Oskars reaģē: Inside Xbox – es nevienu nākamās paaudzes videospēli neredzēju

Konsoles.lv

Dodos uz Xbox oficiālo YouTube kanālu. Sagatavoju popkornu. Šovs sākās! Un jau pirmajās minūtēs saķēru galvu. Sapratu, ka neviena Xbox Series X 2020. gada spēle, ko rādīja Inside Xbox pat nestāv klāt next-gen atklāšanai 2013. gadā ar Killzone: Shadow Fall

Xbox solīja mums rādīt nākamās paaudzes spēles geimplejus, taču tā vietā demonstrē videospēles kinematogrāfiskos treilerus. Ja bija kāds īsts geimplejs reālā laikā, tad tikai maza un niecīga daļa.

Visas spēles kā Brigth Memory, Dirt 5, Scorn, Assassin’s Creed Valhalla un citas šķita, ka ir veidotas uz Xbox One nevis uz Xbox Series X. Jā, uz Xbox Series X spēle izskatīsies krietni labāk, piemēram, Battlefield 4 uz PlayStation 3 krāsas nav tik košas, tekstūras izplūdušākas, apgaismojums blāvāks. Turpretī uz PlayStation 4 viss ir skaistāks, detalizētāks un vizuāli iespaidīgāks, bet ne kā nākamās paaudzes spēle. Un tiklīdz iznāca Battlefield 1, tā ir next-gen spēle, jo ir radīta speciāli uz Playstation 4 un Xbox One, izlaižot PlayStation 3 un Xbox 360.

Assassin’s Creed Valhalla ir labs piemērs. Tā nav nākamās paaudzes spēle, bet gan spēle, kuru pamats turas uz PlayStation 4 un Xbox One, un šo pašu pamatu tikai uzspodrinās kā apavus, lai tie būtu spīdīgāki uz jaunajām konsolēm. Iespējams, varētu būt kādas ekskluzīvas lietas, ko tehniski varēsim piedzīvot tikai uz PlayStation 5 un Xbox Series X. Tādēļ, domāju, ka paies kāds laiks, kad patiesi redzēsim kādu nākamās paaudzes spēli.

Šķiet, ka Microsoft ir pieļāvuši lielu kļūdu ar šo prezentāciju. Daļa cilvēku noteikti vīlās un pie sevis nodomāja vai patiesi šādi izskatīsies nākamās paaudzes videospēles uz Xbox Series X?


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs. Mani var atbalstīt caur (patreon.com/konsoles)

7 thoughts on “Oskars reaģē: Inside Xbox – es nevienu nākamās paaudzes videospēli neredzēju”

 1. Oskar, Tev ir kaut mazākā nojausma ar ko PS5 atšķirsies no PS4?
  Ja ir, tad vai Tev ir kaut mazāka izpratne, ko šīs atšķiribas nozīmē, un kādas priekšrocības tās sniegs spēlēm uz jaunajām konsolēm?

  Lasot šos tavus “rakstus” un viedokļus, sit mani nost, nespēju saprast, ko Tu tieši sagaidi no Tevis tik ļoti piesauktajām “next-gen” spēlēm. Rodas iespaids, ka domā, ka spēles varoņi līdīs āra no ekrāna, vai, braucot ar laivu spēlē, jauna konsole Tev mauks ūdeni sejā

  1. Piekrītu. Jauno konsoļu “next gen” būs tas pats, ko šobrīd redzam pēdējā laika spēlēs uz augsto plauktu PC max grafikas iestatījumiem. (Veiksmīgākajā gadījumā)
   Protams uzlabojums būs vērā ņemams un patīkams, bet tas nebūs nekas vairāk.
   Es no PS5, vai Xbox sagaidu cita veida servisu, jēdzīgāku VR saturu, jaunu/ātru UI un svaiga veida kontrolierus.

 2. Ir maigi izsakoties muļķīgi sagaidīt no šīs paaudzes tādu lēdzienu, kā starp PS3 un PS4.. Nu ļoti muļķīgi. Killzone 2 darbojās uz 2006 gada dzelžiem. Tā laika dzelžiem nebija nekādu uber-tehnoloģiju utml. figņas. Un jau tad, PC grafikas bija gaismas gadu attālumā. Tagad jau Xbox One X un PS4 Pro sniedz grafikas, kas atmetot izšķirtspēju, un FPS ir ļoti tuvu, vai pat līdzvērtīgas PC.
  Šīs konsoles neko vairāk, par augstāku FPS, izšķirtspeju, un cerams ray tracing nav vērts prasīt. Jo nav tādu next-gen vairs. Un arī nebūs.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *