Piecas spēļu misijas, kuras nav iespējams aizmirst

Ir spēlētas daudzas spēles, bet tikai dažas spēj mūs patiesi aizraut, un vēl jo mazāk, spilgti atcerēties tās pēc 10 gadiem. Bet spēlē mēdz patrāpīties tādas spēļu misijas, kas šķietami atmiņā paliks uz mūžu…

UZMANĪBU: video satur spoilerus (atklāj būtiskas stāsta detaļas), tādēļ izvērtē, ja vēlies tos skatīties.

Uncharted 3: Drake’s Deception misija Sink or Swim (2011)

Misija asociējas ar kuģa traģēdiju “Titāniks”, jo šeit spēlētājam ir jāpārvietojas pa kuģi, kur lielie viļņi to kustina uz vienu un uz otru pusi. Brīžiem vilnis ir tik liels, ka krājas ūdens uz kuģa klāja un apgāž objektus. Vissatraucošāk ir brīdī, kad kuģis apgāžas uz sāniem, un mainās telpas izkārtojums, ka vairs nav saprotams, kur iet un, kur meklēt glābiņu. Telpās strauji ieplūst ūdens un kuģis sāk grimt. Satraucoši!

Spēļu izstrādātāji to ir pasnieguši diezgan reālistiski un elpu aizraujoši. Tu tiešām vari izjust satraukumu un spriedzi, dzirdot kā kuģis šūpojas, čīkst, kā galvenais varonis Neitans Dreiks uztraucas.

Uncharted 3: Drake’s Deception ir arī citas vairākas aizraujošas, spraigas un vienreizējas misijas kā lidaparāts tuksnesī, degošā pils un citas. Taču manā atmiņā viskošāk ir palicis grimstošais kuģis. Iesaku citiem to izjust pašiem uz savas ādas.

Medal of Honor misija Belly of the Beast (2010)

Šī ir mana visu laiku mīļākā spēļu misija, (skaties video, sākot no 3:59 minūtes) ko esmu jebkad spēlējis pirmās personas šaušanas spēlēs. Tu esi Afganistānā kopā ar saviem vīriem, un ar savu vienību esi nonācis aplenkumā. Jūs slēpjaties aiz neliela akmeņa “šķūņa”, kas ir vienīgais aizsegs un sāk lēnām brukt.

Lodes sāk iztrūkties, skan emocionāla mūzika, tavi vīri kliedz, bet pretinieki šķiet paliek arvien vairāk un vairāk. Liekas, ka tūlīt būs cauri. Ko tik spēcīgu un emocinālu nākas reti izbaudīt videospēlēs, kad zosāda saceļas un rodas bezspēcības sajūta. Misiju Belly of the Beast noteikti nekad neaizmirsīšu.

Red Dead Redemption misija The Last Enemy That Shall Be Destroyed (2010)

Pēdējā misija spēlē ir atmiņā paliekošākā, ne jau spraigās šaušanas dēļ, bet tā atmosfēra un apziņa, ka tev ir jāaizsargā sava ģimene pret korumpētiem vīriem, kuri jāj ar zirgiem un apbruņojušies ar spēcīgiem ieročiem.

Tieši spēles beigas padara šo misiju The Last Enemy That Shall Be Destroyed neaizmirstamu, jo tas ir spēcīgs un emocionāls. Es negaidīju tādu iznākumu un biju šokā. Atliek vien pašam šo spēli iziet, it sevišķi, šo ievērojamo misiju.

Jāatzīmē, ka Red Dead Redemption ir viena no pirmajām spēlēm, kas aizķēra manu sirdi tā, ka es padziļināti aizdomājos par dzīvi, par vērtībām, par ģimeni. Dzīvi, cik tā ir netaisnīga un negodīga.

Fight Night Champion pēdējā cīņa ar Īzaku Frostu (2011)

Pēdējā spēles misija jeb cīņa ar Īzaku Frostu nevar tā vienkārši aizmirst. Šo boksa slikto nezvēru (vīrs ar tetovējumiem, lieliem muskuļiem, drūmām acīm) piebeigt man prasīja pamatīgas pūles, jo 12 raundos ir jāizpilda dažādi uzdevumi, piemēram, divos raundos ir vienkārši jāizdzīvo, citos raundos jāaizsargā sava cietusī acs, citos raundos ir jāaizsargājas vai jāsit viņam tikai pa ķermeni. Nav iespējams viņu pievarēt pirmajos raundos.

Muzikālais pavadījums apvienojumā ar lielisku pretinieku un atmosfēru, kā arī stāsts padarīja šo cīņu ļoti interesantu. Radās iespaids, ka tiešām Īzaks Frosts ir neuzveicams. Nespēju iedomāties, kā būtu, ja stāstu spēlētu uz Greatest of All Time grūtības pakāpes. Tad Īzaks Frosts noteikti izkāptu laukā no mana televizora.

Max Payne 3 misija One Card Left to Play (2012)

One Card Left to Play ir mana visu laiku labākā un mīļākā spēles misija, kādu es jebkad savā mūžā videospēlēs esmu spēlējis. Te ir viss, ko var vēlēties – spriedze, elegenta apšaude, satriecoši kinematogrāfiski efekti, lieliska mūzika, atmosfēra, rūdīti pretinieki ar bruņu vestēm, es tā varu turpināt un turpināt. Neko tādu vēl nebiju iepriekš redzējis.

Pašlaik, kopš 2012. gada neesmu piedzīvojis tādas sajūtas, kādas deva man šī misija. Es baudīju procesu, iegrimu spēlē, ka tajā pazudu, un mūzika, kā arī apšaude lidostā mani nobūra. Rockstar Games izveidoja ko lielisku. Ceru, ka kādu dienu nākotnē būs vēl spēļu misijas, kas dziļi mani ievilks spēlē, vai arī ceru, ka atradīšu tādu spēli, kas to spēs piedāvāt.

*Sniedz atbalstu Konsoles.lv caur Patreon*

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

12 thoughts on “Piecas spēļu misijas, kuras nav iespējams aizmirst”

 1. Labaakaa misija prieksh manis ir “All ghillied up” snaipera laviishanaas misija no Call of duty 4:Modern Warfare.

 2. Te daudz labumu jaa. Uncharted levels bij toch skaists, cik atminos lasiiju ka tur vinjiem visa juura ar bij uzmodeleeta lai buutu preciizaak tas viss.
  Par MoH – vienmeer taa speele patikusi,tas staasts tur ir elliigi aizraujoshs. Atminos ka peedeejaa missijaa tur gaaju iekshaa ljoti dusmiigs un pikts jo vinji tur bij ko sliktu nodariijushi. Was good.

  Nenosaukshu missiju bet Bad Company 2 ar bij paaris skaistas.

  Ir taa sarezhgjiiti ja uz sitienu jaaatceraas… tas laikam labaak straadaatu pie glada ar alu diskusijaa kad kaads pamestu idejas un taa 😀

  1. Jā, tās ir labas misijas, atminos kā kapāju uz PS2 :). Ja abas salīdzinu, tad man visvairāk pie sirds iet Medal of Honor: Frontlines pirmā misija.

  2. Medal of Honor: Frontline D-Day misija ir noshpikota no 1998. gada kara filmas “Glaabjot ierindnieku Raienu”(“Saving private Ryan”).

 3. Teikšu godīgi. Šis saraksts ir diezgan individuāls un tas var mainīties no tā, kāda nu kuram ir bijusi mīļākā spēle. Un to arī šeit var manīt.

  Daudzas vecās labās Infinity Ward veidotās Call of Duty spēļu misijas balstās uz spožiem momentiem. Bet “All Ghillied Up” no COD4 ir visnoturīgākā misija, manuprāt. To arī pasaka priekšā citu lietotāju balsis.

  Tas pats ar Uncharted – daudz spilgtu brīžu, nesen pats izgāju Uncharted 4. Taču līdz šai dienai nekas nav manā izpratnē pārspējis Uncharted 2 vilciena līmeni. Nesen skatījos Watchmojo.com, kur arī šī misija bija saraksta augšgalā.

  Un, protams, katram God of War (izņemot pēdējo) bija absurdā tradīcija pārspēt iepriekšējās sākumu, tādējādi pārbaudot katras tā laika sistēmas tehniskās spējas. Līdz šai dienai man nākas grūti izšķirties starp God of War 2 Collosus vai God of War 3 Poseidon battle

 4. Katram šādas misijas ir tīri individuālas. Mani aizrāva misija no Uncharted 4, Dreika pakaļdzīšanās ar džipu un motociklu. COD MW misijas bija ļoti labas (praktiski visas), kā arī ļoti patika COD WWII izsēšanās Normandijā misija, atgādināja filmu Glābjot ierindnieku Raijenu. Visbeidzot kā var aizmirst par The Witcher 3: Wild Hunt episko Sarkanā Barona misiju, kas bija viena no iespaidīgākajām un pārdomātākām misijām, ko esmu vispār spēlējis.

  1. Es vienmēr esmu gribējis uzspēlēt The Witcher 3, tagad pēc Ekinga teiktā noteikti tuvākajā laikā beidzot nopirkšu šo spēli 🙂 . Ceru, ka tā misija neliks vilties.

   1. Prieks dzirdēt, ka vēlies uzspēlēt The Witcher 3. Obligāti spēlē The Witcher 3 Game of The Year versiju ar iekļautiem diviem papildinājumiem. Papildinājumi ir drīzāk spēles ekspansijas uz 30 stundām spēles laika. 😀

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *