Apskats: Dreams – spēle, kas izglāba manu dienu

Konsoles.lv

Dienā, kad sāku spēlēt Dreams, man bija slikts garastāvoklis. Dusmīgs uz visu, pat uz puķi, kas stāv vāzē uz galda. Taču, gluži kā tīkamā sapnī, Dreams esošais stāsts manu dienu padarīja labāku…

Savādi, bet vēstījums Art’s Dream ir vienīgais, ko patiesi izbaudīju spēlē, neskatoties uz milzīgo Dreams pasauli, kas piedāvā plašas un šķietami bezgalīgas iespējas pašam veidot savu stāstu, līmeni, mūziku un daudz ko citu.

Vēstījums Art’s Dream ir vienīgais, ko patiesi izbaudīju spēlē, neskatoties uz milzīgo Dreams pasauli

Godīgi sakot, man ne sevišķi patīk šajā spēlē veidot kaut ko no iepriekš minētā, jo tas ir ļoti sarežģīts un laikietilpīgs process. Kamēr tu izeji cauri visiem pamācību video, kamēr pats izproti kas un kā darbojas jau sāc palikt vecs. Taču, kad beidzot izeji cauri pamācībām, vienalga ir kaudzēm jautājumu. Piemēram, uz brīdi uzpūtos kā sarkans balons, jo nekādi nevarēju atrast, kā līmenī var izvietot finiša līniju, kas noslēdz spēli.

Konsoles.lv

Taču ar pacietību un pulta mešanu pret grīdu desmit reizes, es izveidoju savu līmeni, kas saucas Konsoles.lv. Nekas iespaidīgs, bet to izveidot man prasīja aptuveni astoņas stundas. Bļāviens, tik daudzas krūzes kakao palaidu vējā.

Protams, ja neesi radošs un nevēlies tērēt savu laiku, lai izveidotu savu vienreizējo spēles līmeni, tad droši vari doties un spēlēt tūkstošiem citu spēlētāju veiktos darbus. Tik raksti meklētājā, kas ienāk prātā un ko vēlies atrast.

Aiz ziņkārības paspēlēju citu spēlētāju publicētos līmeņus, un palikuši atmiņā ir Silent Hills, Freddie’s Figure,  K-Fu, Second Floor (balstīs uz P.T. demo), Mt Rainier Showcase, Cold Conundrum (fps) un Tomb Raider. Dažas no tām apbrīnoju, kā parasts spēlētājs var tik precīzi atainot, piemēram, P.T. demo. Cik ilgu laiku viņš šajā darbā ir ieguldījis? Tas ir vājprāts.

Daži cilvēku veidotie garadarbi tiešām ir ļoti labi un ievērojami

Daži cilvēku veidotie garadarbi tiešām ir ļoti labi un ievērojami. Silent Hills, kurā ir izveidotas īsfilmiņas, ierakstīti dialogi un pat ir geimplejs, kur tev jācīnās ar dīvainiem radījumiem. Bet no visa piedzīvotā, man visvairāk patika Second Floor, jo tajā varēja patiesi iedziļināties un vienā vietā pamatīgi nobijos.

Konsoles.lv

Bet, lai arī Dreams kodols un sirds ir cilvēka radošā iztēle un tās īstenošana videospēlē, kas bagātina milzīgo saturu klāstu, man tomēr visvairāk patika spēlēt Dreams stāstu, ko veidojuši paši spēļu veidotāji Media Molecule. Ļoti īss naratīvs, bet tīkams, pamācošs un iepriecinošs. Tāds, kas silti uzlabo noskaņojumu.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

->Pievienojies man Patreon<-

Dreams

8.6

Dreams ir spēle, kas domāta radošiem cilvēkiem, kuriem patīk veidot savus virtuālus darbus kādi vien ienāk prātā. Bet, ja tev vēl saista stāsts, tad varu tikai ieteikt uzspēlēt Art's Dream. Man tas uzlaboja garastāvokli :).

8.6/10

Plusi

  • Spēles stāsts Art's Dreams pamāca un iepriecina
  • Plašas iespējas un rīki, lai veidotu savu spēli
  • Spēlēt tūkstošiem citu spēlētāju publicētos darbus

Mīnusi

  • Salīdzinoši sarežģītas mehānikas, lai izveidotu savu unikālo spēli

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *