Manas domas: Death Stranding pārsteigs pat norūdītākos geimerus

Konsoles.lv

Noskatoties 49 minūšu geimpleju, es vairākas reizes atkāru savu kaulaino žokli, jo apbrīnoju spēles fotoreālistisko grafiku, ideju (pasaule, stāsts) un tehnisko daļu. Nespēju ticēt, ka PlayStation 4 konsole spēs pavilkt Death Stranding

Fotoreālistiskā grafika ir elpu aizraujoša

Skat, cik video grafiski iespaidīgi izskatās spēle. Nevienā videospēlē neesmu redzējis tādu detalizētu vidi, kur kalni ir nelīdzeni, ļoti grumbaini, dabiski zaļi un reālistiski. Vizuāli rodas sajūta, ka tā ir realitāte nevis videospēle.

Turklāt galvenais varonis Sems vienreizēji reaģē uz klinšaino kalnu, katrs solis neizzūd zemē, bet ir tieši virs tās, kur kājas tiek celtas augstāk un zemāk, kā arī, ja ir akmeņaina vai ļoti nelīdzena vieta – viņš mēdz lēkāt šurpu turpu.

Iespaidīgi ir brīdī, kad Sems no kalna virsotnes kāp lejup un viņu priekšā ir piestātne (skatīt augstāk video 40:47 minūtēs) – lietus, pelēkās debesis, dūmi, ūdens, asfalts un burvīgais apgaismojums. Death Stranding izskatās kā nākamās paaudzes spēle, lai arī cik reizes man tas būtu jāsaka.

Spēļu direktora Hideo Kodžima ideja par Death Stranding ir unikāla

Konsoles.lv

Death Stranding demonstrē videospēlēs ko jaunu un neredzētu. Hideo Kodžima ir centies, lai izveidotu ne tikai jaunu žanru “savienojums” jeb action game/strand game (social strand system), bet arī inovitātes tehniskajā laukā.

Proti, sarežģīts un bagāts interfeiss ar plašām iespējām – daudz skaitļu, datu un informāciju. Iespaidīgās mehānikas (pārvarēt upes straumi, kāpelēšana, pārvietošanās, tuvcīņas utt…) tehnoloģiskais dizains ar modernu karti, personāžu pilnveidošanu un attīstību iespējām – mainīt epikējumu, kravu, ieročus, spējas, taktiskie manevri un daudz citu lērum lietu.

Cik nupat komplicēti izteicos, tik pat sarežģīti izskatās Death Stranding tehniskais aspekts un geimplejs. Cepuri nost šī vīra priekšā par uzdrīkstēšanos radīt ko citādu.

Death stranding varētu būt spēle par ko mēs runāsim gadiem

Video kliedē mistēriju ap Death Stranding un ļauj saprast par ko ir stāsts. Īsumā, lai glābtu cilvēci, Amerikai ir jāsavienojas kopā. Es nezinu kāda iemesla dēļ, bet man šķiet, ka stāsts būs atmiņā paliekošs.

Pirmām kārtām video demonstrē lielisku kvalitāti komunikācijā starp trijiem personāžiem. Otrām kārtām, veids, kā video ir montēts un iekļauta mūzika, stiprinot vai mazinot intensitāti. Trešām kārtām ideja “digitāla savienošanās”, pasaule, kādā pašlaik dzīvojam un attīstāmies.

Un tieši aktieru profesionālā runa, virtuālo cilvēku atainojums, video montāža un mūzika mani patiesi ievilka tajā visā, un noskatījos visu septiņu minūšu video acis nenovēršot.

Jā, jāatzīst, ka seju animācijas brīžiem ir neveiklas un pieklibo ar nepietiekamām kustībām, bet tām izdodas radīt ļoti ticamus personāžus. Augstāk video, sieviete sarkanā apģērbā dažkārt mēdz sūtīt neverbālu ziņu, ka vienubrīd šķiet, ka runā īsta sieviete. Tas tiek panākts ar labu mīmiku, acu skatienu atainojumu, pavērtām lūpām, uzacīm, radot dabisku cilvēku auru.

Konsoles.lv

Līdz ar to Death Stranding var likt mums ticēt visam, kas spēlē notiek. Un ja spēle spēj to panākt, tad tas ir satriecoši, jo uz mirkli tu izej no realitātes un pazūdi citā pasaulē. To var pielīdzināt tā, ka tikko nupat iznāci no mājas, lai dotos uz veikalu, bet piepeši atskārt, ka jau esi pie veikala durvīm. Kur palika tas laiks, ejot līdz veikalam? Tā ar mums var notikt un aizraut Death Stranding ar savām dīvainībām, idejām, stāstu, vizuālo stilu, dziļo geimpleju un citiem elementiem, kas noteikti mūs kā geimerus pārsteigs, šokēs, atstās  domīgus un sajūsminās.

Iepriekšpasūti Death Stranding caur LoveGame.lv

->Sniedz atbalstu Konsoles.lv caur Patreon<-

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

6 thoughts on “Manas domas: Death Stranding pārsteigs pat norūdītākos geimerus”

 1. Domaju, ka spele bus domata ne visiem. Gan jau bus specifisks stasts, kura bus jaiedzilinas.
  Par grafiku, nevaru noliegt, ta izskatas smuka, bet neteiktu, ka kaut kas neredzets, jo musdienu speles jau daudz ir tadas.

  1. Paldies par komentāru 🙂 .
   Bet, Andri, nosauc man lūdzu citu spēli, kurā ir fotoreālistiskā grafika kā Death Stranding? Es personīgi nezinu nevienu. Tādēļ to redzu kā “next gen”.

   1. RDR2 vizuali izskatas loti labi, principa lidzvertigi. Ari Horizon, kaut spele ir salidzinoshi veca, bet apkarteja pasaule loti realistiska, robotiem pat var redzet, ka kustas detalas. Ari pedejais Metro, itsevishki Volgas lokacija, loti realistiska. Veel piemineshu GT sport, tuvplana var redzet, ka riepas dilst un gumija savelas tieshi ta pat, ka realitate un tuvplanu pievelkor, pat bremzhu suportam ir gumijas micite ar visam rievam. Tapec pat DS es nevaru teikt, ka grafika ir kas neredzets. Principa, ka jau daudz spelem, bus vietas, kas radis wow efektu, bet gan bus kas apgriests, lai dzelzis to pavelk. Un par gala produktu, spriedishu tikai tad, kad to redzeshu uz sava tv ekrana ar ieslegtu HDR, kas nu tur bus. Pieredze rada, ka pie gatava produkta, ne vienmer ir ta, ka mums parada sakotneji. Bet zinu, ka jebkura gadijuma bus labi.

    1. Andri, piekrītu, ka RDR 2, Sony eksluzīvie un citas spēles brīžiem un arī izskatās iespaidīgi, bet neviena spēle neataino tik dabiskas, reālistiskas krāsas, tik dabisku, reālistisku apgaismojumu kā Death Stranding – fotoreālismu.

 2. Tai speelei izskataas ka laba grafika vien buus un vairaak nekaa. Tas video man liekas bezjeedziigi izstiepts un garlaiciigs.Pat visu nenoskatiijos.Kaarteejaa bezjeedziigaa Kojima productions speele ar labu grafiku.

  1. Savā ziņā tev nepiekrītu. Noteikti lielāko daļu bezjēdzības varēs ignorēt un tās neizmantot (vairāk kalpo kā papildelementi, ar ko paspēlēties un taml.), taču geimplejs, stāsts un citas lietas izskatās visai daudzsološas. Pati ideja par sevi ir apsveicama.

   Par video, ja atrod laiku un iedziļinās, šķiet visai labs un Death Stranding demonstrēšanai atbilstošs.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *