Apskats: Days Gone – gribēju spēli izmest pa logu

Konsoles.lv

Man vairākkārt apnika Days Gone. Jūs pat nespējat iedomāties. Es dusmojos un žāvājos, jo spēles stāsts un sižets mani nesaistīja. Taču vēlāk tas kaut kā spēja ievilkt, ka spēli, man par brīnumu, izgāju līdz galam. Beidzot esmu tam pielicis punktu…

Days Gone sākumdaļa kaut kā klibo, jo vienubrīd man zūda interese par stāstu. Vairs negribēju to spēlēt. Iespējams tādēļ, ka iesāktā sižeta līnija tiek pāragri aizstāta ar otru, kurā ir jūtams parrāvums no būtiskā vēstījuma.

Pirms grasījos disku izmest pa logu, devu spēlei vēl vienu iespēju, un piepeši, spēles vidusdaļā parādas spēcīgs sižeta pavērsiens. Notika brīnums, mani tas ieinteresēja. Gribēju zināt, kas notiks tālāk, un kā stāsts attīstīsies. Tiesa, naratīvs nav izcils, taču Days Gone var lepoties ar sižetu, jo tas ir salīdzinoši labs, ar kāpumiem un kritumiem, lai spēle tavu interesi noturētu līdz galam.

Pirms grasījos disku izmest pa logu, devu spēlei vēl vienu iespēju, un piepeši, spēles vidusdaļā parādas spēcīgs sižeta pavērsiens.

Paldies dievam, ka seju animācijas ir reālistiski atainotas. Tikai retos mirkļos tās šķietami bija neveiklas, bet ne tādā veidā, lai sāktu domāt “kārtējais, nedzīvais purns videospēlē?.” Savādi, bet es Dikensam pieķēros un citiem spēles personāžiem. Man izveidojās ar viņiem mazītiņa saikne. Pat nedaudz pārdzīvoju vieniem no viņiem, jo beigās palika mute vaļā, kad notika kaut kas tāds negaidīts. Tas nostrādāja. Spēlei izdevās mani pārsteigt.

Konsoles.lv

Grafika ir viena no labākajām, kādu esmu redzējis uz PlayStation 4. Ja tu spēlē Days Gone uz 4K Ultra HD televizora un ar HDR atbalstu – tā ir bauda acīm. Apgaismojums un krāsas ir tik vienreizējas, ka visu vari skaidri, detalizēti un tīkami saskatīt. Es pat par savām nolāpītajām brillēm aizmirsu.

Uzdūros uz vienu rupju kļūdu, par ko ar žagaru vajadzētu noslānīt kādu spēļu veidotāju.

Toties uzdūros uz vienu rupju kļūdu, par ko ar žagaru vajadzētu noslānīt kādu spēļu veidotāju. Tas ir īsflimiņas laikā. Proti, visas ainas ir dabiski montētas, un plāni plūstoši pāriet uz otru. Taču izņemot vienu – plāns uz nākamo ir tik nesmuki un acīmredzami izgriezts, ka pateicu pie sevis rupju teikumu: “Kādā pakaļā lielbudžeta spēle var ko tādu pieļaut?”.

Spēle ir ļoti gara. Tas ir nedz labi, nedz slikti, taču stāstu varēja saīsināt un tā kodolu neizstaipīt. Man jau krita uz nerviem darīt vienu un to pašu, lai uzzinātu, ko pētnieku grupējums šeit pēta. Turklāt tam visam pievienojas arī papildmisijas. Tās atkārtojas un neizceļas ar oriģinalitāti, bet ir nodrāztas. Tāpat arī izglābjot izdzīvojušos no zombijiem – vervelē to pašu, tikai citā balsī. Dažreiz ieraugu ģīmi, kuru biju redzējis kādas trīs reizes.

Konsoles.lv

Days Gone šaušanas mehānika ir gan teju vai izcila un viena no labākajām, kāds ir redzēts trešās personas šaušanas spēlēs, jo tā vadās apbrīnojami viegli uz kontroliera, kā arī piedomāts pie realitātes. Tēmējot ar šaujamieroci, Dikensam, pēc katras izšautās lodes ir nepieciešams nogaidīt, lai tēmeklis maksimāli samazinātu šaušanas leņki. Tā ir kā koncentrēšanās, lai varētu šaut precīzāk.

Piedevām aizsegu mehānika ir automātiska. Tev tik atliek pieiet pie sienas un tēmēt, kad Diksenss pats ieņems aizsardzības pozīciju un varēsi gludi pārvietoties no viena gala uz otru.

Days Gone šaušanas mehānika ir gan teju vai izcila un viena no labākajām, kāds ir redzēts trešās personas šaušanas spēlēs.

Turklāt spēle izceļas ar negaidītām mehānikām. Pastāv vairāki paņēmieni, kā Dikenss piekauj pretiniekus. Interesantais quick time events, kas papildina spēli un rada spriedzi. Pretinieku mākslīgais intelekts – brīžiem viņi tevi gudri aplenc, saķer, meklē, reaģē un dzīvīgi, izsmisīgi slēpjas apšaudes laikā. Negaidīti notikumi Days Gone pasaulē ir pāru pārēm.

Konsoles.lv

Īstais Days Gone sirds ir zombiji jeb freakers. Brīdis, kad tev uzbrūk simtiem zombiju, spēle spīd visspožāk.

Bet īstais Days Gone sirds ir zombiji jeb freakers. Brīdis, kad tev uzbrūk simtiem zombiju, spēle spīd visspožāk. Nekad neesmu uz savas ādas izjutas tādas emocijas, ka jūtu, ka man aiz muguras skrien bars, kas vēlas izmisīgi mani nogalināt. Mani tiešām pārņēma satraukums un bailes, ka miršu. Tas rada spriedzi un motivāciju spēlē izdzīvot. Tādējādi taktiski ir jādomā un kārtīgi jāsagatavojas – jāņem līdzi ieroči, granātas, molotova kokteiļi (degpudele), munīcija, mocis un viss pārējais, lai cīnītos pret šo ievērojamo, kliedzošo zombiju baru.

Tagad saprotu, kādēļ biju tik skeptisks pret Days Gone un neizmetu to pa stiklaino logu. Es no spēles gribēju vairāk. Es redzu potenciālu, ko spēle var sniegt, bet nepiedāvā tagad. Līdz ar to spēļu veidotāji Bend Studio ir iespēja šo potenciālu smelt spēles nākamajā daļā, ja tādu būs.

Konsoles.lv

Kā pie velna lai tur arī būtu, Days Gone ir spēle, kuru vajadzētu uzspēlēt ikvienam PlayStation 4 cienītājam, jo, kaut arī tā ir salīdzinoši vienkārša, tai ir kas tāds, ko citās spēlēs neesmu piedzīvojis – simtiem ticamu zombiju, kuri krītot un ceļoties, vēlas par katru izdevību apēst tevi dzīvu.

Pasūti Days Gone (43.99 EUR) caur LoveGame.lv

->Sniedz atbalstu Konsoles.lv caur Patreon ~1.74 € mēn.<-

Days Gone

8

Days Gone ir spēle, kura gan garlaiko, gan pārsteidz, gan ieinteresē un tā atkal, un atkal un no sākta gala. Taču šī ir spēle, ko vajadzētu uzspēlēt ikvienam, kam mājās ir PlayStation 4, jo, kur vēl piedzīvosi tādu ticamu zombiju daudzumu, kas nāvīgi skrien pēc tevis?

8.0/10

Plusi

 • Brīdis, kad uzbrūk simtiem zombiju - sajūtas dažnedažādas
 • Viena no grafiski skaistākajām PlayStation 4 spēlēm
 • Sižets, kas garlaiko, bet tanī pašā laikā ieinteresē
 • Šaut spēlē ir baudāmi
 • Cilvēku sejas ir ticamas un dabīgas

Mīnusi

 • Spēle šad tad raustās
 • Daži gļuki un neloģikas fizikā, piemēram, mājas durvis pašas par sevi aizveras
 • Stāsts mēdz garlaikot
 • Misijas atkārtojas

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

6 thoughts on “Apskats: Days Gone – gribēju spēli izmest pa logu”

 1. Izlasiju visu apskatu, nedaudz parsteidza ar to, ka Oskars spelei deva pozetivu atzinumu, vadoties no visa negativa, ko pirms tam biju dzirdejis no Oskara.
  P.S. gtibi kartigu spriedzi, ieej nedelas uzdevumos, kur ir nebeidzamas frikeru ordas.

  1. Es pats par sevi esmu pārsteigts, ka devu tādu vērtējumu, bet, lai arī spēlei ir trūkumi (kā jau visām), kopumā Days Gone ar tehnisko daļu ir pelnījis uzslavu 🙂 .

   Paldies par info, ņemšu vērā, jo labprāt vēl kādu zombiju baru novāktu 😀 .

 2. Rakstu nelaasiiju vispaar jo shii speele galiigi neinteresee un cik skatiijos youtube shii speele izskatiijaas pilniigi nederiiga un labi ka vinja nav uz xbox one kaut gan taapat nebuutu pircis ja arii buutu.

   1. Tikpat liela jeega ir shim apskatam jo speele ir jau piecus meeneshus veca taa ka visi kuri gribeeja sho speeli jau to ir izspeeleejushi.

 3. Tomeer izlasiiju visu apskatu Oskaram par prieku un taa arii nepalika skaidrs vai speele laba vai slikta.Par dazhiem izteicieniem gardi pasmeejos.Tagad gaidu no Oskara RDR2 apskatu tad kad vinjsh izies sho speeli jo es RDR2 arii izgaaju dusmojoties un zhaavaajoties un speele tad patika tad nepatika.Varees salidzinaat ko vinjsh doma kaut arii zinu ka vinjsh RDR2 veertee ljoti augstu.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *