Kādas videospēles spēlēt pirmklasniekam?

Konsoles.lv

Mans tētis allaž pirmajā septembrī dziedāja “uz skolu iet man ļoti patīk, katru dienu draugus satikt”. Varbūt arī tavi vecāki dzied šo dziesmu. Bet, ja šo lasa vecāki, iedomājos jums piedāvāt spēles, kas var nākt par labu mazajam skolniekam…

Esmu norādījis spēlēm arī vecuma ierobežojumu (balstoties pēc Eiropas videospēļu satura novērtēšanas sistēmas PEGI). Un, kaut arī nebūtu vēlams pirmklasniekam dot spēlēt vardarbīgas, seksuālas, rupju satura videospēles – ticiet man, es slaktēju cilvēkus un virtuāli apmeklēju striptīzklubu desmit gadu vecumā. Pirmo virtuālo cilvēku novācu piecu gadu vecumā. Par laimi, tas manu psihi neietekmēja, un spēju atšķirt realitāti no virtuālitātes. Un esmu joprojām normāls (tiesa, daži kaimiņi par to šaubās).

Lai nu kā, laiki mainās, internets attīstās un vēlamies savus bērnus pasargāt no globālā tīmekļa nevēlamā satura. Tādēļ zemāk ir spēles, kurus droši iesaku mazajiem rezgaļiem.

Old Man’s Journey (3+)

Konsoles.lv

Spēle, kuru iesaku ne tikai pirmklasniekam, bet visiem! Old Man’s Journey ir unikāls piedzīvojums ar vienreizēju stāstu. Tavam bērnam nāksies domāt, kā nokļūt no vienas vietas uz otru. Kā pielāgot spēles pasauli tā, ka vecais vīrs droši var šķērsot ceļus, kalnus un upes.

Nekādu vardarbību un lamu vārdu. Spēle ne tikai kustinās smadzenes, bet arī izglītos spēlētāju, lai beigās novērtētu to, kas mums ir.

Spēļu apskatu latviešu valodā var skatīt un lasīt šeit.

Arise: A Simple Story (7+)

Konsoles.lv

Arise: A Simple Story ir viena no skaistākajām spēlēm kādu esmu spēlējis. Tā ir ap mīlestību un cilvēciskumu. Tādēļ domāju, ka šī spēle ļaus pirmklasniekam izsprast divu cilvēku jūtas un mīlestību. Labi, varbūt septiņgadnieks puika vai meitene skolā gluži neieslīgs romantiskās attiecībās, taču es pirmo reizi meiteni nobučoju jau astoņu gadu vecumā. Būtu pirms tam spēlējis Arise: A Simple Story, tad savā mazajā prātā saprastu, kas notiek un ko daru.

Spēļu apskatu latviešu valodā var skatīt un lasīt šeit.

Dreams (12+)

Konsoles.lv

Videospēlē eksistē neliela vardarbība un lamāšanās, ja spēlē stāstu vai citu cilvēka veidotu līmeni. Taču tieši Dream Shaping ir vieta, kurā ieteiktu savam bērnam atrasties (vēl tāds jāuztaisa). Proti, tur spēlētājam ir iespēja veidot savu pasauli. Jā, pirmklasniekam sākumā varētu būt ļoti sarežģīti izprast, kā darbojas mehānikas, taču vecāku pavadījumā domāju, ka tai nevajadzētu būt problēmu.

Lai izveidotu savu spēli, līmeni, māju, pagalmu, pilsētu vai jebko, nāksies daudz un dikti domāt, kā to varu izdarīt. Nestādos priekšā, kā bērns spētu radīt savu līmeni, ja tas man teju vai trīsdesmit gadniekam vecim sagādāja grūtības. Ne velti esmu brīžiem dzirdējis “vai tu esi gudrāks par pirmklasnieku?”.

Spēļu apskatu latviešu valodā var skatīt un lasīt šeit.

Protams, ir daudz citu pamācošu, izglītojošu un labu spēļu, ko spēlēt pirmklasniekam kā sporta, sacīkstes, piedzīvojuma un citas. Taču nosauktās spēles pats esmu spēlējis, ko dotu savam bērnam. Bet, ja ir kāda spēle, ko vēlas pirmklasnieks, vai arī tu kā tētis vai mamma vēlies savam bērnam dot kādu videospēli spēlēt, bet raizējies, vai tas atbilst viņu vecumam, dodies uz PEGI.  Tur meklētajā ieraksti videospēles nosaukumu, kas pēc tam parādīs, kāds ir vecuma ierobežojums konkrētajai spēlei, un kāda veida saturu tas sastāv.

Spēlējam veselīgi un droši.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

5 thoughts on “Kādas videospēles spēlēt pirmklasniekam?”

  1. Starp citu, sirsnīgi sveicieni skolēniem no Oskara un Konsoles 1. septembrī 😄 . Tagad mani ienīdīs, jo pats atceros, ka man kaitināja visi, kas atgādināja pirmo septembri – brīvlaiks beidzies, un atkal jāmācās 😄 . Kur nu vēl tā nolāpītā dziesma!!!

  2. Manam jaunakajam delam ir 5.g. un bērnu spēles viņš negrib spēlēt, saka ka garlaicīgas un domāti “Noobiem” 😀🤦🏻‍♂️, priekšroka GTA5, Broforce, Mortal Kombat, Injustice, Borderlands, Driveclub, Roblox… ar interesi vero kad es sežu pie stures (sim racing) Ko es domāju par PEGI? Fu*k it. Es pats ka vecaks varu kontrolēt kas notiek uz ekrānā. Man pietiek ar to ko rada Cartoon Network, lai saprast ka tiem regulatoriem nav ne jausmas par to ko radīt bērniem!

  3. Par Cartoon Network nebiju aizdomājies, un jā, tur rāda lietas, kas vēl ir trakākas nekā spēlējot vardarbīgas videospēles – tumši toņi, baisas skaņas, vardarbība.

    Bez tam, atminos, ka būdams bērns skatījos vienu stulbu multeni (nosaukumu neatminos), kas manī raisīja bailes un nepatiku. Dīvaini tēli, dīvaina uzvedība un atbaidoša atmosfēra. Tikai tagad saprotu, ka tas man ir atstājis kaut kādu psiholoģisku traumi.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *