Just Cause 4 sagaida gigantiski tornādo

Just Cause spēles vienmēr izceļas ar prātā neaptveramu, milzīgu pasauli, sprādzieniem, iznīcību un citām vienreizējām lietām. Taču Just Cause 4 savā neaptveramībā pakāpjas vēl augstāk, piedāvājot ekstrēmus laika apstākļus…

Spēlējot Grand Theft Auto V, esmu brīžiem iedomājies, kas būtu, ja tagad Los Santos (domāta kā Losandželosa) uznāktu kārtīgs tornādo jeb virpuļviesulis. Trevors noteikti aizlidotu pa gaisu kopā ar govīm un Losandželosu metrapoli noslauktu no zemes virsmas. Kā tas izskatītos? Kā spēlē kas tāds darbotos? Šķiet, ka Just Cause 4 ir pirmā spēle, kurā redzēsim tornādo reālā laikā un atbildēs uz maniem jautājumiem.

Spēļu naratīvu direktors Omārs Šakirs (Omar Shakir) teica, ka “pasakoties jaunajam Apex Engine spēļu dzinējam – viss, ko redzat ap tornādo darbojas reālā laikā.” Tas nozīmē, ka process neatkārtosies un katru reizi tornādo būs citādāks.

Augstāk video ir redzams, cik bīstams ir tornādo. Jebkas, kas viņu ceļā patrāpās – tiks iznīcināts un paņemts līdzi. Kā zināms, tornādo, tuvojoties objektam, spēj to pievilkt, kas objektam liks riņķot ap to asi. Tas tiek arī demonstrēts spēlē, kur tornādo sev līdzi paņēmis konteinerus, transportlīdzekļus, dažādu veidu konstrukcijas un citas drazas. Tiesa, brīžiem tie tiek vaļā no tornādo skavām un tiek nomesti kaut kur laukā vai nedod dievs – kāda cilvēka pagalmā.

Pats tornādo video ir visai ticami atainots – pelēcīgā, drūmā gaisotnē. Ticamību uzbur tā spēka atainojums, kā virpuļviesulis iznīcina tiltus un benzīntankus. Piedevām, kad galvenais spēļu varonis Riko Rodrigess (Rico Rodriguez) pietuvojas šim monstram, ekrānā patrāpas lietus lāses, kas šķietami sitas pret seju. Tādēļ jāatzīst, ka tornādo prezentācija vizuāli izskatās ļoti labi un reālistiska.

Pieļauju, ka spēlē tornādo veidi atšķirsies, proti, video tornādo tiek parādīts salīdzinoši gaišā dienas laikā. Iespējams, spēlē mēdz būt arī tādi tornādo, kas tiek atainoti tumsā – vēl bīstamāki un lielāki, kur debesis kļuvušas melnas, visapkārt zibeņo, lietus gāzes un dārdoņa.

Spēļu izstrādātāji Avalanche Studios ir atzīmējuši, ka tornādo nebūs vienīgā dabas parādība, bet tam pievienosies arī stiprs negaiss, smilšu vētras un citi laika apstākļi, kas spēlētājam dos jaunas iespējas. “Cīnies ar pretiniekiem, izmantojot ekstrēmos laika apstākļus kā tornādo un tropiskās vētras savā labā,” Just Cause mājas lapā atzīmējuši spēļu veidotāji.

Nenoliedzami redzētais uzbur ilūziju par iespaidīgo tornādo, liekot noprast, ka tas ir tik reāls, ka pats gribētu spēlē to izjust uz savas ādas. Bet kādu ietekmi un sekas tornādo spēj atstāt uz lielpilsētas debesskrāpjiem un ēkām? Tas video netika parādīts, un man liek domāt, ka tas būs vājākais punkts tornādo izpildījumā. Ja patiesi virpuļviesulis spēs iznīcināt arī pilsētas – tad es palikšu bez vārdiem. Bet maz ticams.

*Sniedz mums atbalstu, abonējot Patreon*

Lasītāj, ja tev patīk tas, ko redzi un vēlies mūs atbalstīt – abonē Patreon, jo tā ir iespēja mums augt, izveidot Latvijā lielisku videospēļu ziņu mediju un tev piedāvāt interesantāku un labāku saturu. Paldies!

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *