Manas domas: Microsoft sper gudru soli ar Xbox Series S konsoli

Konsoles.lv

Microsoft piedāvā vislētāko nākamās paaudzes konsoli Xbox Series S par 299 ASV dolāriem, tikmēr Sony lētāko PlayStation 5 versiju par 399 ASV dolāriem. Microsoft varētu būt attapīgāki nekā Sony

Katrai kompānijai ir sava stratēģija. Sony vēlas ar PlayStation 5 piedāvāt spēlētājiem vienlīdzīgu pieredzi, taču Microsoft vēlas pieredzi kādam paaugstināt, kādam samazināt. Proti, PlayStation 5 gan ar diska lasītāju, gan bez piedāvās tādu pašu jaudu, turpretī Xbox Series X sniegs spēcīgāku aparatūru, kamēr Xbox Series S vājāku.

PlayStation 4 līdz šim ir pārdots 112 miljonu eksemplāru, taču Xbox One tikai 50 miljonus. Kur garantija, ka Xbox Series X/S būs labāki panākumi? Sony izceļas ar ekskluzīvajām spēlēm. To skaits ir cienījami liels, bet Xbox ievērojamību ar videospēlēm var saskaitīt tikai uz roku pirkstiem.

Fils ar visu Xbox komandu ir sākuši domāt citādāk

Xbox galva Fils Spensers noteikti sajuta sāpi ar Xbox One izdošanu 2013. gadā, un domāju viņš nevēlas to vēlreiz piedzīvot. Viņš šoreiz gribētu sēdēt dīvānā zelta čībās nevis ar dubļainiem zābakiem zvejot ezerā. Tādēļ pieļauju, ka Fils ar visu Xbox komandu ir sākuši domāt citādāk. Pirmie atklāja Xbox Series konsoli. Pirmie atklāja cenu. Nopirka spēļu kompāniju Bethesda par 7,5 miljardiem ASV dolāru. Izveidoja sadarbību ar vienu no lielākajiem videospēļu veikala gigantiem GameStop. Baumo, ka šie taisās pirkt pat SEGA.

Mani tas neizbrīna, jo pieņemu, ka Fils pēdējos septiņus gadus ir sēdējis savā tumšajā istabā, grauzis zīmuli un skicējis taktiskus plānus. Viņš iespējams pie sevis nodomāja “Sony dominē, un noteikti dominēs turpmāk, ja nemainīsim stratēģiju. Izdosim vispēcīgāko un visdārgāko konsoli, bet tajā pašā laikā vislētāko un visvājāko.”

PlayStation 4 līdz šim ir pārdots 112 miljonu eksemplāru, taču Xbox One tikai 50 miljonus

Daļai cilvēku vispār nerūp uz kādas konsoles spēlēt videospēles, viņiem pietiek ar Call of Duty. Vai arī to, ko draugi spēlēs, arī viņi spēlēs. Vai arī, ņemšu to lētāko. Tieši Xbox Series S cena varētu piesaistīt daudz cilvēku uzmanību. Kādēļ man pirkt ko dārgāku, ja varu nopirkt lētāk un baudīt nākamās paaudzes spēles?

Turklāt pievilcīgā Xbox Series S cena varētu aizķert arī Sony fanus. Spēles kā Forza, Halo, Gears, Stalker 2 (ekskluzīvs uz noteiktu laiku) un sazin, ko viņi sadomājuši ar Bethesda un citām spēļu kompānijām – nopirkt konsoli par 299 ASV dolāriem izklausās pietiekami saistoši, lai spēlētu Xbox ekskluzīvās spēles.

Nopirkt Xbox Series S par 299 ASV dolāriem izklausās pietiekami saistoši

Protams, pašreiz ir grūti spriest, kā jaunās konsoles pārdosies. Cik daudz cilvēki iegādāsies konsoles ar diskdzini un bez. Cik daudz pirks PlayStation 5 un Xbox Series X/S. Bet man liekas, ka Microsoft ar Xbox Series S noteikti būs veiksmīgs un gudri sperts solis, kas šķietami strauji nesīs lieliskus konsoles pārdošanas apjomus.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

3 thoughts on “Manas domas: Microsoft sper gudru soli ar Xbox Series S konsoli”

  1. Oskar, neuzrakstīji pašu svarīgāko- GAME PASS !!!

    Tas ir viņu maksimālais fokuss, būt pirmajiem kuri izveido “vidospēļu Netflix”. Un ar to viņi arī plāno pelnīt nākotnē, nevis tirgojot Series S vai citus “dzelžus”. MS tagad galvenais ir piedāvāt maksimāli daudz iekārtas uz kurām var kurināt Game pass, sākot ar konsolēm ( no šī arī izriet Xbox S cena) beidzot ar viedierīcēm.

  2. Jā, tik tiešām, Game Pass ir tas, kas raksturos Microsoft stratēģiju un uz ko tā balstīsies.
    Savukārt konsoles cenu var skatīt diskutabli, tā cena nav tik viennozīmīga, ņemot vērā, ka lielākā daļa geimeru ņems konsoli bez diskdziņa.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *