Latvijas videospēļu industrija pelna miljonus eiro

Konsoles.lv

“Kopējais Latvijas videospēļu industrijas apgrozījums gandrīz divkārši pieaudzis. Jo vairāk līdzekļi apgrozās, jo vairāk cilvēki sāk iesaistīties spēļu izstrādē,” saka Latvijas Spēļu izstrādātāja asociācijas (LSIA) valdes loceklis Ivars Bergs…

2019. gadā Latvijā videospēļu industrijas apgrozījums bija 30 miljoni eiro, taču peļņa sasniedza 16 miljonus eiro, liecina gamedev publicētie dati….

Lielākā daļa latviešu spēļu veidotāji 65% videospēles izstrādā uz viedtālruņiem, bet uz datoriem 20%.

Vairums spēļu uzņēmumi ir ieinteresēti veidot spēles uz telefoniem, jo pēc tā ir lielākais pieprasījums. “Šī platforma ir vispieejamākā. Lai spēlētu spēles uz konsoles, ir jāatrodas istabā pie televizora. Lai spēlētu spēles uz datora pie datora, taču telefons mums vienmēr kabatās ir līdzi,” stāsta I. Bergs.

Daži Latvijas spēļu veidotāji ir radījuši videospēli arī uz konsolēm. Šogad Coldwild Games un AbsoDev SIA izdeva Merchant of the Skies uz Xbox One un Nintendo Switch.

Latvijas spēļu kompānijām ir līdzekļi, lai izveidotu lielbudžeta (AAA) videospēli uz konsolēm un datoriem, taču tas aizņem vairākus gadus, ir ļoti dārgi un pastāv liels risks. “Spēļu kompānija ieguldīs daudz naudas ar iespēju neko nedabūt atpakaļ,” atzīmē I. Bergs.

Kopumā Latvijā ir 54 spēļu izstrādātāji. Taču tikai pieci no tiem ir veiksmīgākie un sastāda 88,7% apgrozījuma.

Atpazīstamākie un apgrozījumā spēcīgākie Latvijas spēļu uzņēmumi ir GameInsight, Brain Games (galda spēles), EstotyHypercell Games un FunGenerationLab.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

4 thoughts on “Latvijas videospēļu industrija pelna miljonus eiro”

    1. NASCAR, es arī daudz ko nezinu par Latvijas videospēlēm un industriju kopumā. Bet biju pārsteigts, ka vairāki latviešu spēļu kompānijas pelna miljonus eiro un izveido daudz viedtālruņu spēles.

      Pēc intervijas ar Ivaru Bergu šķietami sapratu, ka pēc apgrozījuma datiem, nākotnē Latvijā var tapt vēl lielāki un ievērojamāki projekti. Pašlaik latviešiem bail ko tādu radīt, jo tas var neatmaksāties.

      1. Intereses peec paskatiijos kas taas par speeleem un varu teikt tikai to ka pat uz zhilitona buutu kauns vinjas speeleet.😜😜😜Un ja ar taadaam “speeleem” pelna miljonus tad man nav ko vairs teikt.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *