Apskats: Death Stranding – dīvainākā spēle manā mūžā

Konsoles.lv

Tas, kas šo spēli padara īpašu ir atmosfēra. Es pat nezinu, kā ar vārdiem to var izskaidrot, jo spēle ir sasodīti dīvaina un neierasta…

Kad sākas spēle, tā tevi tūlītēji ievelk. Tu neko nesaproti gluži kā Gārfīlds pamostoties pirmdienas rītā. Šī neizpratne ir tā, kas tevi virza iet tālāk un mēģināt saprast, kas pie velna šajā spēlē notiek?

Stāsts ir tik dziļš, ka mana galva brīžiem apdulla, jo dialogi ir ļoti specifiski, ar sarežģītiem terminiem, ka nācās ņemt talkā angļu valodas vārdnīcu. Tādēļ mēdzu spēli nopauzēt, uzvārīt tēju, lai saprastu dažus vārdus.

Konsoles.lv

Viss ir ticams. Personāži, kuras ir pilnīgas personības, un kuru vizuālais atainojums ir ļoti labs. Fotorealistiskā grafika, kas manās acīs Death Stranding padara par visu laiku vizuāli skaistāko un realistiskāko spēli, kāda jebkad bijusi. Pasaule, kura ir unikāla un brīnišķīga. Nevienā spēlē neesmu redzējis tādu reljefu – nelīdzenumi, akmeņi, grumbas, bedres, kalnainas virsotnes un grēdas. Un tās visas ir jāparvar, jo mūsu galvenais varonis Sems ir kurjers, kuram nāksies daudz staigāt no viena gala uz otru. Tādēļ ir jādomā, cik daudz kravas, kādus instrumentus – trepes, virvi un citas lietas ņemšu līdzi.

Fotorealistiskā grafika, kas manās acīs Death Stranding padara par visu laiku vizuāli skaistāko un realistiskāko spēli, kāda jebkad bijusi

Tieši staigāšana un kravas nogādāšana geimplejā man patīk visvairāk. Tu ej, un piepeši patrāpās upe. Kā lai, jupis rāvis, tiek pāri? Esi uz stāvs klints. Kā lai tiek lejā? Teritoriju apsargā teroristi, kā lai viņiem tiek garām? Tev ir jāiet vairāki kilometri. Parādas spēcīgs vējš, lietus, vētra, un redzamība ir apgrūtināta, taču, lai veiksmīgi nonāktu gala mērķī ar nesabojātu kravu, tu izmanto karti un tajā atzīmē maršrutus.

Atzīšu, ka ir brīži, kad zūd interese nogādāt kārtējo kravu, taču šos momentus cenšas glābt mūzikas, kas dažos laikos skan, vai arī pārsteidz kāds negaidīts sižeta parvērsiens. Vai arī ceļa vidū vari atpūsties un ļaut Semam pagulēt.

Konsoles.lv

Šaušana ir spēles vājākais punkts. Tas ir ļoti primitīvs un šķiet, ka bez tā varēja arī iztikt. Man jau apnika atgriezties kara laukā un vienkārši šaut pretiniekus bez jebkādām emocijām.

Arī komunikācija starp personāžiem dažreiz ir neizprotama, piemēram, kā Sems reaģē pret ārkārtējām situācijām. Tik lēni, bezjūtīgi, neinteresēti. Teiksim, neatbilstoši notiekošajam, kas izpaužas viņu mīmikā un ķermeņu valodā.

Death Stranding ir unikāls projekts ar labām idejām

Turpretī, nonākot pretinieku teritorijās, un veids, kā viņi tevi pamana, ķer tevi un cenšas apstādināt, man sagādāja nebijušu pieredzi. Vēl jo vairāk neredzamās, melnās radības BTs, kas tevi cenšas sagūstīt. Veids, kā viņi uzvedas, kā ar viņiem jātiek galā ir kas inovatīvs, ko nekad iepriekš spēlēs neesmu piedzīvojis. Tā rezultātā Death Stranding cīņa ar pretiniekiem man piedāvāja jaunas sajūtas.

Konsoles.lv

Death Stranding ir unikāls projekts ar labām idejām. Meistardarbs, jo spēle sastāv no vairākiem oriģināliem elementiem. Proti, kā spēle spēlējas, kā pasniegts stāsts, kā jātiek galā ar pretiniekiem, kā palīdzēt citiem spēlētājiem ar savām izliktajām informējošajām zīmēm, izveidotiem tiltiem, ceļiem, atstātiem transportlīdzekļiem un tā tālāk. Un, kā stāsts beidzas. Es pat apjuku, jo, šķita, ka tūlīņ pabeigšu spēli, bet nē, Death Stranding naratīvs vēl turpinās, un nesaproti, vai tam vispār būs gals.

Saprotams, ka spēle nav visiem. Daži geimeri jau atmeta cerības pirmajā minūtē. Taču, ja tu vēlies piedzīvot ko nebijušu, tad Death Stranding to piedāvā. Un, lai arī sevi pieķēru pie tā, ka vēlos ātrāk spēli piebeigt, nemelošu, ka videospēle man sagādāja vienreizēju un šķietami neatkārtojamu piedzīvojumu.

Pasūti Death Stranding (44.99 EUR) caur LoveGame.lv

->Pievienojies man caur Patreon<-

Death Stranding

10

Death Stranding ir meistardarbs. Spēle, kas nebaidās atšķirties no citām spēlēm ar savām unikālām idejām.

10.0/10

Plusi

  • Stāsta dziļums
  • Fotorealistiskā grafika
  • Geimpleja oriģinalitāte
  • Pretinieki atšķiras ar savu unikālo uzvedību

Mīnusi

  • Šaušana ir ļoti prasta
  • Dažbrīd komunikācija ir notikumam neatbilstoša

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *