Manas domas: “Red Dead Redemption 2 varētu mainīt spēļu industriju”

“Mēs esam pilnībā pārliecināti, ka 26. oktobrī laidīsim klajā vēl vienu grāvēju no Rockstar Games, kas piedāvās tādu izklaides pieredzi, kas mainīs spēļu industriju un aizraus cilvēkus visā pasaulē,” saka Take-Two ģenerāldirektors Strauss Zelniks…

Viņa vārdi ir kā Dieva ausī. Kaut gan, kādēļ neticēt? Red Dead Redemption 2 tiek izstrādāta aptuveni astoņus gadus. Jau neilgi pēc pirmās daļas panākumiem – spēļu izstrādātāji brūvēja otro daļu, kamēr saldējums nav izkusis.

Saldējumu nācās ilgi uzturēt vēsumā, jo Rockstar Games plānā bija izdot arī citas spēles kā L.A. Noire, Max Payne 3 un Grand Theft Auto V. Tieši pēdējā nosauktā spēle lika Rockstar Games atteikties no tradīcijas – izdot ik gadu jaunu projektu. Tas lika arī mainīt stratēģiju un veidu, kā turpmāk izstrādāt spēles un kā tos izdot.

Jāatzīmē, ka Grand Theft Auto V līdz šai dienai teju vai pārdevusi 100 miljonu kopijas, kas ir visu laiku pārdotākais medija produkts, kāds jebkad ir eksistējis. Kopš 2013. gada, kad iznāca šī spēle, neviens pat nenojauta, ka būs tādi panākumi – pat ne analītiķi. Tā rezultātā Rockstar Games vēl joprojām nav izlaidusi nevienu spēli, kas ir paredzēts uz PlayStation 4 un Xbox One. Bet drīz tas notiks – Red Dead Redemption 2 jeb ilgi sasalušais saldējums cilvēku rokās nonāks jau 26. oktobrī.

Ņemot vērā iespaidīgos finansiālos panākumus ar Grand Theft Auto V, spēļu izstrādātājiem nevajadzētu būt bijušas problēmām ar Red Dead Redemption 2 budžetu. Domāju, ka tas ir neierobežots. Domāju, ka šie gadi noteikti ir ļāvuši spēli noslīpēt līdz perfektumam – gluži kā kurpnieks, kas ilgi pucē melno zoli, kamēr tā gaismā laistās.

Zinot Rockstar Games, viņi spēles izstrādā ļoti kvalitatīvi, vienīgi šad tad daudzspēlētāja režīms rada galvas sāpes. Par Max Payne 3 un GTA Online (vismaz uz PlayStation 3) negribu pieminēt. Citādi būs jāapciemo Pēteris un jāiet uz tuvāko bāru pēc glāza dzēriena.

Bet droši vien 26. oktobrī bāru apmeklēt nāksies biežāk, jo, balstoties pēc videospēļu medija gamespot, tad Rockstar Games esot atzīmējuši, ka “Red Dead Redemption 2 piedāvās jaunu un inovatīvu daudzspēlētāja režīmu.” Tas nozīmē – kaut kas svaigs un vēl neredzēts. Izklausās vienreizēji, bet ceru, ka arī tehniskais izpildījums būs tāds pats ne tikai ideja. Jebkurā gadījumā Pēteris bārā man vietu jau ir rezervējis. Katram gadījumam.

“Jauns un inovatīvs daudzspēlētāja režīms.” Tas ir tikai viens no veidiem, ar ko Red Dead Redemption 2 varētu mūs pārsteigt, un kas varētu mainīt spēļu industriju. Tas ir līdzīgi kā PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds). Neviens par tās spēles eksistenci nenojauta līdz brīdim, ka to stils un režīms Battle Royale ierāva miljoniem spēlētāju, un spēle izauga tik strauji, ka sāka veidoties par nopietnu GTA V konkurentu. Un tagad šo režīmu izmisīgi DICE vēlas iekļaut Battlefield V tāpat kā Activision spēlē Black Ops 4, jo PUBG tas veiksmīgi darbojas. Bet kā būs ar Red Dead Redemption 2? Oficiāla apstiprinājuma nav, bet tiek spekulēts, ka tas arī ir gaidāms šajā spēlē.

Otrs, kas varētu mainīt spēļu industriju varētu būt stāsts un sižets. Tie, kuri ir spēlējuši pirmo daļu, sapratīs, par ko es te gvelžu. Turklāt starp personāžiem būs arī Džons Mārstons (pirmās daļas galvenais varonis), kas to visu lietu padara tikai interesantāku.

Trešais oficiālais treileris radīja labu ilūziju par to, ko varam sagaidīt naratīvā. Ir redzams, ka Artūrs Morgans (galvenais Red Dead Redemption 2 varonis) rūp Džons Mārstons, kas sagūstīts tiek nomests uz ceļiem un pie rīkles pielikts raupjš nazis. Līdz ar to spēļu izstrādātāji varētu atkārtoti likt mums izjust to, ko izjutām pirmajā daļā. Iespējams, visu to reprezentēs tā, ka par to runāsim gadiem ilgi.

Ir vērts pieminēt, ka Rockstar Games izstrādā līdz šim iespaidīgo spēles pasauli kādu radījuši. Dažiem izredzētajiem ir bijusi tā iespēja to redzēt un visi kā viens saka “apburoši”. Tiek lēsts, ka katra vieta, katrs nostūris būs dzīvīgs bez gala, kas liks spēlētājiem ar interesi apstāties un vērot attiecīgo fenomenu. Vērot sarežģīto interakciju starp virtuālajiem cilvēkiem. Izredzētie saka, ka kas tāds Rockstar Games izveidotajās spēlēs nav bijis.

Iespējams, tas viss izklausās nedaudz pārspīlēti, jo katrs saka pa savam. Bet nav šaubu, ka spēļu veidotāji astoņu gadu garumā (piedevām ar skaisti nopelnīto GTA V piķi) nevarētu izdot līdz šim labāko un ievērojamāko atvērtās pasaules tipa spēli spēļu industrijā.

Tās ir trīs lietas, kas varētu mainīt industriju – inovatīvais daudzspēlētāja režīms, stāsts un spēles pasaule. Bet varbūt ir kas cits, kas tāds par ko spēļu izstrādātāji klusē. Kas tāds, kas nav ienācis manā tukšajā prātā.

Lai kā tur būtu, patlaban neleksim sajūsmu vilcienā, sadomājot par spēli diez ko, jo tad rodas vilšanās. Patlaban ieturam tādu neitrālu un skeptisku pozīciju, jo bieži vien tas atmaksājas. Piedevām, S. Zelniks tā arī precīzi nepateica, ko viņš īsti domāja ar “mainīs spēļu industriju”.

Avots:

gamespot

*Sniedz mums atbalstu, abonējot Patreon*

Lasītāj, ja tev patīk tas, ko redzi un vēlies mūs atbalstīt – abonē Patreon, jo tā ir iespēja mums augt, izveidot Latvijā lielisku videospēļu ziņu mediju un tev piedāvāt interesantāku un labāku saturu. Paldies!

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

4 thoughts on “Manas domas: “Red Dead Redemption 2 varētu mainīt spēļu industriju””

  1. Nice, bet Take-two iipashi uzticeeties negribeetos… vinji kaa nekaa ne vienu vien naudas graabeeju pasaakumu ir izmetushi… Simt punkt shajaa buus microtransactions uz nebeedu. Bet nu nevar noliegt, single player ir daudzsoloshs un iisti nevienu sliktu sp rockstar nemaz pat nosaukt nevaru.

    1. Mikromaksājumi būs, to viņi ir apstiprinājuši. Tas noteikti būs GTA Online stilā. Proti, divas izvēles – spēlē sūri spēli un krāj virtuālo naudu, lai dabūtu savu noskatīto lietu, vai arī tērē reālu naudu un to nopērc uzreiz.

      Vienspēlētāja režīms būs labs, par to nav šaubu (vismaz R* mani nav likuši vilties). Vairāk uztraucos par daudzspēlētāja režīma funkcionēšanu, kā interneta savienojuma problēmas, ilgie gaidīšanas mirkļi, gļuki un visādi citādi brīnumi.

  2. Līdz šim mani nav uzrunājušas Rockstar veidotās spēles – pienāks 26 oktobris un tad arī skatīšos,vai nu lecu tajā iekšā,vai laižu garām.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *