Apskats: Returnal – bez sāpošiem pirkstiem neiztikt

Returnal Latvija apskats

Viena no it kā pirmajām pilnvērtīgajām PlayStation next-gen spēlēm ir klāt. Tas ir Returnal, kas man neiet pie sirds un ko vēlos pēc iespējas ātrāk nolikt plaukta dziļākajā stūrī…

“Returnal” pilnībā neizgāju, jo spēle mani līdz galam neievilka. Apskats balstās uz 16 nospēlētām stundām.

Returnal ir spēle, kas domāts trakajiem. Tā ir ļoti izaicinoša, grūta un ātra, ka mani pirksti nogura un sāka sāpēt, sitot pa pogām. Jālec, jāskrien, jāizvairās nepārtraukti. Šaut ar nolāpīto pistoli un katru reizi ar pirkstiem aši spiest R2 ir gaužām smags pasākums.

Spriedze, izaicinājums, pirksti, DualSense un mistērija ir tie elementi, kas liek man izjust šo spēli

Pie vainas ir spriedze, kas neļauj tev uzelpot. Jā, ir brīži, kad ir mierīgāk, bet, ja sākas cīņa, esmu pamatīgi iekrampējies pultī. Katru kļūdu, ko pieļaušu, nokrītot no seguma, saņemot ievainojumu, izvēloties bezrūpīgi resursus, kas var ņemt nost man dzīvības nevis tās palielinās, vai kā citādi varoni negatīvi ietekmēs, var izvest no pacietības.

Spēlētājs vada sievieti, kas ir kosmonaute. Viņa nonākusi uz drūmas planētas, kur čum un mudž no citplanētiešiem. Sieviete cenšas tikt skaidrībā, kas te notiek. Un katru reizi nomirstot, atgriezīšos pie sava kosmosa kuģa bez nekā. Atkal tā pistole. Atkal tā vieta, un viss jāsāk pa jaunam. Tiki pie bosa, nomiri, atkal sāksi no kosmosa kuģa, bet šoreiz ceļš būs nedaudz īsāks. Bez tam, pēc katras nāves mainīsies pasaules izkārtojums.

Returnal apskats

Spēlē ir daudz dažādu iespēju uzlabot savai varonei spējas, ieročus, dzīvības un citas lietas. Bet tā vairāk ir kā veiksme, jo dažreiz nespēšu sev atrast vēlamo uzlabojumu. Dažreiz spēle man dos mazāku dzīvības daudzumu nekā ierasti. Dažreiz nevarēšu paņemt jaunus šaujamieročus, ja neizpildīšu kādu izaicinājumu, piemēram, nogalinot ar zobenu piecus pretiniekus. Tas spēli vēl vairāk sarežģī un papildus izaicina spēlētāju.

Bez tam bosi nav rotaļlietas. Tie nav iespaidīgi, bet baigais čakars tos novākt, ņemot vērā, ka pa ceļam vēl cīnījies ar citiem ienaidniekiem, kuri jau atstāja rētas un likuši patērēt resursus. Vēl jo trakāk, katrs pretinieks un bosi pa gaisu izdala vairākas lidojošas bumbas un citus brīnumus no kā nav reāli perfekti izvairīties.

Returnal nav īsta next-gen videospēle

Returnal nav iespaidīga grafika, bet gan viduvēja. Man tā nešķiet pēc next-gen spēles, jo pasaule mani ar neko nepārsteidza un vizuālais izskats diži neatšķiras no PlayStation 4 piedzīvotā. Vietām ir manāms Ray-Tracing, bet tie efekti nav spilgti atainoti.

Returnal Latvija

Tehniski videospēle darbojas gludi. Ļoti reti, kad kadru skaits nokrītas. Gļukus pēc 16 nospēlētām stundām nemanīju. Ja nu vienīgi vienu reizi šķietami muļķīgais citplanētietis iestrēga.

Diemžēl vēstījums nav gana aizraujošs, lai gribētu zināt, kā stāsts beigsies, jo lielākoties stāstu vēsta tikai geimplejs, monologs un atstātie audio faili, ko viņa pati ierunājusi iepriekš. Proti, nomirstot, viņa visu laiku atgriežas vienā un tajā pašā vidē un viss iet pa apli, kurā šķietami nav nobeiguma.

Galveno varoni vispār nevarēju sajust un man viņa liekas tukša un garlaicīga, jo kosmonautai Selēnai pietrūkst personības. Turpretī mistērija Returnal naratīvā gan ir interesanta, kur vietām atļāvos pavazāties pa citiem virzieniem, lai pie velna miltiem uzzinātu vairāk par šo vietu. Noslēpumainību var pielīdzināt Control videospēlei.

Returnal ir vāja PlayStation ekskluzīvā spēle

Returnal ir viena no vājākajām PlayStation ekskluzīvajām spēlēm, kādu esmu spēlējis. Ne jau tikai grūtība un fakts, ka jāsāk viss no jauna – vākt resursus, uzlabojumus, ieročus un jāskrien līdz mērķim mani atbaida, bet klišejiskais geimplejs. Vienveidīgums. Šaušana ir viduvēja un nodrāzta. Nekā jauna. Ātri apnīk, kur tikai spriedze, mistērija un izaicinājums spēj noturēt interesi. Salīdzinot ar citiem PlayStation šedevriem, Returnal dimants blāvi mirdz.


Videospēles apskata kodu nodrošina PlayStation Latvija

Returnal par 72,99 EUR ir pieejams LoveGame.lv

Returnal

5

Returnal noteikti ies pie sirds "hardcore" un "roguelike" geimeriem, kam patīk izaicinājums un, kuriem nav iebildumu, ja nomirstot, viss jāsāk no nulles. Taču spēlētājiem, kas meklē lielisku grafiku, inovācijas, dziļu, dialogiem bagātu stāstu, kas plūstoši rit uz priekšu, Returnal nebūs tā spēle.

5.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

15 thoughts on “Apskats: Returnal – bez sāpošiem pirkstiem neiztikt”

  1. Heijā, Nascar!
   Returnal par PS1 spēli gluži nenosauktu, bet jā, spēle ir dārga, maksā aptuveni 70 EUR.

 1. Šo es gribēju, bet šaubījos vēl – noskatījos dažus apskatus un pārgribēju! 😀 Labi vien ir, ka neuztaisīju pre-order. 🙂

  1. Andri, es vispār neieteiktu iepriekšpasūtīt kādu spēli. Ja par sevi, nekad neesmu nevienu spēli iepriekšpasūtījis. Vienmēr pērku spēli relīzes dienā vai dažas dienas vēlāk, jo pirms tam uzklausu atsauksmes.

   Tiesa, tādas spēles kā GTA zinu, ka pirkšu jebkurā gadījumā un man apskati nekādi nav vajadzīgi, lai kaut kas nenospoilotos 😀 .

 2. Paldies par apskatu! Es šo brīnumu izlaidīšu, jo prasa daudz nervu un pacietības, lai izietu to. Returnal nav īsti manai gamei. Vai pašam izdevās pieveikt spēli vai uzkāries pie kāda bosa un netiec tālāk?

  1. Ņem par labu, Eking 🙂 . Returnal nepieveicu un iestrēgu pie trešā bosa. Pārtraucu, jo spēli vienkārši neuzrunā un jau sāku sevi piespiest to rambāt. Kaut gan savādi, vakar vēl uzspēlēju dažas minūtes ar domu pieveikt to milzeni.

   Turpretī Demon’s Souls, kas arī ir grūta spēle un ja nomirsti, līmenis jāsāk no jauna, ir krietni citādāk. Atmosfēra ir baudāmāka, geimplejs superīgāks, visa spēlējamība foršāka. Pasaule, kurā ir patīkami pabūt un cīnīties līdz galam, lai spēli piebeigtu.

   1. Matizs, neteiktu, ka man ir par grūtu. Jā, spēle ir sarežģīta, prasa pacietību un pirkstu veiklību. Spriedze ir liela un dažreiz nogurdinoša. Problēma ir tajā, vismaz sākuma daļā, ka viss ir vienveidīgs – vide, darbības, kustības. Šaušana un process klišejisks.

  1. Sk00f, labs jautājums. Visām videospēlēm, kurām esmu veidojis apskatus, vienmēr esmu izgājis, izņemot divas spēles Nioh 2 un Returnal.

   Iegrimot dziļās pārdomās, saprotu, ka būs spēles, kas vienkārši man nepatīk un nevaru paspēlēt tālāk. Tādēļ šādos gadījumos turpmāk apskatos, ja spēli neesmu pabeidzis, darīšu zināmu lasītājiem, ka to neesmu izgājis un norādīšu nospēlētās stundas uz kā balstās apskats.

 3. Bez problemam nemesis nositu, tad jau 2 boss grutaks.
  Vai ari ekipejumu sanaca labaku salasit 😀
  Brunas bija 200% hp. Ar 1 reizi nokauteju.

  1. Jā, piekrītu. Pēc Ixion, Nemesis vairs nesagādājā pārāk lielas problēmas un ar otro piegājienu šo nositu. 😀
   Šodien arī spēli piebeidzu un liekas, ka turpmākie bosi palika vieglāki, jo tos nositu katru ar pirmo piegājienu. Tomēr, jāatzīst, ka līmeņi palika daudz grūtāki.

 4. Alucard, apsveicu 🙂 . Tas gan, jo vairāk vazājies riņķī un eji pa durvīm, var atrast labākus resursus un spējas cīņā pret pretiniekiem.

  Biedēkli, tiešām tev Nemesis bija viegls boss? Un vari bosus ar vienu piegājienu novākt – visu cieņu!

  Es vairākas reizes čakarējos un beidzot Nemesis uzvarēju. Savādu iemeslu dēļ esmu atgriezies Returnal un nedaudz pa vakariem uzspēlēju ar domu “nepadošos un iziešu velns parāvis!” 😀

  1. Es neteiktu, ka boss ir viegls, bet ja man jāsalīdzina ar to kas bija iepriekš tad jā boss ir vieglāks nekā pirmie divi. Grūtības sagādā tieši pats ceļš pirms bosa. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *