Cyberpunk 2077 – par ko visi jūsmo?

Kas geimeriem noticis? Cyberpunk 2077 ir pilnīgi jauna franšīze no CD Projekt, bet liela daļa ģībst un krīt zemē no saviem beņķiem, ieraugot Cyberpunk 2077. Savādi, mēs taču neko daudz nezinām par spēli…

Es saprotu, spēli izstrādā The Witcher 3: Wild Hunt veidotāji, bet tas nenozīmē, ka Cyberpunk 2077 būs tādā pašā kvalitātē. Sāksim ar to, ka Cyberpunk 2077 ir pilnīgi kas jauns un svešs. Neviens to nav spēlējis. Nav pilnīgu atsauksmi par spēli. Viss ir fragmentārs un ilūzisks.

Vienīgais un daļēji ticami demonstratīvais materiāls par spēli ir 48 minūšu geimplejs, kas YouTube nepilna gada laikā ir noskatīts 17 miljonu reižu. Kā tas iespējams? Acīmredzot spēles 2013. gada tīzeris ar iespaidīgo kinematogrāfisko atainojumu spēlētājus ir nobūris tik ļoti, ka visi sajukuši prātā. Bet, kas ir tas, kas liek “aizbraukt jumtam”? Ja kāds var atbildēt uz šo jautājumu, lūdzu, padalies ar to komentāros.

Būsim atklāti, šaušana neizskatās diez ko vienreizēja. Tā ir salīdzinoši viduvēja ar garlaicīgu laika palēninājumu, nekas jauns. Max Payne 3 tas  izskatās krietni efktīvāk un detalizētāk – saskatāma, saklausāma katra lidošā lode. Iznīcība telpā ir lielāka, kur lido stiklu lauskas, sienu atlūzas un citu sīku drazu. Bet Cyberpunk 2077 pudeles vienkārši pazūd, ja pa tām uzšauj. Netici man? Paskaties video 13.10 minūtēs.

Skatoties Cyberpunk 2077 geimpleju, man rodas sajūta, ka šaušana ir neveikla, novecojusi un smagnēja, tādējādi šis process varētu ātri apnikt. Tas neizskatās tik plūstošs un dinamisks kā Battlefield V, kur vadāmība ir šķietami gludāka un ērtāka. Tā rezultātā CD Projekt jaunā spēle rada manī bažas, ka šaušana būs garlaicīgākā spēles sastāvdaļa.

Atzīšu, ka atmosfēra un vizuālais noformējums Cyberpunk 2077 tiešām izskatās iespaidīgs. Ir jūtams, ka ir ieguldīts milzīgs darbs pētniecībā un reprezentācijā, lai reālistisku atainotu futūristisko pasauli. Pasauli, kāda tā varētu būt 2077. gadā – cilvēku ķermeni aizstāj kibernētika un tehnoloģijas. Ideja ir ļoti interesanta, tādēļ tas man ļauj ticēt, ka spēlei būs dziļš stāsts ar aizraujošu pasaules izpēti.

Tiesa, spēle izskatās ambiciozu pilna ar dažām inovācijām, kā, piemēram, spēli ir iespējams iziet nenogalinot nevienu pretinieku. Atšķirībā no citām spēlēm, šeit nav ētiskās, morālās sistēmas, kas iedala un izceļ “labo” un “slikto”. Interesanti, ka ir iespējamas vairākas stāsta beigas, bet to nenoteiks tavas labās vai sliktās darbības, bet gan vairāki citi pagaidām nezināmi faktori. Kā tas viss saies kopā redzēsim tikai 2020. gadā 16. aprīlī, kad spēle iznāks uz PlayStation 4, Xbox One un PC.

Iespējams Cyberpunk 2077 popularitāti ir skaidrojama gan ar spēļu veidotāja reputāciju, gan šī gada E3 noteikti lielākais pārsteigums uz Xbox skatuves, kurā parādījās aktieris Kianu Rīvss (Keanu Reeves). Viņš, kā jau aktieris, profesionāli sevi pasniedza un pastāstīja par spēli. Lēšs, ka viņš ieņems būtisku lomu spēlē.

Pēc lasītā noteikti nopratāt, ka esmu ieņēmis kritisku pozīciju pret Cyberpunk 2077. Atklāti sakot, pēdējā laikā esmu vispār palicis kritisks pret jebko, pat uz savu spoguļa tēlu. Bet kamēr paši Cyberpunk 2077 nebūsim uzspēlējuši, nav vajadzības veidot sajūsmu par spēli, par kuru īsti neko nezinām. Tikai dzirdu interneta plašumos komentārus “this game is awesome!”, lūdzu, beidziet.

*Sniedz atbalstu Konsoles.lv caur Patreon*

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

5 thoughts on “Cyberpunk 2077 – par ko visi jūsmo?”

 1. Ko noziimee “visi juusmo”.Es piemeeram nejuusmoju.Es par sho speeli neintereseejos vispaar.Man pietiek jau ar nosaukumu 2077 un es neskatos nevienu video jo neinteresee tik taalas naakotnes speeles.Kaa arii Witcher nepatiik.Es vairaak gaidu jauno Call of Duty speeli jo tur beidzot atkal buus Modern Warfare un nevis WWII vai 2077 gads.

  1. Par Call of Duty: interesanti, savulaik ļaudis sūdzējās, ka viņiem ir piegriezies modernais karš, un vēlējās, lai spēle atgriežas pie savām saknēm – Otrais pasaules karš. Tagad šķiet, ka atkal ir slikti, un atkal jāatgriežas pie modernā kara. Spēlētāji paši nezina, ko vēlas 😀 .

 2. Jā, es esmu viens no tiem, kas jūsmo par šo spēli. Viens no iemesliem ir tas, ka es tur ieraudzīju Keanu Reeves!
  Protams, par pašu spēli es neko daudz nezinu, tikai to, kas ir pieejams google. bet man patika ar to, ko es redzēju. Vēl viens no iemesliem ir tas, ka spēlētājam tiek dota izvēle, pa kuru ceļu iet – spēlētāja izvēles ietekmē spēles gaitas. Tas man ir vienmēr paticis.
  100% preoder.
  Jā, es piekrītu tam, ka spēlē šaušanas mehānika neizskatījās ļoti spoži, bet tas noteikti nekādā veidā nebojā manus iespaidus par pašu spēli.

  1. Atzīšu, ka man arī interesē Cyberpunk 2077, jo izskatās, ka varētu no tā iznākt kas jauns un nebijis. Taču neesmu ierauts jūsmu nagos, lai kristu zemē no sava beņķa 😀 😀 .

   Pašlaik neredzu neko tādu par ko vajadzētu būt starā.

 3. Fun fact, vai zināji, ka ir daudz ļautiņu, kas tomēr ir spēlējuši Cyberpunk 2077? Zem nedaudz cita nosaukuma, 1988. gadā iznāca spēle, ar kuras autoriem CDPR sadarbojas. Tāpat pasaule ir bāzēta uz galda spēles un variantu un AFAIK arī sistēma.
  Tas 48 minūšu video gan attālina cerības no tabletop sistēmas, bet tā jūsmināšana nav ne tikai Kianu veicinăta (tbh nesaprotu, kāpēc kāds sāktu jūsmot par spēli, jo tajā ir aktieris), bet arī daudzu oriğinālo fanu.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *