E3 preses konferences nākotne ir likteņu rokās?

Pirms diviem gadiem EA paziņoja, ka neuzstāsies uz E3 skatuves, bet gan rīkos savu EA Play pasākumu. Tagad Sony pirmo reizi 24 gados paziņo, ka neieradīsies uz E3 2019. Un Microsoft pēdējā laikā dara ko līdzīgu. Vai E3 zaudē savu aktualitāti?…

Ziņa no Sony, iespējams, pārsteidza daudzus, jo pirmo reizi uzņēmuma vēsturē kompānija nedosies uz E3 2019, kā arī šogad neorgonizēs PlayStation Experience pasākumu, balstoties uz gamespot.

Sony skaidro, ka “PlayStation fani ir mūsu pasaule, un mēs vienmēr vēlamies attīstīties, būt inovatīviem, domāt citādāk un eksperimentēt ar jauniem aspektiem, lai priecētu spēlētājus. Tā rezultātā mēs nepiedalīsimies E3 2019.”

Ir skaidrs, ka videospēļu industrija evolvē, un spēļu kompānijas pielāgojas laikam un meklē citus ceļus, kā komunicēt ar saviem klientiem. Piemēram, Nintendo jau vairākus gadus neuzstājas tiešraidē, bet gan piedāvā iestudētus (ierakstītus) video auditorijai.

Tikmēr Microsoft E3 2018 visu savu šovu pārcēla uz Microsoft Theater, mainot iepriekšējo Galen Center arēnu. Iemesls – lai Xbox faniem piedāvātu vēl labāku pasākumu, plašākas telpas un varētu uzņemt vairāk apmeklētāju.

Savukārt EA 2016. gadā mainīja tradīciju, un E3 vietā izveidoja savu pasākumu EA Play, īstenojot tur savas idejas.

Ņemot to visu vērā, nav brīnums, kādēļ Sony ir padomā kas cits, kas tāds, lai piedāvātu ko alternatīvāku.

Kaut arī Sony paziņojums ir radis jautājumus par E3 aktualitāti, ESA (kas rūpējas par E3 organizētību) izpildirektors Stenlijs (Stanley Pierre-Louis) apgalvo, ka “E3 2018 pasākums lauza vairākus rekordus, un mēs esam pārliecināti, ka turpinot īstenot radošās idejas – E3 2019 piedāvās tādu pašu sajūsmu un enerģijas pilnu pasākumu.”

E3 2019 plāno sākt nākamgad 11. jūnijā līdz 13. jūnijam. Ir apstiprināts, ka tradīcija tiek turpināta un pasākums notiks Losandželosas Convention Center (LACC) ēkā. Tiesa, bijušais ESA izpildirektors Maikls (Michael Gallagher) atzīmēja, ka E3 var meklēt jaunas iespējas un risinājumus nākotnei, ja LACC objektam netiks veikta modernizācija.

Avoti: gamespot, polygon, ign

*Abonē Patreon un saņem ekskluzīvas lietas*

CIENĪJAMAIS LASĪTĀJ, ja tev rūp tas, ko mēs darām un vēlies mums palīdzēt attīstīties – abonē Patreon, jo tā ir iespēja Latvijā izveidot nopietnu videospēļu mediju un tev piedāvāt interesantāku un labāku saturu. Paldies, visiem, kuri mūs atbalsta. Tas mums daudz nozīmē!

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars - cilvēks, kuram patīk rakstīt, it sevišķi, par visu, kas saistīts ar videospēļu pasauli. Neprātīgi garšo kafija, bez kā veiksmīgu rītu nevarētu iedomāties.

2 thoughts on “E3 preses konferences nākotne ir likteņu rokās?”

  1. teoreetiski jau nav obligaati lai E3 uzstaajaas, ka tik piedaavaa taada pasha veida saturu. vai to dara online, vai citaa lokaacijaa iipashi daudz lielaakajai daljai cilveeku tas neko nemainiis, njemot veeraa ka uz vietas jau tikai retais seko liidzi.

    1. Manuprāt, tas ietekmētu E3 brendu, proti, biznesu, ja E3 nespēj visas ieinteresējošās spēļu kompānijas piesaistīt un apvienot vienā lokācijā. Tādēļ šie aspekti tikai norāda uz to, ka E3 ir savi robi, un visai iespējams, viņiem būs jāmeklē jauni ieroči, lai noturētu savu pozīciju.

      Es pats tikko nesapratu ko esmu uzrakstījis – ļāvos prāta pašplūsmai 😀 .

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *