Foruma biedra atsauksmes par Shadow of the Tomb Raider

“Shadow of the Tomb Raider ir viena no skaistākajām multiplatforma spēlēm, kādu esmu spēlējis uz PlayStation 4,” saka foruma lietotājs Skhen…

Foruma lietotājs Skhen saka:

Esmu nospēlējis aptuveni piecas stundas, un mani spēle aizrauj. Tieši amazones džungļos var sajust Shadow of the Tomb Raider potenciālu. Daudz ko darīt, interakcija ar vietējiem civiliedzīvotājiem, blakus misijas un tā tālāk. Lai ko citi teiktu par stāstu – pagaidām tas mani ierauj, un ir patīkami redzēt Laru (kura procesā brutāli nogalina cilvēkus, it kā neloģiski un nesaiet kopā ar mirkļiem, kurā var saskatīt Laras trauslumu, emocijas, sirsnību) arī citās krāsās.

Par negatīvo, vietām ir tehniskas kļūmes kā ieraustīšanās (vienu reizi iesprūdu mīklās un neko nevarēju izdarīt), animācijas nepilnība (dažas ir okay, bet citām prasītos vairāk plūduma). Par pārējo pagaidām nesūdzos.

Visā visumā – tas ir gluži kā ar Far Cry spēli, tiklīdz iesāc, tā uzreiz paliec atkarīgs. Laikam kādu laiku pasēdēšu savā pagrabā un no tās neizlīdīšu laukā.

Vēlos vēl atzīmēt, ka Shadow of the Tomb Raider ir viena no skaistākajām multiplatforma spēlēm, kādu esmu spēlējis uz PlayStation 4.

Foruma lietotājs Dundukss saka:

Spēle izieta. Prasīja aptuveni 15 stundas. Tagad, kamēr gaidu spēlei maiņas piedāvājumus – droši vien iziešu visas deviņas kapenes, jo spēles laikā tikai vienu paguvu iziet.

Par labo:

Spēlē tiešām ir ļoti skaisti un detalizēti nostrādāti dabas skati, arhitektūra, gaismas, miglas efekti.

Spēle ir gana dinamiska. Spēlēju uz vidējās grūtības pakāpes un patika tas, ka spēles grūtības pakāpe bija gana izaicinoša, pat uz vidējās.

Stāsts attīstījās lēnām, bet apmēram spēles pusē sāku tam noticēt un just līdzi. Tādēļ Laras piedzīvojumi sāka aizraut un parādījās tā sajūta, ka ļoti interesē, kas būs tālāk un kā spēle atrisināsies.

Turklāt Laras emocijas tika diezgan spēcīgi nodotas spēlētājam, kā arī animācijas lielāko daļu laika bija pārliecinošas ar dažiem izņēmumiem (gadījumos, kad rāpjas pa klintīm).

Vislabāk man tomēr patika pazemes līmēņi, jo tas bija ar ļoti labu skaņu un pretiniekiem. Tādu adrenalīnu pēdējo reizi jutu pirmajās FEAR daļās. Tur arī bija lielākais skaits, ka nācās atkārtot vienu un to pašu līmeni vairākas reizes, jo nācās precīzi visus draņķus novākt. Tas man prasīja kādas 7-10 mēģinājumus, un pa to laiku tik skatījos kā viņi mani iznīcina.

Gaidīšanas mirkļi (loading) ir salīdzinoši īsi, kad spēlē nomirsti. Tādēļ par to trekns pluss.

Mīnusi:

Jāsaka, ka sākums bija diezgan gauss (neskatoties uz citiem iespaidiem), kad Lara paņēma dunci un sāka pasaules galu, kas mani neaizrāva un nepārliecināja.

Pirmā ielāde vai pārvietošanās starp nometnēm (“campsites”) bija kaitinoši  ilga. Man tomēr prasījās arī nedaudz garāks stāsta un spēles geimpleja laiks. Taču saprotu, ka tas tiks kompensētas ar vairākiem mēneša papildinājumiem (DLC), kas dos vēl klāt kapenes, nedaudz naratīvas un pa kādai jaunai blakus misijai.

Kopumā spēlei dodu 7/10. Iesaku visiem Laras piedzīvojumu faniem, kā arī tiem, kas vēl nav spēlējuši Tomb Raider. Arī tiem, kam patika Uncharted sērija.

Foruma lietotājs Verneris saka:

Es personīgi esmu sajūsmā! Pirmā stunda nospēlēta un baigi patīk!

Foruma lietotājs Guncha83 saka:

Izgāju spēli uz vidējās grūtības pakāpes. Tagad eju otro reizi uz pašu grūtāko. Teiksim tā. Lai izbaudītu spēli un gūtu no tās patiesu baudu – spēli vajag spēlēt pēc iespējas grūtākā līmenī. Kad nav baltās sienas norādes, kad ienaidnieki ir mega grūti. Tad šī spēle pareizi “atveras” – sāc piedomāt kur slēpties, kā apiet, kurus pirmos likvidēt utt. Nepatika spēles apbalvošanas (“reward”) sistēma, jo daudzi talanti likās nejēdzīgi.

Principā, no talantiem, lai izietu uz vidējās grūtības – man tā īsti noderēja tikai viens talants, kurš piešķīra “skill” nenorauties no apmalēm pie tāliem lēcieniem. Bet visā visumā spēlei dodu 8/10.  Lokācijas ir labas, “4K” grafika izskatās ļoti labi un arī par audio ir labi padomāts. Kā jau iepriekš viens biedrs rakstīja, kad ir cīņa ar pazemes mošķiem un mukšana no tiem, tad no kinozāles var izžmiegt perfektu audio gandarījumu.

Vairāk vari uzzināt Tavas atsauksmes par Shadow of the Tomb Raider un Shadow of the Tomb Raider sadaļā. Shadow of The Tomb Raider iznāca 14. septembrī uz PlayStation 4, Xbox One un PC.

Kādas ir Tavas atsauksmes par spēli?

*Sniedz mums atbalstu, abonējot Patreon*

Lasītāj, ja tev patīk tas, ko redzi un vēlies mūs atbalstīt – abonē Patreon, jo tā ir iespēja mums augt, izveidot Latvijā lielisku videospēļu ziņu mediju un tev piedāvāt interesantāku un labāku saturu. Paldies!

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *