Oskars reaģē: Cyberpunk 2077 ir viens no drausmīgākajiem projektiem, kādu jebkad esmu redzējis

Konsoles.lv

Cyberpunk 2077 izpilddirektors Ādams Kičinskis 27. novembrī teica, ka “Cyberpunk 2077 strādā apbrīnojami labi uz PS4 and Xbox One.” Pirms diviem gadiem spēļu komentētājs atklāj, ka “spēle piedāvās visticamāko virtuālo pasauli, kādu videospēles ir redzējušas”. Kas tās par muļķībām un ar kuru galu domā spēļu kompānija CD Projekt RED?…

Uz PlayStation 4 un Xbox One konsolēm spēle izskatās drausmīgi. Tik drausmīgi, ka gribas baurot kā gorillai. IGN pat lūdz cilvēkiem šo videospēli nepirkt. Protams, medijam kā IGN nav prātīgi to darīt “pirkt vai nepirkt”, bet gan aicināt to nedarīt nevis pilnībā tā apgalvot un šķietami lūgties.

Bet labi saprotu šādu rīcību, jo arī es silti neieteiktu nevienam pirkt spēli 60 EUR vērtībā, lai ciestu no katastrofa. Kadru skaits uz PlayStation 4 un Xbox One mēdz zemu nokrist, ka praktiski spēli nav iespējams spēlēt. Pilns ar gļukiem. Pat uz datoriem – skatījos straumētāju Dr DisRespect kā viņš spēlē Cyberpunk 2077. Vairākas reizes parādījās kļūdas un no spēles izmet. Vajadzīgas 20 lodes galvā, lai nogalinātu pretinieku. Civiliedzīvotāji pilsētās mēdz izgaist un ir raustošas, nedabiskas kustības. Vienubrīd viņa tēlam pazuda mati!

Dieva dēļ! Tas ir nepieņemami. Es tiešām apbrīnoju cilvēkus, kas par spīti šīm kļūdām, vēl spēlē šo spēli. Tā ir kā necieņa pret sevi un atbalsts “drazu kaudzei”, ko nevajadzētu atbalstīt. Kāda tad būs nākotne videospēlēm, ja mums nerūp kvalitāte?

Nebaidīšos teikt lielu “fui!” CD Projekt RED uzņēmumam, izdodot spēli šādā stāvoklī, ko cilvēki gaidīja astoņus gadus. Cilvēka prātos šļircēja nolāpīto, nepatieso mārketingu, reklāmas un nez no kurienes parādas Kianus Rīvss. Tas viss, lai radītu ievērojamu tēlu ap Cyberpunk 2077 un ļaudis juktu prātā. 2019. gadā esmu trāpījis džekpotā un šķietami paredzējis nākotni, brīnoties, par ko visi jūsmo.

Pārējās blēņas kā atvainošanās no Cyberpunk 2077 komandas puses, un visas kļūdas salabos, vemt gribas. To vajadzēja domāt pirms grasījāties spēli izdot. Man šķiet, ka te vairs nav kas glābjams. No Man’s Sky ar lielajiem solījumiem pievīla fanus, taču laika gaitā izdevās atgūt respektu. Taču diez vai tas izdosies Cyberpunk 2077, vismaz ne manās acīs.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu internetveikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

22 thoughts on “Oskars reaģē: Cyberpunk 2077 ir viens no drausmīgākajiem projektiem, kādu jebkad esmu redzējis”

 1. Un to saka cilvēks, kurš šo spēli nemaz nav spēlējis… Tas vairāk izskatās nevis pēc objektīva izvērtējuma, bet gan pēc vienkārša heita, kas radies tikai un vienīgi no ārējiem avotiem, nevis paša pieredzes. Jā, Cyberpunk 2077 ir baigi bagains, it īpaši uz PS4 un Xbox one, bet tas nepadara to par drausmīgu projektu. Problēma ir tajā, ka tu balsties tikai un vienīgi uz citu viedokļiem, nevis uz saviem, kas ir pilnīgi nepieņemami, it īpaši žurālistam.
  P.S. Mans konsoles.lv bans bija pilnībā nepamatots, jo kritika nav pamats banam, it īpaši ņemot vērā, ka esmu bijušais Patreon atbalstītājs. Ne par vienu neuzdevos un neslēpos aiz fake akaunta.

   1. Jā, biju Patreon atbalstītājs 1 mēnesi, bet manu Patreon vēstuļu un komentāru ignorēšanas dēļ izlēmu pārtraukt atbalstu. Forumā 2 vai 3 reizes izteicu kritiku viņa rakstiem, kas bija tikai un vienīgi kritika, nekas cits. Nebija nekāda provocēšana, kā arī neslēpos aiz nekāda fake profila, kā to apgalvoja Oskars. Dabūju banu pēc tam, kad uzrakstīju komentāru par viņa Patreon. Komentāra saturs bija tikai kritika, nebija nekas nicinošs, kā arī nebija nekas vērsts tieši personīgi pret Oskaru, tikai un vienīgi pret viņa darbībām, precīzāk – Patreon ziņu ignorēšanu. Komentārā neizmantoju rupjības vai arī kādus citus līdzekļus, kurus varētu uzskatīt par bana iemeslu.

    1. Robert, kāpēc tu melo? Tu esi es un es esmu tu 😀

     Bet tā nopietni runājot, man žēl, ka lieki izsviedi naudu. Tomēr, lai arī tas varētu izklausīties nedaudz ļauni, tava pieredze lieliski parāda visiem Oskara attieksmi. Es pat nezinu, kā to nosaukt. Mazs bērnelis, kas apvainojies un uz visiem tikai bļauj “Es ar tevi vairs nespēlēšos!”? Vai arī savam dienišņajam kakao, kuru piesauc VISUR, piena vietā piegāzis pagājušā gada rūgušpienu?

  1. Viņš rakstīs, jo tā vien izskatās, ka viņa acīs kvantitāte ir svarīgāka par kvalitāti. Galvenais ir kaut ko publicēt tīri publicēšanas pēc. Pārlasīt? Traks neesi?! Pārdomāt, vai uzrakstītais ir loģisks? Nevienam tam nav laika! Viss laiks tiek patērēts, bāžot citiem sejā, cik neveselīgos daudzumos Oskars patērē kakao! Un tie daži mirkļi brīvā laika, kas paliek pāri, tiek izmantoti puišelim nepatīkamo komentāru dzēšanai un lietotāju banošanai.

 2. Cilvéks, kurš ne reizi spēli nav spēlējis, atļaujās skaļiem vārdiem bļaut, ka spēle ir sūds, un ka izstrādātāji – bez maz vai lohi.
  Izstrādātāju galvenā kļūda bija izlaist spēli uz 7 gadus vecām konsolēm. Es pieļautu pat, ka daļa no problēmām kas eksitē spēlē ir tikai, un vienīgi dēļ vēlēšanās spēli piedabūt darboties arī uz iepriekšējās paaudzes konsolēm.
  Bet visādi citādi – spēle ir lieliska. Un jautra. Bet Oskarus Miķelsonus, jau zin labāk. Ja kāds nepiekrīt – izsauks citādi mierīgajā Oskarusā dusmas. Tas nozīmēs, ka mierīgais akmens pārvērtīsies gorillā. Vai valzirgā.

  1. “Izstrādātāju galvenā kļūda bija izlaist spēli uz 7 gadus vecām konsolēm.”

   @Elvis, nepiekrītu, ir daudz citu tehniski sarežģītu spēļu kā The Last of Us Part II un Red Dead Redemption II, kuri darbojas ļoti labi uz iepriekšējās paaudzes konsolēm.

   Cyberpunk 2077 pēc redzētā ne ar ko tehniski diži neizceļas. Saprastu, ja uz PS4 un Xbox One kadru skaits brīžiem nokristu zem 30, grafika izskatītos sliktāk nevis, ka spēle raustās tā, ka nav iespējams spēlēt. Nepārtraukti uzkaras, tekstūras nespēj laicīgi ielādēties un viss izplūst. Lauku rajonā uz divām sekundēm uzrodas pilsētas satiksme.

   Izstrādātāji ir bijuši pavirši. Šķiet, ka naudas maks vairāk interesē.

   1. Jā, spēle iet slikti uz base PS4 un Xbox one, bet tas to nepadara par sliktu spēli. Spēli neveido tikai tas, cik labi viņa iet uz vecajām konsolēm. Ja viņiem interesētu tikai naudas maks, viņi nepiedāvātu refundus pēc 10 h spēlēšanas, kā arī spēle būtu pārpildīta ar mikrotranzakcijām… CD Project Red, manuprāt, ir viena no labākajām spēļu kompānijām, jo kaut arī viņi izlaida spēli, kas neiet labi uz vecajām konsolēm, viņi atzīst savu kļūdu un dara visu iespējamo, lai to labotu.

 3. Oskar, vispār baigi labais taimings sanācis – es šovakar izmēģināšu šo briesmīgo, nekam nederīgo un problēmām piebāzto spēli. Noliec kakao krūzi un piekāp strīmā, paskatīsimies, cik ļoti tavi apgalvojumi ir patiesi un cik no tā visa ir blēšana tikai blēšanas pēc, jo pārējās aitas tā dara.

 4. Nu vecīt Tu neesi kautkāds Tvenets 2? Nedabūji savu bezmaksas apskata kopiju un tagad iekāpi hate train?
  Un pirmie patchi jau tika palaisti un spele nu jau ir daudz spelējamāka.

  Esmu skatījies daudz striimus, vieni no tiem ir “lielaiswuu” un bugus tur redzēju salīdzinoši maz.

 5. Jebkuram spēļu satura veidotājam godu nedara spēles kritizēšana (t.sk. ieteikt: pirkt/nepirkt), ja spēli pats nav spēlējis.
  Oskar, vai pats esi spēli spēlējis – laikam jau nē. Tad tavu kritiku nevar uztvert savādāk kā vienkāršu heitošanu bez pamata.
  Protams, spēle pašlaik ir diezgan “zaļa”, it īpaši uz vecās paaudzes konsolēm. Neviens nenoliedz, ka tur ir problēmas. Arī “CD Projekt Red” apzinās problēmas un strādā pie risinājuma. Visticamāk, neviens no mums nezina problēmu iemeslus, kāpēc spēle relīzes dienā nav vienādi gatava uz visām platformām. Šī ne tuvu nav pirmā un pēdējā spēle, kas relīzes dienā nesniedz gaidīto rezultātu. Pats svarīgākais, ka “CD Projekt Red” atzīst problēmu un strādā pie risinājuma.
  Kāpēc gan, Oskar, Tu tā centies noheitot spēli, izceļot tās trūkumus, bet neieklausies citu saturu veidotāju viedoklī (jo sava viedokļa Tev objektīvu iemeslu dēļ nevar būt) par spēles sižetu, misijām? Cik gadījies dzirdēt atsauksmes par spēles scenāriju, atmetot vizuālās lietas, tad spēles sižets un misijas ir ļoti vispusīgas un aizraujošas (šī žanra cienītajiem, protams). Kāpēc Tu noklusē to? Ja būtu problēmas ar spēles sižetu, tad neviens labojums to neizlabotu, bet vizuālas lietas ir tehniska rakstura problēmas, kas ir labojamas.

  1. @WhiteElectron, neesmu spēlējis videospēli, tādēļ arī neveidoju analītiskāku materiālu kā pirmos iespaidus, apskatu vai kaut ko tamlīdzīgu. Šis ir “reakcijas” materiāls, kurā es reaģēju uz notiekošo, paužot savas sajūtas, emocijas, nostāju, domas un viedokli.

   Bet fakts paliek – CD Projekt RED ir izdevuši teju vai 100 reiz lielāku bardaku nekā Mafia: Definitive Edition. Nav nozīmes kāds ir bijis iemesls, bet šādu projektu izdot nevar. Patērētājiem tas neinteresē, viņi maksā savu sūri nopelnīto naudu produktam un pretī vēlas saņemt atbilstošu kvalitāti. Tas, ka atvainojas ir smieklīgi, par to vajadzēja domāt ātrāk.

   1. Pēc tavas loģikas vadoties, nav nozīmes, kāds ir iemesls tavu rakastu gramatiskai un vispārējai kvalitātei, bet kaut ko tādu publicēt bez pārlasīšanas nevar.

 6. Ilgi turējos, lai neko nerakstītu. Bet Oskar kas pa n*h? Kādēļ Tu publicē kaut ko publicēšanas dēļ? Tu sevi dēvē par žurnālistu, bet te vienkārši izgāz žulti, lai gan spēli pat neesi mēģinājis. Līmenis ir tāds pats kā delfu komentētājam. Star pcitu uz laba PC griežas ļoti labi arī uz PS5. Pašlaik esmu uz PS5 pabeidzis stāstu un spēle ir tiešām ĻOTI laba. Jā ir minor gļuki, bet tas netraucē baudīt spēli. Jā uz vecajam konsolēm viņa ir miskaste pašlaik, jā viņi sasteidza izlaišanu. Bet ticu, ka viņi viņu izpačos un viss būs ok ar laiku. Nevajadzētu aizmirst ,ka katrs otrais konsoļu ports uz PC sākotnēji ir nespēlējams. Kaut vai Arkham Knight kuru steams pat izņēma ārā savā laikā. Es neizstāvu CPR, jo nolohojās smagi vini. Bet nu tavs ieraksts, jaa….

  Kopumā liels paldies, ka uzturi forumu. Bet būšu tiešs, izņemot pašu forumu kuru uztur pie dzīvības biedri viss pārējais ir liela miskaste, sākot ar 90 % tavu rakstu un video un beidzot ar patreonu. Es tiešām no visas sirds iesaku iesaistīt biedrus kontenta veidošanā tas noteikti nāktu tikai par labu forumam un tai nākotnei. Te reāli ir biedri kuri ir gatavi to darīt, tas pats Vito raksta ļoti foršus apskatus. Es pats arī būtu gatavs kko padarīt, uztaisīt kādu apskatu vai ko tādu ( savā laikā strike.lv šo to rakstiju). Pašlaik jau forums ir gandrīz miris, nekādu aktivitāšu. Kādēļ lai neuztaisītu kādu konsoles.lv kopā spēlēšanu, vai teiksim turnīru kur spēlētaji samet pa kādam EUR, lai ir kāds balvu fonds utt. Lūk Tev reāls ierosinājums un piedāvājums.

 7. Cik atceros The Witcher 3 kad bija izlaists, tur arī bija daudz problēmu, viss tika salabots, un šodien šī spēle ir viena no labākiem ko var nopirkt pat tagad.

  Cyberpunk neesmu spēlējis, bet noteikti no gameplay video un apskatiem dzirdējis ka ir problēmas uz vecam PS4 un XBOX konsolem, bet nu okay, tiks salabota, un pēc pusgada tas būs cita spēle vizuāli. Cita lieta ir spēles saturs, kas manuprāt ir lielisks un daudzveidīgs, un kamēr skatījos let’s play neredzēju neko tādu kas varētu padarīt spēli par sliktu.

  Par pašu rakstu un tas pieejamību publikai! Izskatās ka “hate” un nevaru saprast ka vispār var publicēt rakstu un savu viedokli par to ko neesi pats mēģinājis un izgājis līdz galam, tas nav profesionāli. Tas ir tas pats ja es izteiktu savu viedokli par XBOX kamer visu mūžu man bijis tikai Playstation un nekad neesmu turejis XBOX gamepad savas rokas. Gadījumā ja ideja bija mums šeit pasniegt info no citiem avotiem, tad domāju jēgas nav, jo manuprāt mums te visiem foruma biedriem ir citi galvenie avoti no kuriem ņēmām informāciju par videospēlēm un veidojam savu viedokli vai nu pirkt vai nepirkt. Tavus rakstus un biedru komentārus es personīgi lasu tikai tāpēc ka man ir interesanti ko domā Latvijas video spēļu cienītāji un kad lasu atsauci no “žurnālista” kura viedoklis balstās uz kaut kāda nepilngadīga idiota no youtube es personīgi nevaru to uztvert citādāk ka maza bērna kaprīzi kuram tagad ir attaisnojums izteikt savu “FUJ”.

  Es izaicināju tevi izspēlēt šo spēli vismaz divreiz uz grūtāka spēles līmeņa uz PS5, un pēc tam pastāstīt mums par iegūto pieredze, vairāk par spēles pasauli, missijam, mehanikam un t.t. Jo katru reiz lasīt un dzirdēt par to ka spēlei ir laba grafika un atmosfēra tas nav interesanti. Es ka gala lietotājs gribu dzirdēt profesionālu viedokli, bet pagaidām līdzīgus spēles apskatus es saņēmu no sava 12. g. dēlā. Un Oskar, es negribu tevi apvainot ka cilvēku, mana kritika ir virzīta tavam padarītam darbam, jo man ka arī visiem biedriem ir ar ko salīdzināt!

 8. Oskar, Tev nešķiet ironoski braukt augumā citiem par darba kvalitāti un vēlmi piepildīt maku, kamēr katrs Tavs raksts ir nosēts ar gramatikas kļūdām vai Tu pats no foruma izskaudi BM pārstāvjus, jo šie Tev nevēlējās maksāt par to, ka tava foruma lietotājiem piedāvā labākas cenas?

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *