Manas domas: vai PlayStation 5 ir 1000 EUR vērts?

PlayStation 5 cena

Oficiālā PlayStation 5 ar diskdzini cena ir 499 EUR. Latvijā to pārdod dārgāk virs 500 un citur pat virs 1000 EUR…

Esmu spēlējis PS5 jau vairāk kā trīs mēnešus un uzreiz atklāti teikšu “jaunā Sony konsole nav 1000 EUR vērta”.

Pirmkārt, PS5 spēles var saskaitīt uz roku pirkstiem. Tās ir salīdzinoši maz, ja salīdzinām ar PS4 spēļu bibliotēku. Tiklīdz sagribas ko spēlēt un ieeju PlayStation Store, knapi var atrast kādu PS5 spēli. Turpretī uz PS4 ir lērums ar tiem.

Domāju, ka tikai pēc gada vai diviem PS5 uzņems apgriezienus un iznāks vairāk spēles. Ņemot vērā situāciju pasaulē un PS5 pieejamību, neizbrīna, kādēļ Resident Evil Village un citas jaunās videospēles izlaidīs arī uz iepriekšējās paaudzes konsolēm (uz tiem patlaban ir desmit miljoniem reižu vairāk spēlētāju).

PlayStation 4 videospēles krasi neatšķiras no PlayStation 5

Otrkārt, atgriezos atpakaļ pie Red Dead Redemption II uz PS4, lai to pabeigtu. Es biju pārsteigts, cik tā labi izskatās uz vecās aparatūras. Brīžiem rodas iespaids “labāk nekā dažas PS5 videospēles”! Un es nedzenu velnu. Jā, 30 kadri sekundē un 1080p, taču kvalitāte šajā spēlē ir apbrīnojama.

Tajā pašā laikā vēl uzspēlēju The Division 2, kas labu laiku metājās uz galda, un tā veselu gadu krāja putekļus. Televizorā redzu skaistu un detalizētu pasauli, vai gadījumā nespēlēju PS5 versiju? Izberžu acis… nē, nespēlēju. Tiesa, grafiski gļuki – tekstūras ielāde aizkavējas, ka objekti izplūst, dažreiz spēle ieraustas un uz sekundi pat apstājas, lai apstrādātu datus. Taču man tas nesagādā būtiskas problēmas. Citiem vārdiem, PlayStation 4 spēles izskatās solīdas un krietni neatšķiras no pašreizējām PS5 spēlēm.

Par PlayStation 5 dotu 600 EUR un ne vairāk

Augstākā cena, ko dotu PS5 ar diskdzini ir 600 EUR. Protams, ja tev ir iespēja šo konsoli dabūt jau tagad par ārprātīgu uzskrūvētu cenu un maks to ļauj, tas paliek tavā ziņā. Taču vēlos atzīmēt, ka patlaban tu neko daudz nezaudē, ja vēl neesi dabūjis PS5. Tagad vecās spēles cenšas pielāgot uz PS5 ar 4K un 60 kadriem sekundē (piemēram God of War) – garlaicīgi. Domāju, ka tuvāko mēnešu laikā situācija stabilizēsies un ikviens Latvijā PS5 varēs nopirkt par patīkamu cenu. Galvenais pacietību.


Konsoles darbību atbalsta videospēļu veikals LoveGame.lv

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

17 thoughts on “Manas domas: vai PlayStation 5 ir 1000 EUR vērts?”

  1. Games pass nav viss, ko sirds vēlas. Vel nesen paprovēju un sapratu ka man nevajag 90 meā spēkes un 10 ok spēles.

   Sonī now serviss tieši tik pat saistoš.
   Laika limiti un vecas spēles, nekas īpaš…

   1. Kamēr strādā gold uz ultimate 1:1 konvertācija, tikmēr nav tāpat ko zaudēt, jo golds vajadzīgs jebkurā gadijumā…
    Bet tas ir fakts ka MS un PS servisi piedavā dažādus spēļu žanrus, tas daudziem ir noteicošais faktors.

 1. Nav jēgas pirkt. Bija cerība uz Bite (1248 EUR) un uz Tet (1188 EUR). Par šādām cenām var nopirkt 2 Xbox Series X. Biju nedaudz šokā kad ieraudzīju šādas cenas no augstāk minētājiem veikaliem, kuri beidzot saņēma PlayStation 5 pievedumu no Sony, kuri uzstādīja rekomendējamo cenu 499 EUR versijai ar diskdzini. Tika sabojāts arī viedoklis par viņiem un droši vien negribēsies saskarsties nekādā veidā ar šiem veikaliem nākotnē.

 2. Salīdzināji jau arī ps4, kurš jau septiņus gadus ir un Ps5 pret pāris mēnešiem! Ar Ps4 tā situācija startā bija vēl sliktāka, spēles nebija, un Ps3 spēles nevareja pat palaist uz Ps4, bet Ps3 spēļu bibliotēka bija ļoti liela, bet cilvēki tā pat pirka Ps4 un cena tam arī vietām bija neadekvāti uzskrūvēta. Tagad vismaz ar Ps5 var spēlēt Ps4 spēles ar uzlabotu fps, kas nav maz…
  Bet par Ps5 cenu runājot, piekrītu, ka 1000eur, tas ir neadekvāti, bet neviens arī to nespiež pirkt pa tādu cenu. Ja nav svarīgi fps un grafiskie uzlabojumi, tad pērkam Ps3/ps4 un spēlejam laimīgi tūkstosiem spēļu!
  Bet tie, kas gribēs un jutīsies arī apmierinati iztērējot 1000eur uz konsoli, tie nopirks, jo ir reizes, kad naudai zūd vērtība, apmierinot savas iegribas.
  Un tas tā vienmēr bija un būs.

 3. Red Dead Redemption 2 ir checkerboarded 4k, ne 1080p, jo viss ko spēlē uz ps4, automātiski pielāgojas ps4 pro iestatījumiem, ja spēle bija optimizēta kā RDR2. Drusku starpība ir

   1. Viss kārtībā, Luki. RDR II spēlēju uz standarta PS4 konsoles. Ir doma to spēlēt uz PS5, pieļauju, ka tad būs 4K un 60fps. Plānoju uz PS5 arī kapāt RDR Online 🙂 .

 4. Mana standarta PS4 konsole skan kā putekļu sūcējs un tas traucē izbaudīt spēles. Ja var spēlēt PS4 spēles uz klusas PS5 konsoles, man tas šķiet saistoši.

  1. Interesanti, nesen ieslēdzu PS3 un tas šķita tik pat kluss kā PS5 😀 . Bet, jā, varu piekrist, ka PS4 ir kā lidojošs iznīcinātājs (skaņas ziņā).

   RPriedniek, ja godīgi, tad PS4 rūkšana arī ļoti netraucēja. Bet, vai tas ir tik saistoši, lai pirktu PS5 par pārspīlētu cenu… nedomāju.

 5. Bija man PS1 ko dabūju vēl kā sīcis Ziemassvētkos. Zelta laiki.
  Otro un trešo versiju izlaidu jo man bija tam laikam adekvāts kompis un PS nebija nepieciešams.

  Tad, nu jau pirms 5-6 gadiem nopirku atkal PS4 (pašu pirmo, FAT versiju). Sākumā, protams, viss ideāli. Spēlēju pārsvarā tikai sportu. Tad absolūti pieslēdzos MW:Warzone. Nu, man viņš neliekas baudāms uz reāli 20-30 fps vislaik, kad sākas kādas apšaudes. Nevaru izturēt. Ļoti apdomāju ps5 iegādi, bet kamēr viņš vēl maksās 1000 pie idiņiem, nepirkšu. Labāk datoru paņemt, kas kalpos ilgāk un būs vairāk izmantots.

  Pagaidām gaidu, gaidu 🙂

  1. Heī, Nauri! Patiesi tev Ziemassvētku vecītis atnesa PS1? 😀 Man arī, laikam bija tas pats Santa 😀 .
   Man personīgi nav problēmu spēlēt Warzone uz PS4. Viss process šķiet gluds. Bet, jā, PS5 piedāvā salīdzinoši labu kadru skaitu. Noteikti tāpat ir arī ar Xbox Series X.

   1. Tev iespējams vai visticamāk ir pro versija. Tā jau manuprāt uzlabotāka ir nekā mans vecais fat klucītis 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *