Manas domas: vai Red Dead Redemption II izlaišana uz PC ir prāta darbs?

Konsoles.lv

Spēle iznāks uz datoriem. Citi jūsmo, citi gavilē, citi dzer kakao, bet citi pie sevis skaita tēvreizes…

Es būšu godīgs un atklāts. Ziņa, ka Red Dead Redemption 2 iznāks uz PC mani nedaudz radīja nepatiku. Ne jau tādēļ, ka esmu konsolists, aizpriedumu pārņemts pret PC spēlmaņiem un tā tālāk, bet tādēļ, ka dators spēles savā ziņā samaitā.

Proti, dators piedāvā iespēju piekļūt un manipulēt ar spēles failiem. Radīt tajā izmaiņas gan vizuāli, gan tehniski. Un tad tu ej uz YouTube, skaties un uzjautrinies par to, kā spēle tiek mainīta un izskatās – smieklīga, gļukaina, vai kā (iespējams jau pavisam drīz) GTA V tēls Trevors skraidīs un jās ar zirgu pa Red Dead Redemption II laukiem. Nebrīnīšos, ja zirgs lidos kā raķete.

Red Dead Redemption II ir ļoti laba, kvalitatīva spēle, kuru uzskatu par meistardarbu. Un negribētos redzēt, kā tā tiek mainīta, izsmieta, samaitāta ar kaut kādiem modiem un citām PC muļķībām, kas būs pilns ar YouTube. Man jau nav iebildumi (un kuram vispār rūp mans iebildums?) par to, ka spēle iznāk uz PC, bet gan par to, kas vēlēsies to radikāli mainīt – līdz ar to bojāt.

Konsoles.lv

Tā vien šķiet, ka Red Dead Online vairs nebūs spēlējams, tiklīdz spēle parādīsies uz PC. Noteikti tiešsaistē pārādīsies neredzami cilvēki, neizskaidrojamas parādības un citi procesi. Iespējams, ka Rockstar Games pa rokai ir kāds instruments, kas sargās Red Dead Online no PC modiem. Bet diez vai, jo es ļoti labi atminos laiku, kad GTA V iznāca uz PC. Nezinu, kā tas iespējams, bet tad sāka rādīties tehniskas dīvainības GTA Online uz PlayStation 3. Vienmēr, kad izvedu mašīnu no garāžas, mani sagaidīja kustējoša vējdzirnava, kas manu vāģi aizsvieda kilometru attālumā un uzsprāgu. Kā būs ar Red Dead Online?

Piezīme: tiesa, ka visai šai padarīšanai ir arī savi plusi. Radošie cilvēki var izpausties ar saviem modiem. Spēli padarīt interesantāku, jautrāku un aizraujošāku. Spēļu veidotāji var saskatīt un atklāt jaunas idejas. Taču vai tas ir vajadzīgs Red Dead Redemption II?

Red Dead Redemption 2 uz PC iznāks 5. novembrī. Tie, kuri lejupielādēs Rockstar Games Launcher uz PC līdz 8. oktobrim, par brīvu dabūs Grand Theft Auto: San Andreas.

Spēle iznāks arī uz Google Stadia novembrī.

Ieskaties un klausies divu minūšu audio caur Patreon “Aizkulises: Manas domas: vai Red Dead Redemption II izlaišana uz PC ir prāta darbs?”.

Pasūti Red Dead Redemption II (41.99 EUR) caur LoveGame.lv

->Sniedz atbalstu Konsoles.lv caur Patreon ~1.74 € mēn.<-

Author: Oskars Miķelsons

Mani sauc Oskars, un es mīlu no rītiem iedzert kakao. Tas man palīdz skaidri domāt un rakstīt, lai es neietu auzās ar saviem videospēļu rakstiem :).

12 thoughts on “Manas domas: vai Red Dead Redemption II izlaišana uz PC ir prāta darbs?”

 1. Lai gan par modiem es Tev, Oskar, piekrītu, tomēr uzskatu, ka Tavs apgalvojums par to, ka PC spēles samaitā, manuprāt ir aplams.
  Jā RDR2 ir on-line režīms, un cheateri/modderi varētu būt problēma, tomēr vēl paliek single-player spēle, kuru konsoles ieliek rāmī (ierobežots frame rate, ierobežoti grafiskie iestatījumi).
  PC versija šo rāmi aizvāks un cerams kvalitāte būs fantastiska.

  1. PC versija pati par sevi rāmē. Cik daudz tad nav to PC veidu un videokartes?

   Neapšaubu, ka spēlēt PC ar labām “iekšām” sniegs labāku grafiku (cik nu tādi izredzētie ir), taču uz konsolēm pat RDR II izskatās baudāma. Ja tev ir 4K Ultra HD televizors ar HDR atbalstu, tad esi gluži kā paradīzē 😁

   1. Man izskatās, ka Tu uz šo lietu raugies no konsoles spēlētāja skatu punkta. Skaista bilde un vienalga uz visu pārējo. Esam mēs no 2 dažādām nometnēm. Skaista bilde ir svarīga, tomēr vēl paliek frame rate un kopējā spēles ātrdarbība (AC Odyssey ir lielisks piemērs).
    Un PC versija rāmē, ja dators ir no pagājušās desmitgades. Jebkurš rīks, kas salikts kopā pēdējo 5 gadu laikā, dos labāku rezultātu par konsoli.

 2. Personigi mani tas absaluti netrauce, ka speles, kuras lidz shim ir uz konsoles, nak ara ari uz PC.
  Man tas nemazina prieku no speles, ka ta ir veel uz citam platformam.

  1. Andri, pieļauju, ka neesi izjutis PC modu spēku, kas dažkārt traucē un bojā daudzspēlētāja pieredzi. Bojā tik ļoti, ka gribas istabā raut laukā grīda dēļus.

 3. Visām spēlēm iekš YouTube ir video un tie nekādīgi neiespaido pašu spēli. GTA 5 grafikas mods? Lidojošs zirgs? Wow, cool, I don’t care, jo pašam ar to nodarboties nav intereses un nekad to savā spēlē neredzēšu.

  Ja vēlos modus, tad eju uz modotiem serveriem. Spēlējot oficiālos Rockstar serveros modus nesastapsi.

  Ja neesi dzirdējis par GTA 5 RP, tad lūdzu, aizej uz Twitch un iepazīsties, jo modi kas tur tiek izmantoti atver pavisam citu spēli un konsolisti par to var tikai sapņot. Ja viņiem tas nepatīk, tad viņiem nekas cits neatliek kā spēlēt oriģinālo multiplayer un par to burķšķēt.

  Un turpinot par modiem – tos sāk ieviest tikai vairākus gadus pēc spēles release, jo tas nav tik vienkārši. Sākumā neviens neskries modot, bet gan izspēlēs SP, tad MP un kā apniks tie, tad sāks domāt par jaunu content called mods.

  GTA 5 RP serveru mods palika spēlējami tikai pēdējos 2-3 gados. Pirmos gadus pēc GTA 5 release uz PC nekas tāds nebija. Ir protams daudz un dažādi citi servera tipi, bet personīgi spēlējis esmu tikai RP un sacīkšu. Sacīkšu varētu būt ārā daudz ātrāk par RP, jo tajos nav jāieliek tik daudz laika.

  Bez modiem mums nebūtu spēles kā Counter Strike, League of Legends, Dota, DayZ un tonna tam sekojošās survival tipa spēles, PUBG, Fortnite un pārējās BR spēles. Šīs ir tās kas uzreiz nāk prātā.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *