Apskats: Ratchet & Clank: Rift Apart – dažreiz forši, dažreiz ne pārāk

Ratchet & Clank: Rift Apart Latvija

Grafika brīžiem ir lieliska. DualSense ir sava uzdevuma augstumos. PS5 Ratchet & Clank: Rift Apart ielādē zibenīgi ātri, bet neskatoties uz to visu, es paliku vienaldzīgs…

Spēlētājs kontrolē savādu radību vārdā Ratchet, kas līdzinās cilvēkam ar neierasti lielām uzacīm un feneksa ausīm. Viņam gandrīz vienmēr uz muguras kā iesista nagla sienā ir draugs jeb robots Clank. Kā vienmēr, kaut kas noiet greizi, un ļaunajiem rokās nonāk bīstams ierocis. Tas spēj atvērt ejas citās pasaules dimensijās un iznīcināt visumā visus organismus.

Te nu interese bija, te nu interese pazuda

Problēma ir tajā, ka es nenoticēju galvenajiem varoņiem un Ratchet & Clank pasaulei. Bija momenti, ka spēle ievilka un radīja interesi, bet cik ātri tas radījās, tik pat ātri tas arī nozuda. Nerunāsim par dialogiem, kuri lielākoties ir garlaicīgi, ka tajos vairs īpaši neiespringu un neklausījos. Bet to nedaudz kompensēja spēles humors, kas brīžiem lika pasmaidīt.

Ja parādas aizraujoša sižeta daļa, spēle to nekādi necenšas paildzināt vai padarīt piesātinātāku. Piemēram, ja spēle izglīto spēlētāju ar to, ka dzīves atslēga ir “pārliecība”, tas netiek tālāk skaidrots. Tāpat arī varoņu reakcijas vai darbības, kad tie satiekas pirmo reizi, ir tik mākslīgi un primitīvi, ka nevarēju uztvert notiekošo nopietni. Tas viss man radīja vienaldzību, jo spēle pret naratīvu attiecas nepilnvērtīgi.

Ratchet & Clank: Rift Apart Latvija

Šaut un cīnīties ar pretiniekiem ir gana aizraujoši

Turpetī geimplejs ir krietni aizraujošāks, jo ir vienreizēji ieroči. Tos var uzlabot, starp tiem ērti pārslēgties un ikviens ierocis ir unikāls ar savu taktiku. Dažus šaujamieročus redzēju pirmo reizi. Tādēļ pretiniekus novākt ir aizraujoši. Tik pat aizraujoši ir izvairīties no lodēm, kā arī spēle rada patīkamu spriedzi. Taču pārējie elementi kā lēkāšana, kastes iznīcināšana, skrūvītes vākšana un slīdēšana pa sliedēm ļoti atgādināja Crash Bandicoot.

Brīžiem spēlē patrāpījās arī nelieli grafiski un citi gļuki. Viens no tiem ir, ka pazūd kāds objekts vai kāda radība nemitīgi skrien sienā mūžīgi bez apstājas. Bet kopumā spēles veidotāji Insomniac Games ir ieguldījuši lielas rūpes kvalitātē un nav būtisku iebildumu par tehnisko stāvokli.

PS5 spēj šo spēli ielādēt ļoti ātri

Ratchet & Clank: Rift Apart labi demonstrē ne tikai spēles grafiku, bet arī to, cik ātri spēlētājs var tikt videospēlē. Pēc manas pieredzes, PS5 šo gara darbu salīdzinājumā ar citiem ielādē visātrāk nepilnu divu sekunžu laikā. Tas mani pārsteidza un radīja jautājumu, vai PS5 var vēl ātrāk apstrādāt datus?

Arī DualSense skaļrunis radīja jautājumu, cik skaļš tas var būt? Spēlēju spēli uz televizora bez austiņām salīdzinoši augstā skaņu līmenī, un vienlaikus varēju dzirdēt DualSense. Kontrolieris skaidri atdarināja skaņas, kur spēlē staigāju pa ledu vai situ pa tastatūras pogām.

Ratchet & Clank: Rift Apart spēle

Tiesa, Sony brīnumainais pults ļauj vēl ciešāk izjust spēli, bet ar to ir par maz, lai gribētu zināt, kā Ratchet & Clank: Rift Apart vēstījums noslēgsies. Nemelošu, bet es sāku sevi piespiest to darīt. Kad ieraudzīju beigu titrus, jutos vienkārši vienaldzīgs. Un tad atskārtu, ka ar lielisku grafiku, aizraujošu spēles procesu nav gana, lai gribētu ar interesi spēli turpināt. Spēlētājam ir jābūt kādai saknei ar varoņiem, lai rastos rūpes un ticamība, pretējā gadījumā rodas vienaldzība pret tiem un to darbībām.

Videospēles apskata kodu nodrošina PlayStation Latvija


Iespēja atbalstīt: patreon.com/konsoles

Ratchet & Clank: Rift Apart

7

Ratchet & Clank: Rift Apart faniem un cienītājiem noteikti šī spēle iepriecinās, jo kā nekā šī ir sešpadsmitā sērija franšīzē. Bet jaunpienācējiem var radīt dažādas sajūtas, kur daļa kā es vienkārši būs vienalga par personāžiem un notikumiem vājo sižetu dēļ.

7.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

8 thoughts on “Apskats: Ratchet & Clank: Rift Apart – dažreiz forši, dažreiz ne pārāk”

 1. Vizuāli jau smuka un šī spēle ir mūltene, dziļu stastu šeit noteikti, ka nav jagaida! Apskatnieki arī saka, ka 4k šeit ļoti labi sevi parāda uz detaļām un ar pareizām austiņām, 3D audio esot augstā līmenī.
  Kā mūltenei, es noteikti arī dotu vairak kā 7. Vismaz spriežot pēc iepriekšējās daļas.

 2. NASCAR, par skaistām acīm 😀 .

  Andri, jā, vizuāli spēle tiešām ir skaista un viena no grafiski iespaidīgākajām uz konsolēm vispār. Taču man nevienā brīdī nebija “wow” momentu, varbūt izņemot vienu – kosmosā, kur tas foršais gaismas stars spīd.

  Starp citu, tikko nupat arī video izveidoju. Būtu vakar to izdarījis, taču tomēr nolēmu, ka pie video kvalitātes vēl ir jāpiestrādā. Un paldies par komentāriem, tas priecē 🙂 .

  1. Ē, kika, paldies par komplimentu ☺️ .

   Bet no kurienes tu izrāvi, ka spēle ir “sūds”?

 3. Heī, Arvi 👋 . Jap, spēle iznāk ekskluzīvi tikai uz PS5, taču citi PS5 ekskluzīvi kā Horizon Forbbiden West un nākamais God of War izdos arī uz PS4 🙂 .

  Un ko var zināt, varbūt vēlāk arī uz datoriem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *