Uzmini nu: Star Wars Jedi: Fallen Order jau lido pie mums

Star Wars – tas ir piķis, to zina visi, un tāpēc videospēļu izdošana tika uzticēta tādam grandam kā Electronic Arts…

Konsoles.lv startē rakstu sērija „Uzmini nu”, kas caur rozā brillēm ļauj palūkoties uz videospēļu industriju 2019. gadā, izdarot brīžiem trakus, bet pamatotus minējumus par to, kas tad varētu notikt (vai drīzāk nenotikt) šajā nozarē šogad.

Ņemiet vērā – neviens (!) šajā rubrikā izteiktais minējums nav oficiāli apstiprināts. Tomēr tie visi ir pamatoti caur neskaitāmām baumām no uzticamiem industrijas avotiem un paredzējumiem, kas, no biznesa viedokļa raugoties, būtu tikai loģiski nākamie soļi. Līdz ar to ir izkristalizējušies septiņi minējumi septiņām dienām, kas ir novērtēti pēc ticamības pakāpēm: neiespējams, zems, vidējs vai augsts.

Līdz ar šiem ievadvārdiem šodienas minējums ir…

Uzmini nu: Star Wars Jedi: Fallen Order jau lido pie mums

Ticamības pakāpe: Vidēja

Tas, ka Respawn Entertainment strādā pie jaunas Star Wars spēles – tas nav jaunums. Tas ir oficiāli paziņots. Tas, ka spēle iznāks 2019. gada beigās, kas jau ir diezgan drīz (jo laiks taču skrien vēja spārniem, damn it!), bet mēs vēl šodien teju neko nezinām par projektu – tas ir mans šodienas „lielais” minējums. Lai saprastu kāpēc, atskatīsimies uz visu hronoloģiski.

Ja lasījāt iepriekšējo rakstu rubrikā „Uzmini nu”, zināsiet, ka Respawn Entertainment dzima no slavenās Call of Duty studijas Infinity Ward. To izveidoja tās vadītāji Džeisons Vests un Vinss Zampella, pēc tam, kad viņiem gadījās konflikts ar izdevējiem Activision. Cita izdevēja – Electronic Arts jeb EA paspārnē viņi radīja Respawn Entertainment un, pārvilinājuši vairākus savus kolēģus, sāka darba pie Titanfall spēļu sērijas, kas būtu konkurents tādām šaušanas spēlēm kā Microsoft’s Halo.

Titanfall bija Respawn Entertainment pirmais, visnotaļ izdevies projekts.

2014. gada Titanfall noteikti bija panākumiem bagāts projekts, tomēr ne visi kritiķi bija vienisprātis, ka spēle attaisnoja uz tās liktās cerības. Spēle sastāveja tikai no daudzspēlētāju režīma.

2016. gadā Respawn Entertainment izdeva Titfanfall 2, kas beidzot piepildīja cerības. Kritiķi to cēla debesīs, jo spēle sniedza kā kvalitatīvu vienspēlētāju, tā arī daudzspēlētāju režīmus.

Diemžēl bizness paliek bizness. EA bija uzlikuši uzstādījumu, ka spēlei savā pirmajā gadā ir jāpārdod aptuveni 9 – 10 miljoni kopiju. Turpretī Titanfall 2 izdevās sasniegt vien 4 miljonu kopiju apjomu (avots: TechTimes). Ja arī kuluāros pavīdēja ideja par Titanfall 3, tad pēc šiem pārdošanas apjomiem šī ideja tika klusu, klusu nomērdēta.

Tas mirklis, kā dēļ vēlētos, lai izgudro laika mašīnu – Džordžs Lūkass pārdod Lucasfilm par 4 miljardiem ASV dolāru Disney kompānijai un tās vadītājam Bobam Igeram.

Tikmēr daudzi Star Wars fani pasaulē atkārtoja vienus un tos pašus vārdus: „Nav labāka laika būt Star Wars fanam!”  (a-ha).

2012. gadā Džordžs Lūkass pārdeva visas tiesības uz Star Wars mikijpelei, kas nozīmēja, ka Disney īpašumā nonāca viss Star Wars īpašums. Ne tikai filmas, bet arī grāmatas, komiksi un videospēles. Tika nospiesta „Restart” poga un viss pārējais ārpus sešām filmām un animācijas seriāliem tika atzīts par fanu izdomājumiem. Savukārt, viss, kas iznāktu turpmāk, būtu canon jeb iederīgas jaunajai Star Wars pasaulei.

Star Wars – tas ir piķis, to zina visi, un tāpēc to videospēļu izdošana tika uzticēta tādam grandam kā Electronic Arts. Pirmā spēle – Star Wars: Battlefront iznāca 2015. gada nogalē, un to izveidoja studija EA DICE (Battlefield sērijas veidotāji). Spēle bija absolūts barebones (ja to tā var saukt), jo tās saturs bija ļoti pieticīgs – tā sastāvēja tikai no daudzspēlētāju režīma, no piecām kartēm. Bet ar to bija gana, lai franšīzes fani to uzskatītu par spļāvienu sejā.

Pirmā lielā videospēle pēc Star Wars iegādes bija Star Wars: Battlefront (2015. gads). Spēle sastāvēja tikai no daudzspēlētāju režīma, no piecām kartēm. Bet ar to bija gana, lai franšīzes fani to uzskatītu par spļāvienu sejā.

Star Wars: Battlefront iznāca vienā laikā ar septīto filmu The Force Awakens, gluži kā komplimentāra prece, lai garantētu lielāku peļņu. Tāpat kā spēle, arī mākslas filma bija sasteigta ar mērķi pēc iespējas ātrāk nopelnīt uz Star Wars atdzimšanu, kamēr ogles vēl bija karstas. Un, protams, tas izdevās, jo Star Wars: Battlefront pusgada laikā pārdeva 14 miljonus kopiju (avots: IGN).

2017. gada Star Wars: The Battlefront II iznāca reizē ar astoto filmu The Last Jedi un, kaut šoreiz tās saturs bija ievērojamāks, spēle izraisīja milzīgas pretrunas, jo Electronic Arts tajā sākotnēji iekļāva loot crates – ja spēlētāji bija gatavi atvērt maciņu, tie daudzspēlētaju režīmā varēja būt krutāki par visiem pārējiem jau no pirmajām spēles stundām. Kur atkal nauda, tur atkal strīdīga diskusija, un pamatīgi cieta Star Wars: Battlefront tēls un pārdošanas rezultāti (sīkāk: VentureBeat).

Tāpēc ir tikai loģiski, ka Electronic Arts ir nepieciešama jauna Star Wars spēle, kas iznāktu reizē ar jaunāko filmu šā gada decembrī un labāk būtu, ja tas šoreiz nebūtu Battlefront. Šim vārdam ir jāļauj sevi drusku sadziedēt, un to šobrīd var darīt vienīgi laiks.

Star Wars īpašums EA rokās pagaidām ir bijis viens no sliktākajiem scenārijiem, kāds varējis piepildīties. Vēl pirms dažām nedēļām EA paziņoja, ka viņu citas studijas – Visceral Games veidotais projekts ir apturēts. Attēlā redzama projekta skice.

Līdz ar to Respawn Entertainment rokās nonāca vēl nebijusi iespēja strādāt pie Star Wars projekta, ko studija arī uzņēmās. Tas bija pagājušā gada vasarā, kad Respawn Entertainment vadītājs Vinss Zampella paziņoja, ka viņa vadītā studija veido videospēli ar nosaukumu Jedi: Fallen Order, kas būtu trešās personas piedzīvojumu spēle un stāstītu par notikumiem starp trešo un ceturto filmu…

Viss! Tas arī bija viss, kas tika paziņots. Nekādu video, nekādu attēlu. Līdz ar to šis oficiālais apstiprinājums nāca diezgan ērmoti un neveikli. Gandrīz tā it kā neviens neko nevēlētos paziņot skaļi, bet… kas jādara, tas taču jādara. Saskaņā ar informāciju, Zampellas kungs arīdzan neesot zinājis, ka Džedaji daudzskaitlī ir jāizrunā tāpat kā vienskaitlī (ang. valodā Jedi).

Piemērs, kā vajag un kā nevajag izziņot savu jaunāko projektu.

Ja esiet Star Wars fani un esat spēlējuši tādas spēles kā Jedi Outcast II (the best Star Wars game evah!) vai The Force Unleashed, jūs noteikti varēsiet iztēloties, ko varam gaidīt šā gada beigās. Atkārtošos sakot, ka mans minējums ir Electronic Arts uzstādījums Respawn Entertainment izdot spēli vienā laikā ar devīto filmu decembrī. Galvenais šeit ir nesasteigt, tāpēc jācer, ka spēle ir tālu savā izstrādes ciklā un pamazām tuvojas tās noslēgumam. Un galvenais – neļaut Electronic Arts alkatībai būt pamanāmai. Tad visam vajadzētu būt labi.

Nākamajā rakstā pārcelsimies no software uz hardware. Protams, ir vēl daudzas citas nozīmīgas videospēles gaidāmas šogad un var tikai izteikt minējumus par tām. Teiksim, ka The Last of Us: Part II būs pēdējā lielā PlayStation 4 ekskluzīvā videospēle! Bet tikpat labi tas būtu skaidrs visiem tajā mirklī, kad es izdarītu minējumu, ka 2019. gads iezīmēs jauno konsoļu paaudzi.

Iezīmēs, nevis startēs. Bet par to jau nākamajā rakstā.

*Abonē Patreon un saņem ekskluzīvas lietas*

CIENĪJAMAIS LASĪTĀJ, ja tev rūp tas, ko darām un vēlies mums palīdzēt attīstīties – abonē Patreon, jo tā ir iespēja mums Latvijā izveidot nopietnu videospēļu mediju un tev piedāvāt interesantāku un labāku saturu. Paldies, visiem, kuri atbalsta. Tas mums daudz nozīmē!

6 thoughts on “Uzmini nu: Star Wars Jedi: Fallen Order jau lido pie mums”

 1. Man liekas ka nu jau pietiks.Cerams ka shis treshais(!) raksts buus arii peedeejais shajaa uzmini nu seerijaa.Nu nopietni pietiks aakstiities.

   1. Kaada jeega shiem rakstiem.Es piemeeram pirmo rakstu lasot tiku tikai liidz pusei un taalaak nelasiju jo apnika taas muljkjiibas lasiit.Otro un tresho rakstu nelasiiju vispaar jo sapratu ka buus taadi ka pirmais.Vienkaarshi nesaprotu sho rakstu jeegu.Tie ir pilniigi bezjeedziigi un man liekas ka taa domaaju ne tikai es.

    1. Paldies par skaidrojumu!

     Es negribētos tev piekrist, ka raksti ir pilnībā bezjēdzīgi. Atklāti sakot, rakstā ir vairāki interesanti fakti, kas man nebija zināmi, piemēram, par kompānijas Respawn Entertainment izveidi, par to, ka Disney nopirka Star Wars īpašumu utt…

     Protams, iespējams, kādam lasītājam tas neapmierina vajadzības pēc informācijas vai intereses, taču man ir prieks, ka tiek piedāvāts cita veida saturs Konsoles.lv, kas ļauj paskatīties uz spēļu industriju no cita skata punkta un uzzināt papildu nianses, par ko es personīgi neesmu rakstījis.

 2. Es arī atbalstu šos rakstus, tikai pagaidām neesmu vēl sagaidījis spēles,kas man interesētu… Piemēram, par The Last Of Us part2 izskatu visas baumas 😀 Kā piemēram,Last of Us komponists Gustavo Santaolalla izteicās,ka pa visam drīz mēs sagaidīsim Last Of Us Part2. Es gribētu ticēt, ka tas tomēr būs 2019. gada beigās.

 3. Labāk novērtēsim cilvēka iegūldīto darbu rakstos nekā nopelsim to. Lasīt tos vai nelasīt ir katra personīgā izvēle, bet labāk lai jauni raksti ir nekā to nav.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *