Vai uz PlayStation 5 un Xbox Series X varēs spēlēt videospēles 8K izšķirtspējā?

8K izšķirtspēja

Gan PlayStation 5, gan Xbox Series X piedāvās salīdzinoši lielu jaudu. Rodas jautājums, vai ar šo jaudu konsoles spēs nākotnē nodrošināt videospēlēm 8K?…

Gan Sony, gan Microsoft oficiāli ir apstiprinājuši, ka PlayStation 5 un Xbox Series X atbalstīs spēlēm 8K. Tiesa, abas videospēļu kompānijas par to sīkāk neizsakās. Kamēr Sony apgalvo, ka “PlayStation 5 konsoles atbalstīs 8K Output”, tikmēr Microsoft “Xbox Series X atbalstīs 8K ready.” Lai ko arī tie nozīmētu, šķiet, ka neviena no konsolēm nespēs atainot pilnu (native) 8K izšķirtspēju (7680 X 4320).

Džefrijs Morisons no digitālās vietnes cnet atzīmē, ka “pat augstas klases datora videokartes, kuras maksā vairāk nekā jaunās konsoles, sagādā grūtības, lai atainotu videospēlēs 8K rezolūciju”.

Tikai dažas spēles uz PlayStation 5 un Xbox Series X darbosies uz 8K

Tas liek domāt, ka tuvākajā laikā redzēsim videospēlēm 8K Upscale (pielāgots) nevis Native. Proti, 4K rezolūciju pielāgo uz 8K. “Tikai dažas spēles uz PlayStation 5 un Xbox Series X darbosies uz 8K. Lielākoties spēles strādās uz 4K un 60 kadriem sekundē, un tās pielāgos uz augstāku izšķirtspēju. Maz ir cilvēku pasaulē, kuriem ir 8K televizori,” piebilst Dž. Morisons.

Call of Duty: Black Ops Cold War spēle atklāja, ka uz jaunajām konsolēm darbosies ne tikai uz 4K, bet arī uz 120hz. “PlayStation 5 un Xbox Series X spēs atainot 120Hz, un vēlāk sola 8K,” vēsta videospēļu medijs gamesradar.

Sony un Microsoft tēmē uz 4K un 120hz spēlēšanu

Satraukumam nav pamata pēc 8K televizora iegādes. Skaidri var redzēt, ka Sony un Microsoft tēmē uz 4K un 120hz spēlēšanu. Taču viņi ir padomājuši arī par 8K, ko būs iespējams baudīt. Bet tas noteikti nebūs 8K Native, bet gan Upscale.

Iespējams, nākotnē Sony un Microsoft varētu izlaist jaunākas konsoles gluži kā ar PlayStation 4 Pro un Xbox One X. Domāju, ka tas varētu notikt PlayStation 5 un Xbox Series X mūža vidū, kad saules gaismu ieraudzīs jaudīgākas aparatūras un spēs piedāvāt kvalitatīvāku 8K atainojumu.

Avoti: playstation, microsoft, cnet, gamesradar


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

3 thoughts on “Vai uz PlayStation 5 un Xbox Series X varēs spēlēt videospēles 8K izšķirtspējā?”

  1. Žani, domāju, ka ar to nebūs problēmu. Šķiet, ka standarts konsolēm būs 4K un 60 kadri sekundē. Taču virs 60 un sniegšanās pēc 120hz varētu rasties sarežģījumi. Bet pastāv dažādi triki, un vēl tās jaunās tehnoloģijas kā Variable Refresh Rate, kas palīdzēs sasniegt labus attēla rezultātus.

  2. Nu 8 k lielai daļai toč nebūs aktūāla kādu laiku. Un tas ne tikai LV, bet visā pasaulē…un konsoļu izstrādātāji to saprot…

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *