Manas domas: nākamā spēle no Rockstar Games būs GTA 6?

Kas būs nākamā Rockstar Games spēle? Vai tas būs GTA 6 vai tomēr noslēpumainais Agent?…

Ir zināms, ka Rockstar Games strādā arī pie citiem projektiem, piemēram, pie mistēriskās Agent, kuru atklāja tālajā 2007. gadā kā PlayStation 3 ekskluzīvu. Bet tā arī līdz šai dienai par to nav nekādu ziņu, vienīgi Rockstar Games mājas lapā vēl joprojām klusi atrodas Agent, tiesa, šoreiz bez coming soon raksta.

Vai Agent būs nākamā spēle? Es domāju, ka jā. Tas ir visticamāk, jo taču beidzot šim projektam ir jārealizējas. Pirmām kārtām tādēļ, ka tā arī ir plānota kā atvērtās pasaules tipa spēle, kuru darbība risināsies 1970. gados, laikā, kad valdīja Aukstais karš – spiegošana, pretizlūkošana un politiskās slepkavības. Otrām kārtām kompānijai tieši padodas veidot šāda tipa spēles, kas nes tiem milzīgu peļņu.

Bet kā ir ar linearākiem projektiem kā Bully, Manhunt, MidnighClub, Max Payne un citiem? Vai to turpinājumi vispār vēl ieraudzīs dienas gaismu, ņemot vērā, ka Max Payne 3 kvalitatīvo naratīvu un kinematografiskās ainas netika novērtētas? Vai arī Rockstar Games linearās spēles ir izmetuši pa divdesmitstāvīgo mājas logu, jo pēdējā lineārā spēle Max Payne 3 neguva labus pārdošanas apjomus? Grūti spriest, bet, iespējams, ka kādu dienu kompānija varētu dot vēlreiz kādai leneārai spēlei iespēju sevi pierādīt.

Bet par Grand Theft Auto 6. Es neticu, ka nākamā spēle būs GTA 6 vienu iemeslu dēļ –  Agent un pārējie projekti atkal tiks iesaldēti (un cik tā var turpināt?) uz vairākiem gadiem, jo kompānija centīsies no GTA 6 izpiest visu sulu ar mikromaksājumiem, lai maksimāli nopelnītu. GTA V tam ir labs piemērs. Tie laiki, kad Rockstar Games izdeva spēli katru gadu ir beigušies. Lietas mainījušās. Liela uzmanība vērsta un daudzspēlētāja režīmu. Tā ir pašreizējā realitāte.

Lai arī kāda būs nākamā Rockstar Games spēle, cilvēki vienalga to iegādāsies, jo uzņēmums ap sevi ir izveidojis veiksmīgu un spēcīgu tēlu, kam nav nepieciešams ierasties spēļu pasākumos kā E3 (Electronic Entertainment Expo), lieki tērēt naudu mārketingā, ja to zīmols geimera prātos ir tik dziļi iesakņojies, ka cilvēki vairs nedomā, pērkot kādu spēli no Rockstar Games. Kurš iegādājās GTA V domājot? Es nē, pat makā neskatījos, uzreiz gāju pakaļ GTA V spēlei uz veikalu, smaidīdams kā muļķis.

Cik ilgu laiku pēc Red Dead Redemption II mums ir jāgaida nākamā spēle? Labs jautājums. Lai arī es gribētu teikt divus gadus, bet ņemot vērā, ka RDR II pārdošanas apjomi lauž pasaules rekordus un konkurē ar GTA V, tad varētu nākties gaidīt atkal piecus gadus, jo taču vēl ir Red Dead Online, un mikromaksājuma stratēģija.

Lai vai kā, tiek lēsts, ka 2021. gadā varētu iznākt PlayStation 5. Tādēļ pastāv liela iespēja, ka Rockstar Games izdos nākamo spēli gadu pirms nākamās paaudzes konsolēm, lai gadu vēlāk to izdotu uz PlayStation 5 un nākamo Xbox, tieši tāda pati stratēģija kā ar GTA V. Ar šādu loģiku domājot, nākamai spēlei vajadzētu iznākt 2020. gadā. Bet vai tas būs Agent? Vai arī GTA 6? Bet varbūt arī kāda lineāra spēle?

*Abonē Patreon un saņem ekskluzīvas lietas*

CIENĪJAMAIS LASĪTĀJ, ja tev rūp tas, ko mēs darām un vēlies mums palīdzēt attīstīties – abonē Patreon, jo tā ir iespēja Latvijā izveidot nopietnu videospēļu mediju un tev piedāvāt interesantāku un labāku saturu. Paldies, visiem, kuri mūs atbalsta. Tas mums daudz nozīmē!

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

2 thoughts on “Manas domas: nākamā spēle no Rockstar Games būs GTA 6?”

    1. Par to, ka nebūs vispār ir skaļi teikts. Ja vēl Rockstar Games mājas lapā “rēgojas” Agent, tad cerība vēl ir 😀 .

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *