Ir zināma ‘Latvijas Gada Spēle 2017’

10. janvārī, Rīgā, ‘Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrā’ notika ‘Latvijas Gada Spēles 2017’ balvas pasniegšanas ceremonija, kurā noskaidroja labākās latviešu izstrādātās spēles…

Pēc žūrijas vērtējuma par ‘Latvijas Gada Spēli 2017’ atzina spēli Rezrog, kura saņēma balvu kā ‘Labākā grafika’ un ‘Labākā datorspēle’. Savukārt nominācijā ‘Labākā mūzika un skaņa’ izcīnīja spēle Bearslayer, taču ‘Labākais geimplejs’ balvu saņēma Adventuring Gentleman. Bet par ‘Labāko viedtālruņa’ spēli tika atzīta Bacterial Takeover.

Balstoties pēc žūrija teiktā, tad 2017. gads esot bijis labvēlīgs tieši datorspēlēm, kur daļa no tām ir nonākusi veikalā Steam. Žūrijai ir priecējusi latviešu izstrādātāju aktivitāte, jo spēļu izstrāde uz datora platformas pēdējā gadu laikā ir augusi, kā arī to kvalitāte.

Žūrijai šogad nebija viegli izvēlēties nominācijas ieguvējus un laureātus, jo šajā kategorijā ir bijusi liela sāncensība starp trim spēlēm – Rezrog, Bearslayer un Adventuring Gentleman.

Rezrog:

Bearslayer:

Adventuring Gentleman:

Bacterial Takeover:

Pasākumu organizēja Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija (LSIA) ar Game Insight atbalstu. ‘Latvijas Gada Spēle’ notikums notika jau trešo reizi, kur latviešu spēles izvērtēja starptautiska sešu cilvēku žūrija:

(Citāts no gamedev) ‘Mārtiņš Moriss, (Latvijas ‘Gada spēle 2016’ uzvarētājs – Roboball), Andrejs Kļaviņš (SIA Next Level dibinātājs un spēļu satura veidotājs ar vairāk kā 10 gadu pieredzi), Ģirts Linkums (interesējas par spēļu industriju Latvijā jau vairāk kā 10 gadus, veido Latvijā radīto spēļu apskatus), Uldis Greters (azartisks spēļu straumētājs kanālā TwitchTV), Grzesiek Mazur (galvenais programmētājs tādām spēlēm kā This War of Mine un Oh…Sir!! The Insult Simulator) un Laurynas Vainius (Nordcurrent spēļu satura veidotājs).’

Pasākumā kopumā kvalificējās ap 40 spēlēm, kuras tika publicētas 2017. gadā. Lai spēles kvalificētos ‘Latvijas Gada Spēle 2017’ – tām jābūt publicētām 2017. gadā un reģistrētam Latvijā.

Avots:

gamedev

 

*SNIEDZ ATBALSTU KONSOLES.LV*

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *