PlayStation 5: pieļāvu trīs būtiskas kļūdas

Konsoles.lv

Saņemot PlayStation 5 es guvu labu mācību. Tāda sajūta, ka dabūju ar slapju žagaru pa kaulaino dibenu, jo aiz lielā prieka nepapētīju konsoli dziļāk. Tā rezultātā spēlēju videospēles un trāpījās vairāki nepatīkami mirkļi, kas bojāja manu garastāvokli…

Piepeši televizors neatbalsta 4K, HDR

Tiklīdz iesāku spēlēt Spider-Man: Miles Morales, man parādās paziņojums, ka mans televizors neatbalsta 4K, HDR. Vaicāju PlayStation 5 sistēmai pēc lielākas informācijas un skatos, ka atbalsta HDR, bet ne 4K un HDR. Sāku prātot, kas pie joda, kādu teļļuku esmu nopircis? Vīlies turpināju spēli bez ievērojamās apgaismojuma un krāsu tehnoloģijas.

Vēlāk, būdams ar vien lielākā neizpratnē kasīju pakausi iekams nagi nodiluši, devos meklēt palīdzību internetā. Atklāju, ka manam televizoram ir jāizmanto speciāla HDMI ligzda, un viena no tām ir numurs “2”, kas spēs atainot 4K ar HDR režīmu. Cerību pilns tā daru. Uzreiz viss strādā HDR gan PlayStation 5 interfeiss, gan YouTube, gan Twitch, pilnībā viss kopā ar 4K atainojumu. Spēle arī aizgāja bez problēmām. Aiz laimes cilāju rokas.

Konsole kā standarta video režīmu izvēlas WebM

Smaidu un jūsminos par Astro’s Playroom un Spider-Man: Miles Morales. Uzņemu vairākas skaistas bildes un video. Video failus pārnesu USB ierīcē. Lieku tos montēšanas progrommā. Nule atskārtu, ka to nevaru izdarīt. Pag, ko?

Kā lai WebM pārveidoju vai mainu uz MP4? Dodos uz PlayStation 5 iestatījumiem – Settings, Captures un Broadcasts, Captures un Video Clip Format. File Type mainu no WebM uz MP4. Tagad konsole ierakstīs visus spēles video MP4 formātā.

Sony atzīmēja, ka PlayStation 5 varēs ierakstīt 4K izšķirtspējā, bet sīkāk par to nestāstīja. Izrādās, ka 4K video var ierakstīt tikai un vienīgi ar WebM formātu. Labākais un draudzīgākais risinājums man ir ierakstīt video 1080p, MP4 formātā, jo tad nav jāraizējas par video kvalitātes mazināšanos un failu ievietošanu montēšanas programmā.

Kā muļķis aizmirsu izslēgt DualSense mikrofonu!

PlayStation 5 iestatījumos Settings, Captures un Broadcasts, Captures un Video Clip Format pie Include Your Mic’s Audio ieslēdzu kontroliera mikrofonu. Vēlos patestēt, kā skan. Super, ne tikai straumēšanas, bet arī video ierakstīšanas laikā var ierakstīt runu. Tiesa, ja tev nav uz ausīm uzliktas austiņas un skaņa plūst caur skaļruni, tad video varēs dzirdēt atbalsis. Arīdzan mikrofona kvalitāte ir salīdzinoši slikta, bet forši, ka pastāv šāda funkcija.

Pēc dažām dienām, veidoju Demon’s Souls geimpleja video, kuru sanāca ierakstīt 14 minūšu garu. Klausos to, un ēēē! Tur kādam vēders kurkst? Ups, var dzirdēt gan kontrolieru pogas, gan kā kaimiņš zāģē malku, gan atbalsis un šķietamu vēdera kurkstēšanu. Jupis rāvis! Aizmirsu izslēgt pultī mikrofonu. Nācās geimpleja video visu pārfilmēt! Nākamreiz var šādu kļūdu nepieļaut, ja dodos uz iestatījumiem un to atslēdzu. Otrs, uz paša kontroliera, virs mikrofona simbola var nospiest pogu, kas to atslēgs. Par to var pārliecināties, kad poga spīdēs dzelteni oranžā krāsā.

Mācība, ko ieguvu

Pēc PlayStation 5 nāca apgaismība, ka, ja dabū kādu aparatūru, vienmēr to kārtīgi iepazīsti, pirms sāc nopietni lietot. Ne velti elektroniskām ierīcēm nāk līdzi instrukcijas. Es no tā visa varēju izvairīties, ja būtu pacietīgāks un atveltītu vairāk laika izpratnei, kā lietas strādā. Jāatzīst, ka visu jau nespēsi paredzēt un nepieļaut kļūdas, bet kā video ierakstīšanas failu formātu un citas lietas varēju uzmest ciešāku aci. Mūžu dzīvo, mūžu mācies.

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

7 thoughts on “PlayStation 5: pieļāvu trīs būtiskas kļūdas”

 1. Šito man nesaprast, kapēc Tv ražotāji jauniem Tv modeļiem piekopj tādu lietu, ka taisa tikai vienu HDMI portu, kas atbalsta vajadzīgas opcijas! Ar Samsung ir tā pati bēda, labakā gadījumā, dažiem modeļiem ir divi porti, kas atbalsta visu vajadzīgo.
  Ko darīt, ja ir jaunais Playstation un Xbox? Katru reizi pārspraust HDMI kabeli? Tas ir galīgi garam!
  Lg rullē, gan Oled, gan neOled visi četri porti ir vienādi.

   1. Te šoreiz nav runa par HDMI portu kopskaitu, bet gan, cik no tiem atbalsta visas “fīčas”.

    Un beidziet te par teļukiem, es knapi turos, lai nepirktu jaunu, jo esošais ir ar pārāk sūdīgu bildi priekš PS5!

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *