Apskats: Ghost of Tsushima – pēdējā cīņa ar mongoļu līderi ir nožēlojama

Spēļu apskats Ghost of Tsushima

Ilgi spēlēju videospēli, bet pēdējā bosu cīņa radīja lielu vilšanos. Sev vaicāju “kādēļ tam visam gāju cauri?”…

Tieši sākums man spēlē patika visvairāk. Ne jau tādēļ, ka stāsts vai īsfilmiņas mani aizrāva (tā diemžēl nebija), bet gan spraigās kaujas. Sākumā tu esi prasts samurajs, kas nav attīstījis spējas, bruņas, izturību un citas īpatnības. Līdz ar to karā ar mongoļiem biju uzmanīgāks, jo daži sitieni bija letāli, kas noveda līdz nāvei.

Spēle kļūst viegla un cīņas garlaicīgas

Taču, tiklīdz tu attīsti prasmes un kļūsti spēcīgāks, spēle kļūst viegla un cīņas garlaicīgas. Mani vairs nepārņem satraukums, jo zinu, ka pretinieks mani var sist entās reizes, un ja nokritīšu, man būs vēl iespēja sevi atdzīvināt gluži kā kaķim būtu deviņas dzīvības.

Konsoles.lv

Šī ir pirmā spēle, kur esmu redzējis, kā mirst tavs varonis. Citās spēlēs tavs cīkstonis vienkārši nokrīt un videospēle sākas no jauna. Ghost of Tsushima tu vēl redzi, kā tavs varonis mokās nāvē, kamēr kāds mongolis nepienāks klāt un nepārgriezīs rīkli.

Labākais spēles elements ir kaušanās. Pārējais, kā palīdzēt citiem cilvēkiem nelaimē, piedzīvot citu ļaužu stāstus, iznīcināt pretinieku teritorijas un tā tālāk man nesagādāja prieku. Viss atkārtojās.

Spēles pasaule Ghost of Tsushima ir ļoti burvīga

Labi, interesanti bija ar zobenu cirst bambusus un meditēt skaistās vietās. Jā, spēles pasaule Ghost of Tsushima ir ļoti burvīga. Brīžiem šķiet, ka vēroju gleznu. Un tas vējš piedod spēcīgu atmosfēru.

Konsoles.lv

Diemžēl vēstījums mani nepārliecināja. Kaut arī man patīk Japāņu kultūra, spēlē to izjutu tikai vizuāli, bet ne naratīvi, jo stāsts ir viduvējs. Kad mirst kāds personāžs, man bija vienalga. Kad notika nelaime – drīzāk smējos nevis bēdājos. Spēļu veidotāji stāstu nav izveidojuši nopietnu un dziļu, lai es kā spēlētājs tiešām justu līdzi. Pietrūkst stāstā personīguma, jo tēli šķita tukši. Es gribēju ko vairāk. Es gribēju piedzīvot dramatisku stāstu par laiku, kad mongoļi iebrūk Japānā. To nepiedzīvoju.

Tiesa, stāstā bija arī kas interesants, piemēram, vairāk uzzināju par samuraju, un to, kā galvenais varonis Džins redz pasauli ar modernu skatījumu, kamēr viņu onkulis ar senām tradīcijām. Un kā šie abi uzskati mijiedarbojas un kādas ētiskas tēmas par cilvēciskumu tiek apspriestas.

Cerēju, ka kaušanās ar Hanu būs brutāla, grūta, sarežģīta, kas paliks manā atmiņā uz mūžu

Konsoles.lv

Es pētīju salu, pildīju vairākas papildmisijas, trenēju savu cīkstoni, vācu nost simtiem mongoļu, un to darīju ar domu, ka tas viss aizvedīs pie kaut kā episka, jo no sākta gala zināju, ka būs jācīnās ar mongoļu līderi Hanu. Taču tiklīdz notika šī cīņa, tas bija kārtējais duelis – tādi paši kā ar citiem cīkstoņiem. Cerēju, ka kaušanās ar Hanu būs brutāla, grūta, sarežģīta, kas paliks manā atmiņā uz mūžu. Taču tā bija vienkārša bez emocijām.

Ghost of Tsushima ir lieliska spēle, kas ļauj iepazīt samuraja dzīvi. Taču videospēle klibo ar stāstu, kas mani nespēja ievilkt, lai es iegrimtu un pazustu virtuālajā Japānā.


Paldies par spēli saku PlayStation Latvija un Ogilvy

Pasūti Ghost of Tsushima (57,99 EUR) caur LoveGame.lv

Ghost of Tsushima

6.8

Kaušanās ar zobeniem, brīnišķīga pasaule ir tie elementi, kas Ghost of Tsushima padara spēlēšanas vērtīgu. Taču viss pārējais liekas bezrūpīgi un ne līdz galam atveidots.

6.8/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

4 thoughts on “Apskats: Ghost of Tsushima – pēdējā cīņa ar mongoļu līderi ir nožēlojama”

   1. Ok, bet ieteiktu uzmanīgi apskatos iztirzāt spēles konkrētas epizodes ar konkrētiem personāžiem (ja vien tas nav pats spēles sākums). Tagad zinu, ka duelis ar Hanu būs neinteresants. Vai man to vajadzētu zināt spēles sākumā? – laikam jau labāk ne.
    Es zinu, ka ir ļoti sarežģīti uztaisīt apskatus, kurā nav spolieru, bet ieteiktu uzrakstīt tekstu, ko gribi teikt un tad to vēl vairākas reizes pārlasīt, lai būtu pārliecība, ka nav spoileru.
    Lai veicas ar nākošajiem apskatiem!v

 1. Predator: Hunting Grounds 7
  Ghost of Tsushima 6.8
  Nioh 5.8
  Laikam jau dziļi gaumes jautājums, bet man nav ticamības šiem apskatiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *