Apskats: Predator: Hunting Grounds – ieraugot Plēsoņu, šermuļi skrien pār kauliem

Konsoles.lv

Spēle man sniedza nostaļģiju, jo tas lika atcerēties 1987. gada “Predator” filmu, kur lomās ir Arnolds Švarcenegers. Tajā man ir ļoti bail no Plēsoņas, un videospēlē baiļu aura nav pazudusi…

Kad tu spēlē kā karavīrs kopā ar vēl trim spēlētājiem, nepārtraukti šķiet, ka kāds tevi kokos vēro. Savādas skaņas virmo gaisā. Dažreiz liekas, ka tev aiz muguras kāds seko, un ne vienu reizi vien griezos riņķī, apstājos, un mēģināju saprast, vai Plēsoņa nav tuvumā.

Vairākas reizes pieķēru sevi, ka man aizraujas elpa cīņā ar Plēsoņu

Tev ir jāpilda uzdevumi. Tos izpildot, varēsi ar komandu skriet uz helikopteru, lai glābtos. Bet tad dzirdi skaļus soļus gan kokos, gan uz zemes. Un piepeši priekšā patrāpās neredzama Plēsoņa un sāk ar asmeni slaktēt tavus komanda biedrus. Bitīt matos, bez jokiem, vairākas reizes pieķēru sevi, ka man aizraujas elpa cīņā ar Plēsoņu. Kad tas bija galā, tikai tad atskārtu, ka man trūkst gaisa un jāsāk elpot.

Konsoles.lv

Spēļu veidotājiem IllFonic tiešām ir izdevies izveidot lielisku atmosfēru ar klasisko “Predator” mūziku. Rodas iespaids, ka esmu īstos džungļos un mani vajā dzīva Plēsoņa. Ja spēlētājs ieņem Plēsoņa lomu prasmīgi, tad tiešām spēlēšanas pieredze ir vienreizēja.

Komandas sadarbībai ir liela nozīme. Ja skriesi viens pats, tu būsi viegls mērķis. Taču, ja sadarbosies komandā, un turēsieties kopā, ir lielākas iespējas izdzīvot. Tādēļ nenāk par sliktu dot atgādinājumu “turamies kopā”.

Ilgāk spēlējot, tu krāsi punktus, un pa tām varēsi mainīt savam karavīram izskatu, ka arī nopirkt ieročus un tos manāmi uzlabot. Tāpat ir ar Plēsoņu, no sakrātajiem punktiem un iegūto līmeni vari izvēlēties trīs Plēsoņa veidus, kas atšķiras ar izskatu – viens tips ir gana iespaidīgs ar lielu augumu un muskuļiem. Uzdzen šermuļus.

Jo ilgāk spēlē, jo ievērojamāks un stiprāks Plēsoņa kļūsi

Konsoles.lv

Tādējādi, jo ilgāk spēlē, jo ievērojamāks un stiprāks Plēsoņa kļūsi. Un tad spēlētāji, kuri ir karavīri, būs problemātiski ar to tikt galā. Taču, kaut arī sajūtas spēlē mēdz būt vienreizējas un baudāmas, kas veido lielisku spriedzi, spēlē ir vairāki mīnusi.

Spēlē ir vairāki mīnusi

Viena no nepilnībām ir tehniskā puse. Spēlei nav stabils kadru skaits sekundē, tā svārstās un turas zem 30 uz standarta PlayStation 4 konsoles. Arī grafika ir diezgan viduvēja. Tālumā viss ir miglains un neskaidrs, liekas, ka pavirši nostrādāts. Turpretī, kad pielāgojies, spēle vizuāli pat brīžiem šķiet saistoša.

Konsoles.lv

Žēl, ka spēlei nav stāsta režīms, ko noteikti izbaudītu vairāk. Žēl, ka spēlei ir daži gļuki un tehniskas problēmas. Bet priecē, ka Predator: Hunting Grounds piedāvā salīdzinoši labu daudzspēlētāja režīma pieredzi, kur varu iejusties gan Plēsoņa, gan karavīra ādā tik ļoti, lai atcerētos lieliskās emocijas, kādas man deva “Predator” filma.


Paldies par spēli saku PlayStation Latvija un Ogilvy

Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Predator: Hunting Grounds

7

Pieverot acis dažām nepilnībām, Predator: Hunting Grounds ir laba spēle ar cienījamu un pieklājīgu "Predator" atmosfēru. Un tieši emocijas, ko brīžiem rada spēles process ir piedzīvošanas vērts, jo tas ļauj piedzīvot tiešāku saikni ar Plēsoņu nekā filmā to pasīvi skatoties. 

7.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *