Days Gone vēlas mūs emocionāli sagraut

Tā vien šķiet, ka tuvojoties spēles relīzei 26. aprīlis, spēļu izstrādātāji Days Gone vēlas mūs atstāt sentimentālus, it sevišķi, izlaižot video dienu pirms Valentīna dienas…

Sāksim ar mūziku. Tā ir saviļņojoša, ar dziļiem vārdiem, kas uzreiz uzrunā klausītāju. Jā, tas arī uzrunā manas ausis, un man patīk, ka spēļu izstrādātāji veido šādus treilerus, jo tas kārtējo reizi pierāda, ka videospēles ir kas vairāk par vienkāršu spēlēšanu.

Nenoliedzami, ka treileris manī ir radījis padziļinātāku interesi par Days Gone, kā arī ilūziju par to, kāds varētu būt stāsts – dziļš, emocionāls, aizraujošs, dramatisks. Bet ņemsim vērā, ka tas ir tikai treileris, jo man māc bažas, ka pašā spēlē mēs neizjutīsim tās emocijas, ko sniedz šis video. Kas man par to liek domāt?

Tas aspekts, ka visticamāk šī ir pagātne, ko mūsu galvenais varonis atceras. Vienkārši fragmenti no pagātnes, kas nav saistīti ar pašreizējiem notikumiem, un ka Sāra atrodas tikai Dikansa sirdī un atmiņās.

Ja ciešāk skatāmies treileri, tad redzam, ka Dikenss ienāk baznīcā, un uzreiz uzrodas šī atmiņa par kāzām. Tas liek noprast, ka spēles lokācijā būs vairākas vietas, kur viņš atcerēsies savu sievu, tādējādi Dikensa personāžu padarot personiskāku un interesantāku.

Jā, vairāki spēlētāji jau ir sajūsminājušies pēc redzētā. Treilera uzdevums nodot attiecīgu vēstījumu spēlētājiem ir izdevies, un daļa jau nespēj sagaidīt šo Sony ekskluzīvo gara darbu. Bet vēlos atgādināt, ka nepriecājamies pirms laikus, jo par stāstu neko diži daudz nezinām. Šis ir tikai viens īss, speciāli labi samontēts video, efektīvs, manipulatīvs līdzeklis, lai liktu spēlētājiem izjust un domāt to, ko šis treileris cenšas izveidot.

*Abonē Patreon un saņem ekskluzīvas lietas*

CIENĪJAMAIS LASĪTĀJ, paldies, ka esi šeit ieradies un lasi manus darbus. Mani tas priecē un es to novērtēju! Bet, ja tu vēlies atbalstīt mani, palīdzēt Konsoles projektam attīstīties – abonē Patreon, jo tas ir lielākais atbalsts, ko tu man vari sniegt. Tas ir atbalsts, kas ļautu Latvijā radīt stabilu videospēļu mediju. Es vēlos pateikt lielu paldies visiem, kuri mani atbalsta caur Patreon! Tas man nozīmē daudz! Paldies!

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

3 thoughts on “Days Gone vēlas mūs emocionāli sagraut”

  1. Es gan ticu un domāju, ka būs gana labs projekts.
    Ja neticētu, tad nemaksātu par spēli trīs mēnešus pirms tās iznākšanas.

    1. Andri, es arī gribu ticēt tam, bet pēdējā laikā esmu kritisks pret visām topošajām videospēlēm, jo bieži ir bijis tā, ka tu paļaujies uz tiem skaistajiem, spēcīgajiem treileriem, parējo cilvēku sajūsmai, ka beigu beigās vīlies tajā visā.

  2. Es nepaļaujos tikai uz traileriem. Ja rok, diezgan var atrast info par spēli. Intervijas, nopludinātie materiāli, google diez gan daudz ko var pastāstīt. Protams, tas nenodrošina 100% ainu, bet priekštats ir.
    Es tikai pie šādas taktikas pieturos un tas % ir ļoti niecīgs, ka esmu vīlies. Ne velti es maksāju par spēli no viena līdz trīs meneši pirms realīzes, daru to tad, kad esmu jau sev savācis pietiekami daudz info, lai maksātu. Protams, ir arī tādas spēles, kur bez info ievakšanas esmu gatavs jau maksāt. Pieminēšu vēl RDR2 – traileri bija smuki, bet google vispar neko nerunāja par to, tapēc arī nemaksāju pirms spēles iznākšanas, jo info nekāda.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *