un spēlētājiem. Otrām kartām pārdošanas apjomi līdz šim sasniegusi vairāk par 14 miljoniem eksemplāru. Turklāt Xbox One backward ability tikai norādīja to, cik spēlmaņi ir izsalkuši pēc šīs spēles turpinājuma.

Tādējādi no RDR II ir sagaidāms liels pieprasījums, kur pēc tam kompānija vēl piķi papelnīs no mikromaksājumiem, kas GTA Online (Shark Cash Card) darbojas kā brīnumlīdzeklis. Ja RDR II tas būs tik pat efektīvs, tad viena cilvēka (ar segvārdu ZivtinssKonsoles.lv forumā izteiktais viedoklis   ‘Ceru, kad nenoslinkos tie spēles veidotāji.. Lai uztaisa 10 gadu grāvēju’ piepildīsies.

Tajā dienā es to ļoti vēlējos. Tagad ne pārāk, jo negribētu katru jauno GTA gaidīt ar 10 gadu intervālu. Tas ir tas pats kā gaidīt akmeni pārvietodamies. Labprāt iekāptu laika mašīnā un atgrieztos 2000. gada sākumā, kad GTA iznāca teju vai katru gadu. Bet mārketinga, globalizācijas un interneta attīstība paver jaunas iespējas, kā rezultātā tas viss tagad ir mainījies.

gtavartwork

Par laimi, bijušais Rockstar prezidents Leslijs Benzijs (Leslie Benzie) ir devis mājienu par GTA VI:

‘Mēs nezinām par ko būs GTA VI, bet mums ir dažas idejas’, sacīja Benzijs intervijā ar Develop.

Kaut arī Benzijs nesniedza reālus pamatus GTA VI spēlei, viņš vismaz padalījās ar to, kā Rockstar komanda iesāk būvēt katru GTA projektu.

‘Viss sākas ar ideju. Un pirmais, ko domājam ir – kur norisināsies spēles darbība. Tad tiek veidotas misijas, kur tiek ņemts vērā attiecīgā norises vieta, jo katrā lokācijā kā Losandželosa, Ņujorka vai Miami darbības atšķirsies. Spēles karte un stāsts tiek radīti vienlaikus. Un tieši stāsts ir tas, kas parāda iespējas, kādas misijas varam realizēt šajā spēles pasaulē.’

Jāatzīmē, ka dienā, kad Rockstar Games laida klajā GTA IV (2008. gads) – kompānijai jau bija reālas idejas par ko būs GTA V. Taču līdz tās iznākšanai mums nācās gaidīt piecus gadus, jo kompānija spēles izstrādei pilnībā pievērsās tikai ap 2010. gadu. Tas ir skaidrojams ar GTA IV papildinājumiem (DLC) The Lost and Damned un The Ballad of Gay Tony, kuru veidošana aizņēma laiku.

‘Mums ir vērtīgas idejas 45 gadu garumā, kurus mēs vēlētos īstenot. Patlaban mēs pilnībā koncentrējamies uz GTA Online. Neesam pēc GTA V izstrādes ieturējuši pauzi, lai atpūstos. Bez tam mums vēl ir plānā dažas lietas, DLC, pat nezinu, kā to pareizāk aprakstīt, kurus vēlamies realizēt. Un no tiem mēs izvēlēsimies labākos’, teica Benzijs.

gtaonlineartwork

Interneta plašumos virmo dažnedažādas baumas par GTA VI, sākot ar kartes izmēru, kurā varētu tikt atainota visa Amerika, reprezentējot valsts lielākās metropoles. Un beidzot ar iznākšanas datumu, kas varētu būt 2020. gads.

Viss ir atkarīgs no tā, cik finansiāli veiksmīgs būs Red Dead Redemption II. Ja tās daudzspēlētāja režīms kompānijai nesīs lielus naudas maisus kā to dara GTA Online, tad pēc manām prognozēm – pastāv iespēja, ka GTA VI varam vispār neredzēt uz šīs paaudzes konsolēm (PlayStation 4, Xbox One).

Tas izklausās savādi, ka šāda tipa spēle palaistu garām veselu konsoļu paaudzi. It sevišķi tagad, kad PlayStation 4 un Xbox One uzņēmuši apgriezienus pārdošanas ziņā, kur vislabāk un visefktīvāk pārdot savus produktus, nekā tas būtu ar tik tikko iznākušu jaunu aparatūru. Bet te atkal atduras tas aspekts, ja mēs ar GTA Online pelnām kaudzi naudas, kura ir četrus gadus veca spēle un, kas pat līdz šai dienai atrodas starp top 10 pārdotākajām spēlēm – vai mums ir kur jāsteidzas? Tā iemesla dēļ jau arī pārcēla Red Dead Redemption II sākotnējo relīzi, jo nauda dara savu.

Man šķiet, ka 2019. gadā varētu parādīties nākamais PlayStation vai Xbox, kur noteikti Rockstar ar RDR II veiks tādu pašu stratēģisku manevru, kā to darīja ar GTA V. Proti, sākotnēji spēli izlaižot uz PlayStation 3 un Xbox 360, bet gadu vēlāk uz PlayStation 4 un Xbox One.

Protams, tas ir mans minējums, jo, ko var zināt. Varbūt nākamās paaudzes konsoles tik drīz dienas gaismu neieraudzīs, ņemot vērā PlayStation 4 Pro un Xbox One X jaudu, kas piedāvā 4K pieredzi un nemaz neliecina, pat nav tuvu izsmelšanas robežai (pat standarta versijas nerada tehniskas bažas). Tādēļ pastāv liela iespēja, ka GTA VI būs viena no tām spēlēm, kas šķietami noslēgs PlayStation 4 un Xbox One dzīves ciklu, un atdzims vēlreiz uz PlayStation 5 un nākamo Xbox (lai arī kā tas sauktos).

Kādas ir Jūsu domas? Kad mēs varētu ieraudzīt Grand Theft Auto VI?

Avots:

trustedreviews

 

*SNIEDZ ATBALSTU KONSOLES.LV*

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

11 thoughts on “Manas domas: Kad iznāks Grand Theft Auto VI?”

 1. Manas domas ir tādas,ka man vispār nav domu par GTA. Es esmu viens no tiem retajiem,kas nespēlē GTA un nesaskatu tur neko tādu,kas piesaista tajā spēle tik daudz spēlētājus.
  Ps3 laikos ari man bij GTA bet spēli izgāju sevi piespiežot un ar to ari mans GTA gājiens beidzās…
  Bet,nu,kas to lai zin,kad jauna daļa iznāks,varbūt savas domas mainīšu,bet pagaidām ir tā,kā ir.

  1. Andri, paldies par komentāru! Kā saka, katram ir sava gaume un ne visiem patiks viens un tas pats. Man savukārt GTA ļoti aizrauj, jau sākot ar Vice City, SanAndreas, kurā pavadīju neskaitāmas stundas. Nedaudz vīlos GTA IV, bet GTA V iepriecināja. Būs ļoti interesanti redzēt, ar ko Rockstar mūs pārsteigs GTA VI spēlē.

 2. Rockstars jau noteikti nelaidīs garām iespēju izspiest pēdējo sulu no GTA V online.
  Lai sakrātu pietiekami lielu naudas summu, kādam lietderīgam pirkumam, piemēram, bunkuram vai lidojošam motociklam, spēlētājam Online jāpavada daudz sava laika.
  Visa spēle tā ir veidota. Ja nevēlies laiku zaudēt katru reizi braucot uz kartes tālāko galu, kur atrodas lētākie īpašumi, pērc tādu pašu īpašumu sev izdevīgākā kartes vietā. Cena izdevīgākajai lokācijai, protams, ir daudz lielāka. Un tādu piemēru ir daudz.
  Vai arī, ja nevēlies tērēt savu brīvo laiku krājot tūkstoti pie tūkstoša – izvelc savu maciņu un pērc Shark kartiņas. Tā tas Rockstar bizness griežas jau 4 gadus.
  Tā kā ir ticama, raksta autora izvirzītā hipotēze – GTA 6 varētu iznākt uz ps4 un tad tiks “remastered” uz jaunākajām konsolēm.

  1. ‘Vai arī, ja nevēlies tērēt savu brīvo laiku krājot tūkstoti pie tūkstoša – izvelc savu maciņu un pērc Shark kartiņas. Tā tas Rockstar bizness griežas jau 4 gadus.’

   Tieši tā. Un tas bizness diemžēl ir ietekmējis turpmāko Rockstar darbību – ne jau kvalitātes ziņā, bet gan preces izdošanas ziņā. Pirms GTA IV, Rockstar savas spēles izdeva katru gadu. Bet tagad lietas mainījušās.

   Pat nezinu, kas notiek ar citām Rockstar videospēlēm. Kad tās ieraudzīs dienas gaismu? Kas notiek ar Agent? Max Payne? Jaunajiem projektiem? Tik daudz jautājumu. Pēc GTA VI noteikti vēl 5 gadus neiznāks neviena cita spēle…

 3. Es domaju GTA6 būs ne ātrāk ka 2022g, protams butu forši ja iznāktu lidz 2020 bet šaubos. Šobrīd vairāk gaidu RDR II.

 4. Šajā vakarā izlēmu ielūkoties pa ilgiem laikiem šeit – konsoles.lv, kad pašam bija PS4, tad konsoles.lv skatīju katru dienu. 🙂 Tagad ļoti pietrūkst PS4 un GTA 5. Ir plānos vasarā dabūt PS4 Pro. GTA 6 ziņu jaunumus ļoti gaidu, lai arī GTA 5 vēl gribu spēlēt un spēlēt ))
  Vai visi jau esat pārgājuši uz PS4 Pro, vai esat palikuši pie ierastā PS4 modeļa? 🙂

 5. Raiti, priecājos, ka mēdz aplūkot Konsoles.lv :).

  Es vēl starp tiem, kas spēlē parasto PlayStation 4 versiju :D.

 6. Man liekas, ka spēļu industrija ir ieslīgusi tādā kā stagnācijā, viss ko vēlējās ir sasniegts – grafika kļuvusi gandrīz ideāla, reālistiska. Tajā pašā laikā gameplays stāv uz vietas, nav nekā jauna un interesanta. Pietrūkst tie laiki kad spēles tikai veidotas ar humora piedevu un visiem bija vienalga par grafiku, lai gan katra spēle, it īpaši GTA tika gaidīta ar to cik ļoti tiks uzlabota grafika. Ko gribējām to dabūjām, bet vai mēs esam priecīgi? hvz, es labāk spēlēju ps2 un xbox 360 spēles nekā jaunās spēles…

 7. Tur jau tā lieta – aizbrauc, nogalini, uzspridzini, izseko, noķer, nozodz, atkal nogalini, uzspridzini…atkal visu no sākuma. GTA spēlēs gameplay uzdevumi nemainās, tāpēc apnikuma faktors nav izslēgts. Ja godīgi, pašlaik maz to spēļu, kuras es vispār gribētu spēlēt. Dažas jau ir, bet ir arī pamatīgs nogurums. The Last of us part 2 gan gaidu.

 8. Analītiķis Maikls Pakters ir pamatoti prognozējis, ka labākā gadījumā 2020.gadā tiks paziņots par GT6 iznākšanu, kuru varētu jau redzēt uz saviem ekrāniem 2021.gadā. Bet realāka situācija būtu spēli iegūt tikai 2022.gadā.

 9. Arī gaidu GTA VI… teju kurš gan negaida. Līdz ar to pats esmu savā galvā centies minēt un analizēt, kad tad beidzot mēs varētu ko dzirdēt par šo spēli. Bet pēc šī raksta izlasīšanas es sadrūmu… Vai tiešām GTA VI iznāks tikai ap nākamo konsoļu paaudzi?

  Lūk, manas domas – vidēji katra konsoļu paaudze ir ilgusi ~6 gadus. Tā kā šī konsoļu paaudze ir unikāla ar to, ka tās vidū esam ieraudzījuši uzlabotas versijas (PS4 Pro, Xbox One S), tas nozīmē, ka labākajā gadījumā tās mūžs ir pagarināts par gadu – lai gan stipri šaubos. To relīzei ir bijis cits iemesls. Ap 19. gada beigām, 20. gada sākumu ir grūti iedomāties, ka, ja neiznāks nākamās konsoles, tad vismaz baumu līmenis ap tām būs stipri ticamā pakāpē.
  Agrāk domāju, ka R* nelaidīs garām iespēju vēlreiz nopelnīt uz konsoļu paaudžu maiņu, kā to paveica ar GTAV. Attiecīgi – izlaist GTA VI uz PS4 un XOne, pēc gada vai diviem tās ‘remasterot’ uz jaunajām konsolēm. Tad spēlei vajadzētu iznākt vēlākais ap 20. gada pavasari.

  Pēc šī raksta nopratu, ka tāds varētu būt viņu mērķis tieši ar RDR2. Ir jau zināms, ka R* ir rezervējuši tādu trademark kā RDR Online. Tādā gadījumā GTAVI ieraudzīs dienasgaismu vēl vēlāk, kad userbase uz jaunajām konsolēm būs paaugusies.

  Un kur gan viņiem steigties? Vēl šodien GTA V pārdodas kā auksta limonāde karstā vasaras dienā. Ir zināms, ka vidēji katrs, kas iegādājas PS4, iegādājas arī GTA V. ASV tā ir visu laiku pārdotākā spēle. Nedomāju, ka pat R*, kad spēle iznāca 13.gadā, par tādu spēles ilgdzīvojamību spēja iedomāties.

  Un vienalga domāju, ka ar GTA VI viņi mēģinās izspēlēt tieši to pašu. Neiespējami iedomāties, ka viņi laidīs secen patreizējo konsoļu user base (PS4 vien ir 70 miljoni). R* svarīgs būs timing.
  Konkrētu gadu neņemos nosaukt, bet domāju, ka GTA VI, ja ne iznāks, tad vismaz par to dzirdēsim 20. gadā.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *