Šogad Microsoft atklās nākamās paaudzes Xbox konsoles

Interneta plašumos klejo tenkas, ka Microsoft vīri un dāmas ir gatavi jau šovasar E3 pasākumā atklāt nākāmās paaudzes konsoles. Pie tam, veselas divas versijas…

Balstoties pēc Francijas (tikko iedomājos par franču maizītēm) spēļu portāla JeuxVideo, tad viņi stāsta, ka nākamās paaudzes Xbox atklās jau šī gada E3. Piedevām divas konsoles ar segvārdu Lockhart un Anaconda.

Ja franči nemelo, tad Lockhart būs lētāka konsole ar mazāku jaudu un bez diskdziņa funkcijas. Tikmēr Anaconda būs zvērs ar lielāku jaudu un cenu. Ar zvēru biju domāts augstākas jaudas konsole.

Mani tas nedaudz izbrīna, jo es personīgi neredzu iemeslu jaunajai paaudzei, jo gan PlayStation 4, gan Xbox One neliek izjust acīmredzamus tehniskus ierobežojumus. Ja atceramies iepriekšējo paaudzi PlayStation 3 un Xbox 360, tad jau pēc pieciem gadiem, tas ir, 2011. gadā parādījās problēmas ar Battlefield 3, kur uz konsolēm varēja spēlēt tikai 24 spēlētāji, kamēr uz PC 64.

PlayStation 4 un Xbox One tādu problēmu nav pat pēc 6 gadiem. Ja es būtu izklaides industrijas Dievs un man būtu iespēja noteikt, kad nākamajām paaudzes konsolēm ir jāierauga dienas gaisma, tad es teiktu 2022. gads. Kādēļ? Man gada skaitlis patīk. Bet nopietni runājot, es neredzu vajadzību ko mainīt, jo ir taču PlayStation 4 Pro un Xbox One X.

Avots: techradar

*Abonē Patreon un saņem ekskluzīvas lietas*

CIENĪJAMAIS LASĪTĀJ, paldies, ka esi šeit ieradies un lasi manus darbus. Mani tas priecē un es to novērtēju! Bet, ja tu vēlies atbalstīt mani, palīdzēt Konsoles projektam attīstīties – abonē Patreon, jo tas ir lielākais atbalsts, ko tu man vari sniegt. Tas ir atbalsts, kas ļautu Latvijā radīt stabilu videospēļu mediju. Es vēlos pateikt lielu paldies visiem, kuri mani atbalsta caur Patreon! Tas man nozīmē daudz! Paldies!

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

20 thoughts on “Šogad Microsoft atklās nākamās paaudzes Xbox konsoles”

  1. Gluži manas domas. Bet Microsoft es vēl varētu saprast no biznesa viedokļa, jo savā ziņā ar šo paaudzi viņi iegāja auzās.

   1. Pašreizējās konsoles jau to iznākšanas laikā nebija super-spēcīgas. Tā laika PC jau bija jaudīgāki.
    Novecojušas viņas ir ļoti. Piemēram, Ps4 un Xbox One nespēj pavilkt šī brīža AAA spēles uz 60fps, pat dažām ir problēmas izspiest 1080p 30fps.
    Cena, protams, būtu uzreiz cita konsolei, ja tiktu spiests uz dzelžiem, bet tā kvalitāte, kas nāktu no tā ārā būtu tā vērta.

    1. Es domāju, ka nav akurāti salīdzināt PC ar konsoli, jo PC nepārtraukti izdod ik mirkli jaunus modeļus.

     Par to, ka konsoles ir novecojušas, tev nepiekrītu. Pirmām kārtām tādēļ, ka jau 2013. gadā, kad iznāca PS4 un Xbox One, bija spēles, kas darbojās uz 30 kadriem sekundē, piemēram, Killzone: Shadow Fall.

 1. Oskar, bet tas dzelzis jau varētu būt jaudīgāks. Kaut vai tapēc, lai fps būtu lielāks.
  Protams, saprotu to, ka tas arī konsolei cenu paceltu un daudziem tas nepatiktu.
  Personīgi es atbalstu to, lai tikai taisa jaunu konsoli. Ja var labāk dabūt, kā ir tagad, tad es esmu par.

  1. Es arī atbalstu, lai brūvē nākamo paaudzi, bet ne tad, kad tas reāli nav jūtams. Proti, es personīgi to nejūtu tā, kā es to jutu ar iepriekšējo paaudzi. Protams, Sony un Micorosft paši labāk zinās, kā darīt, vai ir īstais laiks, lai pelnītu piķi.

   Piezīmēšu, ka pagaidām Microsoft oficiāli nav apstiprinājuši, ka šī noplūdusī informācija ir patiesa.

 2. No vienas puses jau it kā liekas labāk, ka konsoles dzīves cikls būtu garāks, t.i. nopērc un kādus 5-7 gadus vari vispār nedomāt vairāk. Tomēr es gaidu jaunās paaudzes Xbox, ar cerību, ka tā beidzot būs tā konsole, kas pavilks 4K 60FPS spēles. One X šobrīd ir tikai tāds starpsolis un tas mani attur no tā iegādes šobrīd. Un nevar jau arī noliegt, ka grafika tomēr uz PC ir labāka, ja nebūs jaunas paaudzes konsoļu tā starpība paliks tikai lielāka.

  1. Ainār, es agrāk domāju, ka būtu forši, ja nākamās paaudzes konsoles parādītos ātrāk, taču, laikam ejot, saprotu, ka labprāt to gaidītu pat 8 gadus. Izņēmums būtu, ja tiešām, konsoles ir novecojušas un sāk rādīt problēmas tehniskajos parametros.

   Interesanti, kas nākamajām paaudzes konsolēm būs standarts, 4K 60 FPS vai kas vairāk. Diezvai tas būs 8K 😀 .

 3. Es laikam esmu vienīgais, kurš gribētu to konsoles mūža ciklu īsāku… 😀
  Un domāju, ka tā cena nav arī tik astranomiska, lai pa 4-5 gadiem konsoli nenomainītu uz ko jau tehnaloģiski labāku. Kaut vai minimāli uzlabojumi, bet tomēr lai ir.

 4. Manuprat sen jau laiks… PS4 un Xone netika taisiti ar 4k in mind. Tapec ari Pro un X. Taka teluki paliks tikai jaudigaki un lielakam iespejam, konsoles smagi klibos pakal. Manuprat, loti svarigi, ka konsoles megina sekot gan TV gan PC tehnologijam, jo neviens izstradatajs negrib uztaisit smuku speli un tad skeilot visu uz leju tikai lai nepazaudetu 50% no spelu tirgus. Turklat ar to kada atruma teluki iet uz priekshu es jau tagad jutu ka 30 fps man acim liek mocities. Tikai par PS5

 5. Nu nevajag mainīt paaudzes ik pa 3-5 gadi. Man kā svētdienas spēlētājam (nu labi, citas dienas arī spēlēju) vajag vienkārši kasti, ko ieslēgt, paspēlēt, izslēgt. Man šobrīd pietiek ar Xbox S. Xbox X jau liekas padārgs salīdzinājumā ar Xbox S. Tā pievienotā vērtība nav 2x lielāka kā cena, ne tuvu nav, vairāk tāds mārketinga gājiens. Ja paaudze ātri nomirs un man būs jāmaina jauna kārba, turklāt krietni dārgāka, tad pastāv liela iespēja, ka man tā spēlēšana nav tik liela vajadzība. Nedomāju, ka lielākā daļa spēlētāju ir ar MAX prasībām. Tiem, kas grib izspiest maksimālo sulu, lai tjūnē PC un čurā karstu.

  Vispār kaut kur dzirdēju un būtu loģiski, ka nākamā paaudzes konsole būs lēta ierīce bez nopietna hdd, bez jaudīga proča utt., visi aprēķini mākonī un tu tik lejupielādē jau sarēķinātu bildi, ko atrādi uz sava TV. Kā paņemt naudu – abonēšana vai pielikt pie spēļu cenas, to jau varētu izdomāt. Tad arī varētu pēc vajadzības abonēt HD, 4K vai 8K bildi.

 6. Par nākamo paaudzi es gan apšaubu, ka tas vis būs uz “mākoņa”.
  Citas baumas liecina pa pretējo un cena arī būšot jūtami lielāka.
  Par “mākoni”, tas ir dzirdēts, bet baumo, ka tam vēl vajag vairākus gadus, lai tas notiktu…

 7. Iesledziet pc ar labu gpu un tad iesledziet konsoli kaa diena pret nakti,ultra 100+ fps ieks apex nerunajot par citam spelem,metro ultra 98 fps videji uz 144hz prieks spelet,ps4 man jau noaudzis ar tadiem putekluem kad maz neliekas

 8. Es būtu gatavs maksāt pat 1k eur par Playstation, kas pavilktu man vismaz gadus piecus spēles uz 4k un 60fps.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *