Manas domas: Far Cry New Dawn – neļauj sevi mānīt

Uzminiet nu! Ubisoft atklāj jaunu Far Cry spēli, bet ziniet, tas nav jaunais Far Cry. Tas ir Far Cry 5 turpinājums, kas pasniegts kā papildinājums diska versijā (standalone). Kādēļ?…

Es nezinu kā jums, bet man pēdējā laikā nepatīk un ir skumji, ka tā vietā, lai veidotu svaigu pilnvērtīgu projektu – spēļu izstrādātāji ņem to pašu, bet papildina tikai ar citām krāsām.

Nav tāli jāmeklē, piemēram, Far Cry 4 un Far Cry Primal. Kā izrādās, tad Far Cry Primal izmanto Far Cry 4 karti, tikai atšķiras ar vizuālu izskatu.

Ar Far Cry New Dawn ir vēl izteiktāk, jo izstrādātāji apgalvo, ka “jaunā Far Cry notikumi norisināsies 17 gadus vēlāk Hope County, Montanas štatā pēc atombumbas sprādziena.” Tieši tur pat, kur darbība notika Far Cry 5. Tā tad, mums tiks piedāvāta Far Cry 5 pasaule tikai citā gaismā.

Acīmredzot Fry Cry Primal atmaksājās, ja šāda stratēģija tiek realizēta arī Far Cry New Dawn, citādi spēļu izstrādātāji diez vai turpinātu šo manevru. Kas pie tā vainīgi? Protams, ka mēs paši, jo mēs jau iegādājamies spēles un atbalstam visu, kas spēļu kompānijām ir prātā, tai skaitā mikromaksājumi, spēles remastered, remake un citu veidu versijas.

Tāpēc ir jāsaka, ka kapitālisms virza kapitālismu, un patērētājs patērē, bieži vien neaizdomājoties, cik patiesībā viņam ir liels spēks ietekmēt lietas pasaules sistēmā. Šajā gadījumā, spēļu industrijā, jo viņi taču ir atkarīgi no mums.

Iedomājieties tik, ja mēs piepeši protestējam, un nepērkam Far Cry New Dawn, pamatojoties uz to, ka pretī vēlamies saņemt pilnvērtīgu jaunu projektu, nevis kaut kādus DLC, standalones, mikromaksājumus un citādus brīnumus. Spēļu izstrādātājiem nekas cits vien neatliktu kā paklausīt mums un piedāvāt to, pret ko ir pieprasījums.

To atzīmējot, man nupat galvā patrāpījās filma In Hell, kurā galvenais varonis ir aktieris Žans Klods van Damme. Viņš atrodas nežēlīgā cietumā, kurā valda savi skarbie noteikumi, un tur ir viens melnādainais, kas teica “ja visi cilvēki apvienotos, viņi var gāzt jebkuru likumu.”

Un mums rokās ir visi pieejamie ieroči (rūpīgāk izlemjot, kam tērēt naudu un kam nē), lai gāztu spēļu kompānijas plānus, ietekmēt tos un neļaut ar sevi manipulēt, lai viņi mūs izmantotu un savtīgi nopelnītu. Bet neviens to atklāti neteiks, slēpjas aiz vārdiem, “mēs mīlam savus fanus”, “viņi ir mūsu pasaule” un citas muļķības. Tajā pašā laikā, mēs arī vēlamies, lai ar mums manipulē, jo ļaujamies kompānijas iecerēm un to momentāli atbalstam.

Ubisoft vēlas papildus nopelnīt, izmantot savu uzticamo auditoriju un paslinkot (tā es saskatu šo fenomenu), bet pretēji tam, viņi Far Cry New Dawn ideju varēja īstenot kā pilnīgu jaunu Far Cry spēli, proti, Far Cry 6 formā. Tādējādi ieguldītu spēlē vairāk laika, piepildītu to ar inovācijām, un šo postapokaliptisko pasauli atainotu ar uzlabotāku spēļu dzinēju, jaunu vidi, kas nav saistīts ar Far Cry 5 elementiem. Bet nē, piedāvās kaut kādu daļiņu no tā visa…

Es tagad savā prātā iztēlojos, kā Ubisoft smaidošie darbinieki studijā dzer vīnu un ēd šokolādes, jo ietaupīs finanses, no Far Cry franšīzes nopelnīs vairāk, izmantojot to pašu Far Cry 5, to pašu spēles dzinēju un karti zem nosaukuma Far Cry New Dawn. Tostu! Tostu!

*Abonē Patreon un saņem ekskluzīvas lietas*

CIENĪJAMAIS LASĪTĀJ, ja tev rūp tas, ko mēs darām un vēlies mums palīdzēt attīstīties – abonē Patreon, jo tā ir iespēja Latvijā izveidot nopietnu videospēļu mediju un tev piedāvāt interesantāku un labāku saturu. Paldies, visiem, kuri mūs atbalsta. Tas mums daudz nozīmē!

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

5 thoughts on “Manas domas: Far Cry New Dawn – neļauj sevi mānīt”

 1. Man laikam īsti nav iebildumi, Far Cry tiek štancēti pēc vispārzināmas formulas, bet pagaidām man iebildumu, jo joprojām kā cilvēkam, kas spēlēm velta ~3h nedēļā, man ir jautri. Lai gan pret jaunām vēsmām noteikti neiebilstu. Primal man patika un nekas neliek domāt, ka šis varētu nepatikt. Jāsagaida vienīgi kāda vismaz 50% akcija būs.

 2. Paldies jums par komentāriem, priecē tos redzēt 🙂 .

  Jā, Modri, esi atradis labu salīdzinājumu un to tā arī varētu uztvert.

  Jebkurā gadījumā man arī interesē, kas noticis pēc sprādziena, jo rodas jautājums, kas notika ar galveno varoni, kurš nemāk runāt? It sevišķi, interesē Džozefs Sīds, jo laikam Far Cry New Dawn viņš arī apgrozīsies. Bet es vienalga esmu skeptisks pret šo visu ĀĀĀĀĀĀĀĀ!!!!!!!

 3. Vai Ubisoft ieguldījuši mazāk resursu šajā projektā kā FarCry5? Noteikti! Bet tas nav iemesls, lai viņus nopeltu!
  Izspēlēju FarCry5 – ļoti patika, patika nobeigums un līdz ar to esmu ieinteresēts tajā, kas notiks New Dawn. Interesē redzēt to pašu karti un tēlus pēc apokalipses! Manuprāt ļoti laba ideja, kurā neredzu nekādu manipulāciju ar pircējiem (To visu vari rakstīt par EA un Bethesda). Kā teiktu EA “Negribi, nepērc”. Gan jau sagaidīsi arī FarCry6 ar visiem tā bonusiem un erroriem.

  p.s. Neesmu ne Ubisoft, ne FarCry fanboys, lielākoties viņu produkti mani nesaista. Pirms iegādes noteikti izvērtēšu cenas un kvalitātes atbilstību 🙂 /Reālists/

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *