Filmu apskats: Soniks – nebūtu Džims Kerijs, neietu uz šo filmu

Konsoles.lv

Sēžot kinoteātrī, es prātoju, kāda būs Soniks filma. Vai tā liek vilties faniem? Vai tiešām ar aktieri Džimu Keriju var aiziet greizi? Jā, var, un šis tas tomēr aizgāja greizi…

Soniks ir vienkārša filma, kas balstīta uz videospēli. Nekas unikāls netiek piedāvāts. Vienkārša montāža, vienkārši specefekti, vienkāršs stāsts. Viss ir ļoti vienkāršs, ka sevi pieķēru pie tā, ka brīžiem filmas skatīšanās laikā manas domas aizgāja kur citur. Piemēram, sāku domāt “ko ēdīšu vakariņās”.

Nekas unikāls netiek piedāvāts. Vienkārša montāža, vienkārši specefekti, vienkāršs stāsts

Tas ļauj noprast, ka filma mani līdz galam neaizrāva. Kur ir problēma? Filmā trūkst sava unikalitāte, proti, lieta, kas atšķirtos no citām filmām. Tā vietā Soniks ir pilns ar nodrāztām idejām un tēmām, ko jau esam kino neskaitāmas reizes pieredzējuši.

Tajā arī nav dziļuma, jo es nejutu līdzi Sonikam. Šķita ļoti klišejiski un neveikli emocionālie brīži, jo to vairāk centās atainot muzikālais pavadījums nevis pašas ainas. Tā rezultātā es nenoticēju stāstam līdz galam.

Kinoteātrī Soniks filmas audio neatskaņoja angļu, bet gan latviešu mēlē. Tas uzreiz zaudēja savu odziņu, jo gribēju dzirdēt oriģinālo versiju – Sonika, un it sevišķi, Džima Kerija balsi. Jāatzīst, ka latviešu aktieri profesionāli ierunājuši savas balsis, tomēr tas neļāva pilnībā izbaudīt Dž. Kerija atveidoto personāžu. Neviens taču nespēj atdarināt Dž. Keriju, un pieļauju, ka viņa balss filmu ļautu baudīt labāk.

Gaidīju vairāk Dž. Kerija aktiera meistarību, bet šajā filmā viņš diži neizcēlās

Gaidīju vairāk Dž. Kerija aktiera meistarību, bet šajā filmā viņš diži neizcēlās. Jā, bija momenti, kur viņu aktiermāksla uzbur šarmu un humoru, bet visai īsi. Biju gaidījis no viņa vairāk.

Savukārt galvenais varonis Soniks savā ziņā kā tēls neliek vilties. Vizuāli labi atveidots. Lieliskas animācijas un var noticēt, ka tas ir Soniks. Vienubrīd kinoteātrī šķita, ka viņš man atrastos blakus.

Pirms gāju kinoteātrī, vaicāju vienam cilvēkam, vai arī viņš nāks skatīties filmu. Viņš atbildēja “nē, nevēlos sabojāt labo iespaidu, ko man radījusi videospēle. Vēlos pie tā palikt.” Esmu spēlējis Sonic videospēles. Vai tas sabojāja manu iespaidu par šo personāžu? Noteikti nē. Protams, videospēles ir cita pasaule un kino industrija kas cits, bet filma to nepadara sliktāku vai labāku, bet tikai papildina Sonic franšīzi.

Soniks nav slikta filma. Tajā man ļoti, ļoti patika humors, jo vairākās vietās smējos

Soniks nav slikta filma. Tajā man ļoti, ļoti patika humors, jo vairākās vietās skaļi smējos. Dzirdēju arī citus gan lielus, gan mazus cilvēkus smejamies. Joki patiešām ir labi un izdevušies. Atmiņā palicis “sāļais pirdiens” un izteicieni, kurus klausīties ir bauda ausīm. Bērniem šī filma noteikti patiks. Fani var priecāties, ka Soniks ir piedzīvojis ekranizējumu. Taču žēl, ka filma nav dziļāka, neierastāka, oriģinālāka, ka pēc kino es teiktu “šī bija sasodīti labi filma”, bet nē, tā ir diezgan primitīva.

Sonic the Hedgehog

7.2

"Soniks" nav filma, kas tev sniegs ko jaunu. Taču paša Sonika un Džima Kerija asprātība un joki liek smieties. Humors ir ļoti labs, bet to neteiktu par filmu izpildījumu kopumā, sākot ar montāžu, naratīvu un beidzot ar oriģinilitāti.

7.2/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

2 thoughts on “Filmu apskats: Soniks – nebūtu Džims Kerijs, neietu uz šo filmu”

  1. Ari Terminātors bez Švarcneigera, nebūtu Terminators! 🙂
    Man gan patika Sonik kino, laba filma, ko noskatīties kopā ar bērniem. Negaidīju nekādus neredzētus specefektus, bet gan pasmieties varēja, gan ari interese nezuda līdz beigām.
    Būs otra daļa, noteikti arī to noskatīšos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *