Oskara piecas labākās videospēles 2020. gadā

Neticas, ka jau pavisam drīz 2021. gads iedrāzīsies pa manām mājas durvīm. Neticas, ka šogad esmu spēlējis 11 videospēles, kurām veidoju apskatus. No spēlētajām spēlēm izvēlējos piecas, un tikai trīs no tām iekrita manā sirdī. Un viena ir tā spēle, ko pie sevis varu skaļi saukt par 2020. gada videospēli!…

5. Ghost of Tsushima

Konsoles.lv

Godīgi sakot, Ghost of Tsushima ierindoju savā top 5 tikai tādēļ, ka tā ir vizuāli skaista. Virtuālā Japāna, lērum burvīgas puķes un apbrīnojamākais vējš kādu esmu redzējis videospēlēs.

Diemžēl vēlāk spēle man sāka garlaikot, jo viss šķietami atkārtojās. Taču kaušanās mehānika un nedaudz stāsts lika to iziet līdz beigām. Beigām, kurā pamatīgi vīlos…

4. Predator: Hunting Grounds

Konsoles.lv

Sakiet ko gribiet par Predator: Hunting Grounds, taču šis manās acīs ir viens no interesantākajiem daudzspēlētāja režīmiem. Mana sirds pukstēja straujāk, kad tiešsaistē patrāpījās prasmīgi Plēsoņa spēlētāji. Dažreiz viņi spēj uzburt lielisku atmosfēru, speciāli velkot laiku garumā un biedē manu komandu no kokiem un krūmiem. Tas ir satraukumu pilns pasākums!

3. Dreams

Konsoles.lv

Mani nekas no tā visa, ko Dreams reklamēja “veido savus unikālos līmeņus vai spēli” tik ļoti nesaistīja kā stāsts, ko radīja paši spēļu veidotāji Media Molecule.

Dziļš, pamācošs un atmiņā paliekošs. Šī ir spēle no kā citi stāstnieki var mācīties. Paldies, Dreams, ka uzlaboja manu dienu un ļauj ticēt sev.

2. Demon’s Souls

Konsoles.lv

Es pats nespēju saprast, kas notika. Kā Souls tipa spēle mani varēja tā aizķert, ka to pilnībā izgāju. Pirmā pieredze bija ar Nioh 2 – vājprāts.

Demon’s Souls gāza manus uzskatus par šāda veida spēlēm pozitīvākā gaisotnē un mani ievilka ar vienreizēju atmosfēru. Es burtiski tur paliku kādu laiku un aizmirsu par realitāti. Tiesa, brīžiem spēle tevi sadusmo, taču, kad pārvar grūto šķērsli – pārņem foršas sajūtas.

Demon’s Souls ir ieņēmis vietu manā sirdī kā viena no labākajām atmosfērām videospēlēs, kādu esmu piedzīvojis.

1. The Last of Us Part II
(Oskara Gada Spēle 2020)

Konsoles.lv

Savā 23 gadu spēlēšanas laikā neatminos, ka kāda videospēle man liktu tā justies kā The Last of Us Part II. Liku roku pie mutes aiz šoka. Atkāru žokli un piemirsu to aizvērt. Dažas sekundes apstulbu, uzliku pauzi, un gribēju saprast, kas pie joda notika?

Lai arī daļai cilvēku nepatika jaunākais Naughty Dog projekts, (kaut arī bija lietas, kas man arī negāja pie sirds) apbrīnoju, cik meistarīgi ir izveidots un pasniegts The Last of Us Part II grafika, naratīvs, geimplejs un tā tālāk. Pilnīgi visiem varoņiem jutu līdzi un izveidojās saikne.

Naughty Dog teju vai izcili parāda uz ko ir spējīgas videospēles, un spēļu industrija var lepoties ar šādu šedevru.

Vēlu visiem gaišus un priecīgus svētkus! 🙂


Videospēles var pasūtīt caur videospēļu veikalu LoveGame.lv

Dreams (31,99 EUR)
Ghost of Tsushima (49,99 EUR)
Demon’s Souls (73,99 EUR)
The Last of Us Part II (39,99 EUR)

Author: Oskars Miķelsons

Videospēļu žurnālists un liels kakao dzērājs.

13 thoughts on “Oskara piecas labākās videospēles 2020. gadā”

  1. Man kā satura veidotājam nebūtu ko citu darīt kā kādu apmelot? Vārdu Konsoles forumā neminēju, tā tad pats sevi nodevi un cilvēki zina par ko ir runa.

   Mana auditorija ir nemierīga, redz lietas citādāk nekā patiesībā tās ir. Skaidroju situāciju, jo sevī jūtu par pienākumu tā darīt, kā arī lietas aizgājušas par tālu. Jā, nerakstu izcili latviešu valodā. Jā, pieļauju kļūdas. Ja kāds nevar ciest manus darbus, visas iespējas ir tos neizmantot un neapmeklēt Konsoles.lv. Pavisam vienkārši.

   Tā vietā, lai nepārtraukti kritizētu, piedāvā iespēju palīdzēt. “Ē, Oskar, skatos, ka tu pieļauji gramatiskas kļūdas. Varu izlīdzēt un palīdzēt tavu tekstu padarīt pareizāku.” “Klau, Oskar, kā būtu, ja tev palīdzētu satura veidošanā?.” “Oskar, Oskar, skatos, ka esi viens forumā, varbūt vajag palīdzēt kā moderatoram”? Tas diemžēl nenotiek. Starp citu nāku pretīm un forumā piedāvāju šādu iespēju (arī ieteikt ieteikumus satura uzlabošanai). Ja nebūs neviens pieteicējs uz satura veidošanu vai moderatoru, viss kārtībā. Ja būs, super.

   http://konsoles.lv/forums/viewforum.php?f=70

   1. Cik zinu Vito jau sen ar tevi vairākos veidos centās sazināties un piedāvāt idejas un palīdzību tekstu pārlasīšanā un kļūdu labošanā bet nesaņēma nekādu atbildi. To viņš pars nesen strīmā vēl stāstīja un gan te redzamā Roberta pieredze gan forumā WhiteElectron rakstītais pierāda ka tu ignorē visus kuri tevi neglauda un neglaimo.

 1. Atbilde uz Oskara foruma postu, kurā es tieku apmelots. Nevaru to rakstīt forumā, jo esmu nobanots, tāpēc rakstu šeit. Oskara posts:

  “Foruma lietotāja Algentem (kļuva nesen par patronu) gadījums ir pārprasts. Ir viens cilvēks (vārdu noteikti paši ziniet), kas mani izspiego Facebook, noniecina, kā arī provicē un kūdī Konsoles auditoriju un pārspīlē ar kritiku. Algentem uzradās forumā nez no kurienes un uzreiz kļuva par patronu. Viņš man sāka rakstīt par satura uzlabošanas iespējām. Atbildēju. Pēc tam viņa rakstītais kļuva ļoti savāds, pieminot tā cilvēka vārdu un aicinot viņu paklausīt. Man šī persona šķita ļoti aizdomīga. Vēlāk viņš pats aizgāja no patreon. Pēc brīža atgriežas un noniecina mani forumā, tādēļ nobloķēju.”

  Mana atbilde:
  “Algentem uzradās forumā nez no kurienes un uzreiz kļuva par patronu.”
  Tā nav taisnība. Lai gan algentem profilu uzveidoju tiklīdz kļuvu par Patreon atbalstītāju, savu darbību konsoles.lv sāku jau sen. Lai gan sāku apmeklēt konsoles.lv jau 2020. gada Jūnijā, pirmo komentāru, ko es atradu, rakstīju 15. augustā rakstā par TLoU2 permadeath. Mani komentāri tajā laikā bija pat ļoti pozitīvi. Konsoles.lv esmu zināms kā Roberts.
  Apmeklēt šo portālu man ieteica ilglaicīgs Oskara Patreon atbalstītājs “WhiteElectron”, kurš bija patreons jau kopš 2020. gada janvāra. Tagad šīs situācijas dēļ, savu atbalstīšanu viņš ir beidzis.
  Sāku atbalstīt Oskaru 2020. gada novembrī. Mans patreon atbalstīšanas iemesls bija diezgan vienkāršs – man patika konsoles.lv, bet bija vairākas nianses, kas mani kaitināja, tāpēc cerēju, ka atbalstot Oskaru Patreon, šīs nianses varēsim kopīgi apspriest. Izrādījās, ka es smagi kļūdījos.

  “Viņš man sāka rakstīt par satura uzlabošanas iespējām. Atbildēju. Pēc tam viņa rakstītais kļuva ļoti savāds, pieminot tā cilvēka vārdu un aicinot viņu paklausīt. Man šī persona šķita ļoti aizdomīga. Vēlāk viņš pats aizgāja no patreon.”
  Lai samazinātu neskaidrības, nolēmu publicēt pilnu Patreon vēstuļu saraksti:


  Oskars Miķelsons (Konsoles.lv)
  4:27 PM
  Sveiks, Robert! Liels Tev paldies par atbalstu. Ļoti novērtēju :). Vai Tu esi reģistrējies Konsoles.lv forumā? Labprāt Tev piešķirtu Konsoles Draugs statusu.
  Roberts B
  5:13 PM
  Jā, esmu reģistrējies ar nickname Algentem
  NOV 24
  Roberts B
  7:10 PM
  Čau, Oskar!
  Vai tev pašam ir iespēja konsoles.lv postus rediģēt un labot pēc to izlikšanas?
  NOV 25
  Oskars Miķelsons (Konsoles.lv)
  2:09 PM
  Čau, Robert! Jā, man ir iespēja labot darbus pēc publicēšanas. Kādēļ vaicā? 🙂
  Roberts B
  2:26 PM
  Apmeklēju konsoles.lv jau kādu laiku, un esmu pamanījis, ka ir diezgan daudz tādu cilvēku, kas kritizē tavu pareizrakstību. Tas traucē kopējai satura uztveršanai, jo komentāru sadaļa nereti ir pārpildīta ar kritiku. Tev ir jāsaprot, ka kritiķi kritizē nevis tavu pareizrakstību, bet gan attieksmi pret kritiku. Tā vietā lai Tu izlabotu rakstus un nāktu pretī kritikai, ir tāda sajūta, ka Tu vienkārši viņu ignorē vai arī no tās bēdz, kas rezultējas vēl lielākā kritikā (piemēram, Vito bans pavisam neizskatījās smuki). Varbūt, lai samazinātu negativitāti komentāros (īpaši no Vito), Tev jāsāk nākt viņiem pretī, piemēram, labojot kļūdainos rakstus (GTA Online rakstu, piemēram) un atbildot uz viņu komentāriem? Lai vai kā man negribētos piekrist Vito un citiem kritizētājiem, tavi raksti tik tiešām diezgan bieži ir kļūdaini, bet tajā jau nav tā problēma, problēma ir tajā, ka lietas labā nekas netiek darīts.
  NOV 27
  Roberts B
  6:35 PM
  Čau, Oskar!
  Tikko izlasīju Tavu jaunāko rakstu konsoles.lv un pamanīju, ka pazūd komentāri no Vito. Kaut arī es Vito teiktajam vairums gadījumu nepiekrītu, komentāru dzēšana pavisam nav labs stils. Jā, viņš diezgan bieži raksta komentārus, kas var likties aizvainojoši, bet dzēšot komentārus Tu viņam tikai dod vairāk iemeslus rakstīt komentārus. Jā, šie komentāri piesārņo rakstu, bet dzēšana nav risinājums. Lai risinātu šo problēmu, ir jāiet pretī, jāatbild un jārisina problēma. Šobrīd tava lasītāju auditorija ir vēl ļoti maza, tāpēc jābūt ļoti uzmanīgam, lai to nepazaudētu. Komentāru dzēšana ne tikai dos iemeslu Vito rakstīt vairāk, bet arī noskaņos daudzus citus lasītājus pret tevi. Komentāru dzēšana nav risinājums, bet tieši otrādi.
  NOV 28
  Roberts B
  5:09 PM
  Čau, Oskar!
  Vai Tu esi izlasījis manas iepriekšējās ziņas, ko es Tev šeit sūtīju? Es sāku tevi atbalstīt Patreon tā iemesla dēļ, ka gribēju palīdzēt uzlabot konsoles.lv saturu, lai gan man, gan citiem lasītājiem būtu patīkamāk tur atrasties, un cerēju, ka šeit manus ieteikumus vai aizrādījumus Tu ņemsi vērā, bet esot šeit gandrīz mēnesi, ja godīgi, ir tāda sajūta, ka runāju ar sienu. Saprotams, ka maniem aizrādījumiem Tu vari nepiekrist, tas ir normāli, bet būtu ļoti jauki, ja Tu uz tiem vismaz atbildētu, lai rastos kāda atgriezeniskā saite starp lasītāju un satura veidotāju, kuras pašlaik ļoti trūkst.
  Roberts B
  10:05 PM
  Oskar, tev konsoles.lv lapā nav nekādas norādes par cookies izmantošanu, kaut arī lapā izmantoti 12 dažādi cookies, tai skaitā 3rd-party no facebook un twitter. Tā kā tava auditorija aug, agrāk vai vēlāk kāds to ievēros un pasūdzēsies datu valsts inspekcijai, un Tev var būt milzīgas nepatikšanas un sodanaudas. To nav grūti izlabot, un labāk to izdarīt agrāk nekā vēlāk.”

  Kā ir skaidri redzams, manas vēstules saturēja nevis nicinošu saturu, bet gan ieteikumus. Pēc Patreon manu vēstuļu ignorēšanas, ļoti stipri mainīju savu attieksmi pret Oskaru. Sāku godīgāk izteikt savu viedokli par viņa veidoto saturu un attieksmi pret cilvēkiem, kas viņu atbalsta.

  “Pēc brīža atgriežas un noniecina mani forumā, tādēļ nobloķēju.”
  Mani komentāri nekad nav saturējuši nekādu naida kurināšanu, personīgu nicināšanu, rupjības, rasismu, vai kāda cita veida uzvedību, kas varētu būt iemesls banam, tie vienmēr ir palikuši tikai Oskara veidotā satura pamatota kritika. Diemžēl mani komentāri forumā ir izdzēsti, tāpēc nevaru tos Jums šeit parādīt.

  Tāda, biedri, ir mana pieredze. Protams, ka viss var mainīties, uz ko es arī ceru, bet tad mums visiem būs jāstrādā kopā, lai kaut ko mainītu.

  Ja kādam ir vēl citi jautājumi par šo situāciju, vai kāds vēlas papildu pierādījumus, ka es neesmu Vito, lūdzu uzrakstiet kādu veidu, kā es varu ar jums sazināties, un es visu izskaidrošu un parādīšu 🙂

  1. *Paņem popkornu*
   Pēc tā ko redzu tajā sarakstē,
   jautājumu nav. Ja nav pa spalvai – klusums. 🙂

   Lai nu kā, priecīgus svētkus visiem!

 2. Oskar, tev konsoles.lv lapā nav nekādas norādes par cookies izmantošanu, kaut arī lapā izmantoti 12 dažādi cookies, tai skaitā 3rd-party no facebook un twitter. Tā kā tava auditorija aug, agrāk vai vēlāk kāds to ievēros un pasūdzēsies datu valsts inspekcijai, un Tev var būt milzīgas nepatikšanas un sodanaudas. To nav grūti izlabot, un labāk to izdarīt agrāk nekā vēlāk.”

  Tev ir līdz pirmdienai laiks šo sakārtot!
  Ja ne,DVI klauvēs pie tavām durvīm!

 3. Mamma Mia! – Kāpēc gan nedzīvot draudzīgi. Priecīgus Ziemassvētkus Jums visiem, lai visi paliek veselīgi un laimīgi. Un lai Jums visiem piepildās sapni!

  2020. gada manas mīļākās spēles bija:

  1) Assetto Corsa Competizione
  2) WRC 9
  3) F1 2020

 4. Čaļi, nomierinās! Oskaram miera labad vajadzētu atbanot iepriekš pieminētos personāžus, bet pašiem personāžiem pieteikties uz satura veidošanu, domaju mes visi būtu ieguvēji no daudzveidīgāka satura.
  Man kā svētdienas geimerim vienīgā šogad izklaidējošā spēle bija Doom Eternal 🙂

 5. Lai nebūtu pārpratumi – atbilde uz Robertu komentāru (citēju no Konsoles foruma).

  “Patreon rakstītajā nav noniecināšana. Kā pats Algentem (Roberts) atzina, ka mana neatbildēšana viņu uz to pavilka, tā rezultātā viņš pauda asu komentāru forumā, kuru es kā šī foruma administrators interpretēju kā noniecinājumu (aizskarošu izteikšanos). Tam sekoja liegta pieeja Konsoles.lv.

  Robert, atvaino, ka tevi nodēvēju par citu lietotāju. Tas ir vienīgais par ko varu atvainoties. Tas nebija iemesls bloķēšanai, bet gan viņa izteikšanās forumā.”

  1. Vēlreiz skaidroju: mani komentāri nekad nav saturējuši nekādu naida kurināšanu, personīgu nicināšanu, rupjības, rasismu, vai kāda cita veida uzvedību, kas varētu būt iemesls banam, tie vienmēr ir palikuši tikai Oskara veidotā satura pamatota kritika. Diemžēl mani komentāri forumā ir izdzēsti, tāpēc nevaru tos Jums šeit parādīt. Mani komentāriem nekad nav bijis mērķis noniecināt Oskaru, bet gan izteikt savu viedokli un skatījumu par viņa rīcību. Komentārs, ko Oskars, visticamāk, interpretējis kā noniecināšanu bija par Patreon ziņu ignorēšanu, kā mērķis nebija noniecināt Oskaru, bet gan paust savu viedokli par Patreon, lai pārējie biedri uzzinātu par Oskara attieksmi pret tiem, kas viņam maksā naudu.

 6. Osklar kapfec manfli turphini florumā apfainot? Ja nepfeiksi manas traucenes un mani altferghoo tulit apsaupis tavu virliscibu!

 7. Jopcai, jūs tak neesiet normāli, ja man tā būtu tad sen neapmeklētu šo saitu,atrastu citu un liktos mierā, bet nē jākārto personīgais naids forumā visiem traucējot. te tik piediršat visus postus pēc kārtas ar savām nejēdzībām, reāli besij. Gandrīz vairs nav neviena normāla komenta! Savas lietas mož variet atrisināt privāti un nepiersāņot šo saitu.

Komentēt

Tavs e-pasts nebūs redzams citiem. Atzīmētie lauki ir jāizpilda *