Uzmini nu: vai Grand Theft Auto VI iznāks šā gada nogalē?

Konsoles.lv startē rakstu sērija „Uzmini nu”, kas caur rozā brillēm ļauj palūkoties uz videospēļu industriju 2019. gadā, izdarot brīžiem trakus, bet pamatotus minējumus par to, kas tad varētu notikt (vai drīzāk nenotikt) šajā nozarē šogad…

Jautāsiet – kāpēc runāt par minējumiem, nevis faktiem? Un atbilde ir – jo tā ir interesantāk!

Kā intrigās, kur baumas piešķiļ uguni, arī šajā nozarē gaisā virmo neskaitāmas tenkas. Vai kā pokerā, kur neviens nesteidzas atklāt savas kārtis. Arī videospēļu industrijā lielākie notikumi tiek loloti ilgi un nāk pēkšņi kā krusas graudi no debesīm.

Ņemiet vērā – neviens (!) šajā rubrikā izteiktais minējums nav oficiāli apstiprināts. Tomēr tie visi ir pamatoti caur neskaitāmām baumām no uzticamiem industrijas avotiem un paredzējumiem, kas, no biznesa viedokļa raugoties, būtu tikai loģiski nākamie soļi. Līdz ar to ir izkristalizējušies septiņi minējumi septiņām dienām, kas ir novērtēti pēc ticamības pakāpēm: neiespējams, zems, vidējs vai augsts.

Uztveriet to kā vienkāršu teoriju. Kā hipotēzi, ko centīsimies pierādīt vai apgāzt. Galu galā teju katrs no mums savā mūžā ir rakstījis pa kādam pētnieciskajam darbam, tāpēc esiet droši, ka katra izvirzītā hipotēze… tfu, minējums tiks izanalizēts, bet nospraustā ticamības pakāpe apstiprināta caur avotiem.

Tāpat der arī zināt, ka visi minējumi ir viena parasta cilvēka pieņēmumi, kurš šodien sevi pat vairs nevar saukt par kaislīgu spēlmani, jo rakstu autors ir pārāk ilgi bijis ārpus spēles, ko sauc par ‘spēļu industriju’. Līdz ar to zināšanas par jaunumiem tajā ir nācies drusku atsvaidzināt un katru no šiem minējumiem vajadzētu uztvert drīzāk ar vieglu smīnu, nevis pieņemt tos par akmenī iecirstiem 2019. gada notikumiem.

Noslēdzot šo garo ievadu, šodienas minējums ir…

Uzmini nu: vai Grand Theft Auto VI iznāks šā gada nogalē?

Ticamības pakāpe: Neiespējama

Lūdzu, nesteidzies prom, lasītāj! Tas, ka es sagrauju tavas cerības ar pirmajiem saviem vārdiem par Grand Theft Auto VI nenozīmē, ka 2019. gads rādīsies tikai tumšos toņos.

Noteikti visskaļākā spēle no gada uz gada bija, ir un būs Grand Theft Auto (abrev. GTA), jo cilvēki nepārstās gaidīt nākamo daļu pasaulslavenajā franšīzē. Tāpēc arī šī raksta autors ik pa laikam saskaras ar nu jau mūžseno jautājumu: „A kad tad beidzot būs tas GTA6?

Teikšu vienkārši – Red Dead Redemption II ir jūsu gaidītais Grand Theft Auto VI! Tas ir kā GTA tikai ar zirgiem auto vietā un vesternu tā kodolā. Un pats labākais, ka spēle jau ir atrodama veikalu plauktos! Diemžēl neko citu no Rockstar Games mums drīzākajā laikā nesagaidīt, kas šo konsoļu paaudzi padara par unikālu gadījumu – šī būs pirmā kopš franšīzes pirmsākumiem, kura tā arī nesaņems savu GTA, kas būtu speciāli radīta šodienas konsolēm un izmantotu visu tagadējās paaudzes tehnisko potenciālu (ok, šī konsoļu paaudze vēl rit pilnā sparā, bet tā lēniem soļiem tuvojas savam norietam, starp citu, tas būs mans trešdienas minējums, ko centīšos argumentēt). Jā, mums ir GTA5… Bet ņemsim vērā, ka tā ir spēle, kas ir nākusi no iepriekšējās paaudzes un tika atkārtoti izdota uz patreizējām konsolēm.

 Vai atceraties tos laikus, kad jauns GTA iznāca ik pēc gada vai diviem? Those sweet, sweet times – Liberty City, Vice City, San Andreas. All you had to do was to follow the… to wait a little!

Tagad, pateicoties GTA Online panākumiem, GTA5 vēl šogad tika atrodams pārdotāko spēļu ikmēnešu sarakstos (avots: Business Insider). Tas ir fenomens, ko palīdzēja veicināt franšīzes statuss, daudzspēlētāju režīms un oriģinālais spēles iznākšanas intervāls – 2013. gada septembrī spēle iznāca uz Xbox 360 un PlayStation 3 konsolēm. Vien divus mēnešus vēlāk, novembrī startēja tagadējā konsoļu paaudze ar Xbox One un PlayStation 4 (tas ir, ja piemiedz acis uz Nintendo).

Nebija ilgi jāgaida, kad Rockstar Games atklāja, ka tieši online komponente ienes vieglu peļņu un uztur spēli pie neiznīkstošas dzīvības…

 Ja Tetris un Minecraft ir videospēļu Bībele, tad GTA5 ir videospēļu Harijs Poters. Datu avoti: Vgchartz un vecā labā Wikipedia.

Šodien GTA5 ir trešā visu laiku pārdotākā videospēle vēsturē! Un tikai paši Rockstar Games bija tie, kas varēja nospiest bremzes savam produktam. Šogad beidzot sitā tā stunda, kad tas notika, jo klajā nāca Red Dead Redemption II un spēlei, kas ir nākusi no tālā 2013. gada, vidējā cena veikalu plauktos beidzot nokrita no Eiro 35 uz Eiro 25.

Jaunajai videospēlei dažas nedēļas vēlāk sekoja arī Red Dead Online – daudzspēlētāju komponente, kurai varam paredzēt līdzīgu likteni kāds ir bijis GTA Online. Vismaz veidotāji centīsies, lai tas tā notiktu. Līdz ar to šī būs pirmā konsoļu paaudze, kurai tā arī neizdosies sagaidīt savu GTA, kas būtu speciāli tai radīta, jo tagadējā lēnītēm tuvojas savam norietam (kā jau sacīju, par to sīkāk trešdien!). Pēc Rockstar Games domām, šī spēle, ko mēs esam pelnījuši, ir Red Dead Redemption II

 

Red Dead Redemption II ir mūsu gaidītais Grand Theft Auto VI.

A kad tad beidzot būs tas GTA6?

Nu labi, nu… Red Dead Redemption II nav gluži Grand Theft Auto! Bet būtu muļķīgi domāt, ka nenotiek aktīvs darbs pie turpinājuma videospēlei, kas ir pasaulē trešā ienesīgākā ar vairāk kā 100 miljoniem pārdotu kopiju.

Vienā no pēdējām intervijām Rockstar Games studijas dibinātājs Dens Housers komentēja šodienas sabiedrību, izsakoties, ka ir pateicīgs, ka tas ir Red Dead Redemption II un nevis Grand Theft Auto, kas iznāk šodien.

Cik apvainoti kļūtu cilvēki par to, ko mēs darām! … Tas sniedzās līdz absurdam.” – tā izsakās Rockstar Games dibinātājs Dens Housers par iespēju, ka Grand Theft Auto VI varētu iznākt šodienas sabiedrībā.

„Cik apvainoti kļūtu cilvēki par to, ko mēs darām (ja tas būtu GTA6, kas iznāktu šodienas sabiedrībā). Gan spraigā liberālisma attīstība, gan tikpat spēcīgais konservatīvisms ir ļoti kaujinieciska un saniknota parādība šodienā. Tas ir baisi un reizē ļoti dīvaini, un sniedzās līdz absurdam.” – tā Dens Housers izteicās intervijā GQ laikrakstam pagājušā gada oktobrī. Un nevaru nepiekrist arī es. Kaut drusku pārsteidzoši, jo GTA franšīze vienmēr ir bijusi pretencioza un dumpinieciska, taču šodien tā varētu rezultēties ar atombumbas efekta vērienu. Galu galā politika iet roku rokā pat ar videospēlēm. Tas nenozīmē, ka GTA 6 neiznāks nekad… tas nozīmē vien to, ka Rockstar Games nesteigsies ar GTA6 apstiprinājumu, bet gaidīs īsto laika sprīdi.

Tad jau visdrīzāk jājautā – kas tad būs nākamā Rockstar Games spēle, ja ne GTA? Nesen biju pārsteigts secināt, ka daži vēl tiešām gaida spēli Agent, kas tālajā 2007. gadā tika apstiprināta kā PlayStation 3 topoša ekskluzīva videospēle no Rockstar Games. Agent vienmēr esmu uztvēris kā Sony atbildi uz Microsoft tolaik samaksātajiem 50 miljoniem ASV dolāru par GTA4 ekskluzīvajiem papildinājumiem (kas vēlāk gan izrādījās vienkārši terminēta laika ekskluzivāte). Pieļauju, ka Sony bija runājuši ar Rockstar Games un tās videospēļu izdevējiem Take-Two Interactive par kādu atbalstu Agent izstrādē, bet tā vien šķiet, ka šis atbalsts nav bijis pietiekošs, lai turpinātos darbs pie projekta, jo pagājušā gada nogalē Take-Two atteicās no Agent preču zīmes. Tas nav pārsteidzošs notikums, jo kopš 2009. gada par Agent nekas daudz nav ticis dzirdēts. Tik vien kā fakts, ka spēle noritētu 70.gados, Aukstā kara spiegošanas epicentrā. Pēc šī apraksta izklausās, ka spēle būtu drīzāk bijusi lineāra vienspēlētāja kampaņa, kas šodien vairs īsti nekontrastē ar Rockstar Games ideoloģiju par ienesīgām open-world jeb atvērtas pasaules videospēlēm ar online piešprici.

Rockstar Games tālajā 2007. gadā apstiprināja Agent – ekskluzīva videospēle PlayStation platformai, kas noritētu Aukstā kara spiegošanas epicentrā. Diemžēl par spēli tā arī vairāk nekas netika dzirdēts, un pagājušā gada nogalē Agent preču zīme oficiāli nomira.

Ņemot vērā baumas, tā vien izskatās, ka nākamā spēle no Rockstar Games būs nevis Agent vai Max Payne 4, bet gan Bully 2 (avots: Dailystar.co.uk). Oriģinālā spēle iznāca tālajā 2006. gadā uz PlayStation 2 spēļu konsoles un, laikam ejot, piedzīvoja dažādas relīzes arī uz citām platformām (šodien tu vari viegli to spēlēt arī uz sava telefona – gan uz Android, gan iOS). Spēles galvenais protagonists bija rupjš students, kura uzdevums bija izkapāt savu reputāciju skolas vidē. Jeb vienkāršiem vārdiem runājot – Bully ir kā GTA tikai studentu pilsētiņā. Spēle izsauca strīdus sabiedrībā, jo principā tā reklamēja huligānismu starp jauniešiem un pat tika aizliegta Brazīlijā. Par spīti tam, kritiķi spēli slavēja un tā ieguva savu fanu pulku, kas vēl šodien alkst pēc turpinājuma. Un, ja tā padomā, Bully ir tieši tas, kas Rockstar Games vajadzīgs – open-world spēle, kas izsauc diskusiju sabiedrībā. Tai ir potenciāls būt par nākamo lielo apzīmējumu uzreiz aiz Grand Theft Auto un Red Dead franšīzēm.

Ņemot vērā baumas, tā vien izskatās, ka nākamā spēle no Rockstar Games būs nevis Agent, Max Payne 4 vai visu gaidītais Grand Theft Auto VI, bet gan Bully 2.

Šīm baumām piešķiļ uguni projekta skices, kas ir noplūdinātas internetā, un Rockstar Games kastinga aicinājumi, kuros meklē pusaudžus un gados vecākus cilvēkus, kas ierunātu koledžas profesorus.

No tā izriet, ka Bully 2 varētu būt studijas pirmā spēlē, ar kuru tā iemēģinātu nākamo konsoļu paaudzi, un tā varētu iznākt ap 2020. gadu. Ņemot vērā, cik ļoti Rockstar Games velta laiku katrai savai spēlei, Grand Theft Auto VI jeb GTA6 savu dienasgaismu piedzīvos ātrākais 2022. gadā. Ņemot vērā, ka parasti no spēles apstiprinājuma brīža līdz relīzei aprit pilni divi gadi, tas drīzāk notiks 2023. gadā.

Sasodīts! … Es vēlējos sacīt – sasodīti milzīga spēle tā būs, kad iznāks!

Teju visi sliktie puiši vienuviet. Autors: Patrick Brown

Nākamajā „Uzmini nu” rakstā parunāsim par citu milzīgu franšīzi šogad, kura savā zenītā varēja konkurēt ieņēmumos pat ar Grand Theft Auto…

*Abonē Patreon un saņem ekskluzīvas lietas*

CIENĪJAMAIS LASĪTĀJ, ja tev rūp tas, ko mēs darām un vēlies mums palīdzēt attīstīties – abonē Patreon, jo tā ir iespēja Latvijā izveidot nopietnu videospēļu mediju un tev piedāvāt interesantāku un labāku saturu. Paldies, visiem, kuri mūs atbalsta. Tas mums daudz nozīmē!

11 thoughts on “Uzmini nu: vai Grand Theft Auto VI iznāks šā gada nogalē?”

 1. Ja runa iet par Rockstar veidotām spēlēm,tad personīgi es nevienu no tām negaidu un baumām nepievēršu uzmanību….

  1. Andri, kādēļ nevienu R* spēli negaidi? Ja pareizi atminos, tev bija kāda skepse pret šo kompāniju. Bet runājot par baumām un intrigām, tad daļa taisnības tas slēpj.

   “Līdz ar to šī būs pirmā konsoļu paaudze, kurai tā arī neizdosies sagaidīt savu GTA, kas būtu speciāli tai radīta, jo tagadējā lēnītēm tuvojas savam norietam (kā jau sacīju, par to sīkāk trešdien!).”

   Es personīgi negribu tam ticēt, jo uzskatu, ka GTA VI būs viena no pēdējām šīs paaudzes konsoles spēlēm, uz kuru viņi noteikti izlaidīs spēli sākumā uz PS4 un Xbox One, tad gadu vēlāk uz PS5 un nākamo Xbox, lai pelnītu vairāk. Tāpat kā tas bija ar GTA V. Kādēļ nespēju tam ticēt, jo citādi, mēs nākamo GTA sagaidīsim tikai ap PS6 konsoles iznākšanu (mans pieņēmums). Bet nu, gaidu trešdien, varbūt tam ir labs pamatojums 🙂 .

 2. Oskar, tā nu ir sanācis, ka gandrīz neviena no Rockstar spēlēm mani nav uzrunājusi. GTA nepatika, Max Payne arī neaizrāva, Midnight Club arī maz paspēlēju un nometu malā. RDR2 nemaz nemēģināju, gameplay video neuzrunāja… L.A. Noire vienīgā spēle bija, kuru biju izgājis ar interesi.
  Protams, nenoliedzu uz nākotni tādu faktu, ka varētu kas arī ieinteresēt, bet kamēr ko reālu neesmu redzējis, tikmēr nav arī interese par baumām no Rockstar spēlēm.

  1. Andri, iesaku tev pamēģināt RDR2, tas manās acīs ir kārtējais Rockstar Games meisterdarbs. Protams, katram ir sava gaume, un mēs varam izteikt savus viedokļus, bet tomēr objektīvi ir jāatzīst, ka RDR2 ir ļoti kvalitatīvs projekts.

   Runājot par Max Payne, tad es alkstu pēc ceturtās daļas un skaudīgi noskatos uz tiem, kuriem iznāk spēļu turpinājumi viņu iemīļotām spēlēm, jo, nav ne jausmas, vai vispār Max Payne būs nākamā daļa.

 3. Teikšu tā, ka pēc RDR2 uzspēlēšanas atkrīt jautājums kad iznāks GTA6, bet aktuāls kļūst cik ilgi būs jāgaida līdz RDR turpinājumam?

  1. Harij, tu tiešām domā, ka Rockstar Games tik dziļi skapī noliks GTAVI, dodot priekšroku RDR 2 turpinājumam? Stipri šaubos, tā vietā viņi varētu izlaist citu projektu, kuru sen jau izveidojuši, kas burtiski kliedz pēc relīzes datuma, un ir pamatīgi “iesaldēts”, jo GTA V peļņa to neļauj, un RDR 2 to vēl tikai paildzinās tās iespēju ieraudzīt dienas gaismu.

   1. Nē, protams, ka nē un tas arī nav jādara, jo pelnošiem projektiem ir jādzīvo.
    Es to vairāk biju domājis no sava skata punkta, jo manuprāt RDR2 ir nesalīdzināmi interesantāka spēlē par GTA5.

    1. Sapratu, pirms tam ne tā uztvēru tavu teikto 😀 . Par nākamo RDR es domāju, ka tuvākos 10 gadus nedzirdēsim, jo ir taču GTA6, un citi projekti, kas vēl nav atklāti, bet kuru izstrāde jau sen noteikti iesākta, iespējams, daži pat pabeigti – tikai gaida to īsto mirkli, kad tos izdot.

 4. Labs raksts. Šķiet, ka ne autora pirmais. Paldies par darbu! Pilnīgi piekrītu teiktajam. Domāju, ka Rockstar turpinās slaukt RDR2 līdz pēdējam ar Red Dead Online. Kamēr nauda stabili plūdīs, GTA6 nebūs. Bully 2 kā nākamā R* spēle izklausās ārkārtīgi ticami.

  1. Paldies. Novērtēju. Starp citu, Tu tikko kā trīs teikumos pateici tieši to pašu, ko es centos aptuveni divdesmit rinkopās. 🙂

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *