PlayStation 5: trīs lietas, kas man patīk un trīs lietas, kas apbēdina

Konsoles.lv

Jau mēnesi dzīvoju kopā ar PlayStation 5 gluži kā ar draugu, un esmu atskārtis lietas, kas man priecē un kas liek vilties jaunākajā Sony aparatūrā…

Trīs lietas, kas apbēdina:

Dažreiz nevaru palaist videospēli

Man patlaban visas videospēles uz PlayStation 5 ir digitālā veidā. Un esmu bieži novērojis, ka mirklī, kad nospiežu “Play”, spēles sākuma titulbilde sāk rādīties pārāk ilgi. Piemēram, Demon’s Souls, gaidu piecas sekundes. Gaidu pusminūti, pat divas minūtes un nekā. Netieku spēlē. Restartēju PlayStation 5 un mēģinu vēlreiz – spēle aiziet.

Man tas ļoti nepatīk un kaitina. Gribu spēlēt spēli tagad nevis čakarēties ar kaut kādu gļuku un speciāli jārestartē konsoli. Ceru, ka nākotnē šo problēmu salabos ar atjauninājumiem.

DualSense ir iebūvēts slikts mikrofons

Kaut arī DualSense šķiet pēc sapņu kontroliera, kopējo iespaidu bojā mikrofons. Jā, forši, ka ir šāda funkcija iekļauta, un ir iespējams sazināties ar citiem spēlētājiem, izmantojot tikai pulti. Bet vai viņi gribēs tevi dzirdēt drausmīgā balsī?

Aiz intereses ierakstīju divdesmit minūšu spēles video kopā ar mikrofonu. Klausījos savos komentāros. Dzirdēt var, bet dažreiz klausīties ir grūti, jo mana ātrā runa kopā ar raustīto skaņu izplūst un kļūst neskaidra.

Pati skaņa rada iespaidu, ka būtu savu balsi ierunājis radio 1930. gados. Ja audio būtu teju vai tāda, kā var ierakstīt vairums viedtālruņos, tas būtu super!

Uz DualSense pulti nevar viegli saskatīt PS logo pogu

Kad vēlos spēlēšanas laikā atgriezties “vadības centrā” jeb “Home” dažreiz kā akls kaut ko spiežu, lai šādu darbību izpildītu.

Ar DualShock 4 problēmu nebija, jo poga nedaudz atspīd un PlayStation logo ir skaidri redzama baltā krāsā, turpretī DualSense nekas neatspīd, un logo ir izgravēts ar tumšu krāsu.

Tiesa, laika gaitā tas problēmu ir mazinājis, jo no galvas zinu, kur tas atrodas tāpat kā sitot tastatūra pogas uz tām neskatoties. Taču ir gadījumi, kad spiežu garām un kontrolieri pievelku tuvāk acīm, lai atrastu to sasodīto pogu.

Trīs lietas, kas patīk:

DualSense rokās gluži vai mājo

Pults lieliski ieguļas manās lielājās rokās un ir patīkami to turēt, neizjūtot nekādu izteiktu diskomfortu.

Kad atkal ņemu plaukstās DualShock 4, šķiet dīvaini. Nav tā patīkamā sajūta, un liekas, ka esmu paņēmis plaukstās kaut ko mazu un nepilnīgu. Maigums pazūd. DualShock 4 nav slikts kontrolieris, taču DualSense rada vienreizējākas sajūtas to paņemot vienkārši rokās.

Ātri var pārslēgties starp spēlēm un aplikācijām

Esmu YouTube. Skatos dažādus video. Apnika. Nospiežu uz kontrolieri grūti redzamo PS logo, parādas izvēlne un pie “Switcher” izvēlos Twitch. Paiet dažas sekundes un jau skatos straumētājus. Piepeši sāku žāvāties, veikli izvēlos kādu spēli, nepaspēju līdz galam pakasīt pēcpusi, esmu ievilkts videospēlē.

Tas ir vienkārši super, ka tavs vērtīgais laiks netiek izšķiests kaut ko gaidot. Bet gan lietderīgi izmantots, būdams strauji tur, kur vēlies.

Kontrolieris šķietami ilgāk spēj dzīvot bez uzlādes

Spēlēju Spider-Man: Miles Morales un ekrāna stūrī rādas, ka drīz beigsies enerģija DualSense pultij. “Aij, taču man ir pie vienas vietas!” nosmīkņāju. Vēlāk kontrolieris vienkārši izslēdzās. Televizorā pārādās jauki uzzīmēts Zirnekļcilvēks, kas par to nav priecīgs. Uzlieku pulti lādēties, Zirnekļcilvēks kļuva laimīgāks un turpināju spēlēt.

Nospēlēju ar visu vadu vairākas stundas ar domu, ka būs gana, un pārtraucu savienojumu. “Ko!?”, izbrīnīts noteicu. Izrādās, ka kontrolieris neko “nav paēdis” un nācās spēli turpināt ar visu uzlādi.

Varbūt tā bija kļūda, taču jebkurā gadījumā pēc pēdējā PlayStation 5 sistēmas atjauninājuma, šādu lietu atkārtoti neesmu fiksējis. Bet esmu manījis, ka DualSense kontrolieri ir ilgāk jātur pie vada nekā DualShock 4, lai to pilnībā apgādātu ar enerģiju. Tādēļ vienlaikus ir patīkami, ka var spēlēt videospēles ilgāk bez vadu spraušanas nekā ar PlayStation 4, kur visai bieži kontrolieri nācās lādēt. Tajā pašā laikā ne tik tīkami, jo ilgāk jāgaida, iekams kontrolieris būs līdz galam uzlādējies.

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

12 thoughts on “PlayStation 5: trīs lietas, kas man patīk un trīs lietas, kas apbēdina”

 1. Neesmu vēl saskāries ar tādu problēmu, ka kādu spēli nevarētu palaist un kas raustītos un konsoli būtu jarestartē!` Gan CD versija, gan digitala.
  Par mikrafonu, no kontroliera to vispar neizmantoju un uz off man tas visu laiku ir, tikai paris reizes sākuma biju notestejis, ka tas strāda.
  Uz kontroliera PS pogu spiežu uz izjūtam, pēc divam dienām jau piešavos un nemaz nav uz ta jskatas lai nospiestu.

  1. Man arī nekādu gļuku nav, tas ir tavai konsolei visticamāk. Par logo uz pults ar nav kur piesieties. Par mikrafonu, nu man vins likās labāks nekā gaidiju.

 2. Oskar, ka Tev ar to konsoles neparasto skaņu? Es centos ko saklausīt neparastu, bet neko neparastu nedzirdu – tikai pie ieslēgtas spēles, ausi pieliekot pie konsoles, dzirdu vieglu ventilātora gaisa plūsmas šņākoņu.
  Es pat konsoles db izmeriju, pie ieslegtas speles, videji 36-38db robežās.

  1. Andri, man ir prieks, ka tavā galā PlayStation 5 šķietami neizdvešs ausīm netīkamas skaņas 🙂 . Es savā PlayStation 5 to labi dzirdu. Dūkošanu, čarkstēšanu (pat nezinu, kā pareizāk aprakstīt), kas graužas manās ausīs izteiktāk dzirdu brīžos, kad skatos YouTube vai Twitch. Dažreiz tas man ļoti nepatīk.

   Bet ventilators kā tāds spēlēšanas laikā ir superīgi kluss, ja salīdzinam ar PlayStation 4.

  1. Pats “labakais” ir tas, ka Oskars redz jautajumus, bet tas ir retums, kad viņš atbild uz jautajumiem, kas ir veltīti konreti viņam.
   Bet nu priekšnieks var jau darīt, ka grib…

   1. Jap es to ar lasīju ka ir divi dažādi ventilatori…viens skaļāks, viens klusāk…
    Par konsoles skaļu varu teikt ka klusa, ļoti klusa…vienīgā skaņa ir kad ieslēdz spēli un ir disks, tad diskdzini gan sākumā var labi dzirdēt, bet tas ir pāris sekundes

    1. Skatoties no tehniskas puses, tas skaļakais ir ar mazakam lapstiņam un ar tadu uzbūvi, tam vajag lielakus apgriezienus un no ta veidojas arī lielaka skaņa, lai sasniegtu vajadzīgo gaisa plūsmu, kā preteji tam, kuram ir lielakas lapstiņas.

 3. Par pults uzlādi runājot – softa problēma ar priekšējo USB portu. Man bija tāda pati problēma, pēdējais atjauninājums problēmu novērsa.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *