Apskats: Battlefield 2042 – citām FPS šaušanas spēlēm ir jānoņem cepure

Battlefield 2042 apskats

128 spēlētāji. Lielas lokācijas. Iespēja atgriezties pagātnē un izjust nervu kutinošus momentus. Tas ir Battlefield 2042 – otra labākā Battlefield spēle aiz Bad Company 2

Videospēli apskatam sagādāja spēļu veikals LoveGame

Ja kāds teiks, ka 128 spēlētāji ir par daudz, es par to pasmīnētu. Lielās kartes ir gandrīz ideāli pielāgotas karavīru baram, tai skaitā tankiem, helikopteriem un robotiem, kuri nepārtraukti pārvietojas no vienas malas uz otru.

Karš spēlē ir tiešām iespaidīgs, jo neesmu redzējis, ka tik daudz karavīru šaudītos vienā spēles pasaulē. Visur sprāgst. Dūmi, sprādziena viļņi un uguns. Lodes lido gar ausīm. Katrs vīrs ir apgādāts ar unikālām spējām – cits dod bruņas vai aptieciņu otram, cits ņem dronu, cits jūt, ka viņam tuvojas pretinieks, cits redz caur sienām, citam ir īpašas granātas vai roboti. Vēl nav bijusi tik plaša Battlefield spēle.

Tanī pašā laikā pirmo reizi Battlefield sērijā manīju, ka digitālais kājnieks nav vienkārša bezpersoniska radība. Šoreiz spēles veidotāji DICE tās padarījušas personīgākas ar personības iezīmēm, jo viņi mēdz arī ko teikt, kad sākas vai beidzas kaujas darbība. Vai arī tu viņiem maini uniformas un citas lietas.

Battlefield 2042 Latviski

Grafika ir acīm tīkama. Vizuāli to var nodēvēt par next-gen spēli, jo spēles pasaule ir detalizēta, kur pretinieku var skaidri saskatīt simtiem metru attālumā kā koku tuksnesī. Kad metu rokas granātu, biju pārsteigts, ka var redzēt, kā tās gredzens atraujas no sprāgstošā brīnuma.

Mans mīļākais režīms ir Breaktrough, kas ir Rush pēctecis. 64 pret 64 spēlētājiem, kur uzbrucēji uzbrūk un cenšas iekarot teritorijas, kamēr aizsargi sargā un cenšas to nepieļaut. Tā ir kā divu komandu sadursme vienu pret otru, kur šaušana ir intensīva, un visu laiku jābūt modram. Tādēļ garlaicīgi nav ne mirkli.

Atgriezties pagātnē ir vienreizēji

Battlefield 2042 var arī spēlēt klasisko Rush, bet tas galīgi nestrādā. Salīdzinājumā ar iepriekšējām sērijām, tad jaunā Battlefield spēle ir krietni ātrāka, kur karavīrs ašāk skraidelē. Kartes dizains ir radīts priekš lielām kaujām nevis mazām. Bet tam ir risinājums – Portal, kas ļauj atgriezties pagātnē.

Kad caur Portal spēlēju Bad Company 2, Battlefield 3 vai Battlefield 1942 Rush – pilnīgi cita pasaule, jo spēles process, šaušana, karavīru kustības ir lēnākas. Tā rezultātā Rush ir baudāmāks un geimplejs šķiet saistošāks, dziļāks, kad šauju pretinieku. Bez tam visas iepriekšējās Battlefield lokācijas un grafika ir pielāgota uz uzlabotā Frostbite spēļu dzinēja, tadēļ vizuāli viss izskatās vēl labāk un gludāk nekā oriģinālajās versijās.

Battlefield 2042 spēle

Hazard Zone ir ļoti spriegu pilns režīms. Tev četru vīru sastāvā ir jāsavāc dati, cik daudz vien iespējams un tad veiksmīgi jātiek prom no šejienes. Ir dota tikai viena sasodīta dzīvība. Kritušo var vēl atdzīvināt vai arī pēc viņu nāves, atsaukt atpakaļ ar speciālu ierīci, kamēr kāds no komandas vēl ir dzīvs.

Apziņa, ka nomirsi un tava komanda var zaudēt visu laiku pūš pakausī. Katra izšautā lode un lēmums, vai mums tiešām vajag karot vai tomēr izvairīties un spēlēt stratēģiskāk, nosaka likteni. Lielu lomu spēlē komunikācija spēlētāju starpā bez kā Hazard Zone ir grūti aizbēgt ar visiem datiem.

Tas ir tas pats līdz galam nodrāztais Battlefield, bet vēl iespaidīgāks

Ja kāds Battlefield 2042 cerēja redzēt ko pilnībā jaunu, tad jāsaka, ka te nav nekas sevišķi svaigs. Tas ir tas pats Battlefield, bet ievērojamāks ar labāku kartes dizainu – labāko, kāds Battlefield spēlēs ir bijis. Katra vieta, kur norisinās kaujas – tuksnesī, ostā vai sniegotās vietās, ir unikālas. Pat pēc 60 nospēlētajām stundām, es uzeju jaunas vietas, kā var pārsteigt pretiniekus nesagatavotu, piemēram, iziet cauri pazemes tunelim.

Spēļu veidotājiem DICE ir jāspiež roka par vienreizējām lokācijām, ko viņi ir radījuši. Taču to nevar teikt par tehnisko stāvokli. Kaut arī tiek strādāts pie problēmām un izlaisti jauni ielāpi, tomēr vēl ir vietām gļuki, kas kaitina. Piemēram, kāds karavīrs sastingst. No gaisa ar izpletni krīt lejā kaste vai transports raustošā veidā. Visvairāk no pacietības izved brīži, kad sākas jauns mačs, un tev pēkšņi pazūd visi ieroči. Var spēlēt tikai ar standarta ieročiem, ar tiem, kad spēli pirmo reizi sāki spēlēt. To var atrisināt, kad izeji no mača un sāc jaunu.

Snaiperis

Neskatoties uz dažām nepilnībām, man tas nebojāja spēlēšanas prieku. Battlefield 2042 ir ar milzīgu potenciālu, kur manā skatījumā, sagaida gaiša nākotne. EA un DICE to uztver kā tiešsaistes servisu, kas nozīmē, ka spēli pilnveidos un bagātinās ar saturu ilgtermiņā.

Manās brūnajās acīs Battlefield 2042 ir labākā pirmās personas šaušanas spēle

Battlefield 2042 All-Out Warfare, kur pieejami Breakthrough un Conquest režīmi. Interesantais Hazard Zone – līdzīgs Battle Royale. Un Portal, kā arī aizraujošais spēles process ir pilnu cenu vērta. Ja tev patika iepriekšējie Battlefield, tad šo noteikti iesaku. Otra labākā Battlefield spēle, kādu jelkad esmu spēlējis un labākā pirmās personas šaušanas spēle, ko manas acis ir redzējušas.


Atbalsti Konsoles caur Patreon
un iegūsti vairāk kā 100 manus radītus ekskluzīvus darbus

Battlefield 2042

9

Battlefield 2042 iesaku iemēģināt ikvienam šaušanas spēles cienītājam. Spēlē ir dažas tehniskas problēmas, bet tie būtiski netraucē izbaudīt spēles procesu. Ja tev ir paticis Battlefield, šo iesaku nepalaist garām, jo kaujas ir sasodīti labas un ievērojamas. Patlaban mana mīļākā pirmās personas šaušanas videospēle.

9.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

7 thoughts on “Apskats: Battlefield 2042 – citām FPS šaušanas spēlēm ir jānoņem cepure”

 1. Vecīt ko Tu pīpē? Vai arī cik Tev Dice samaksāja, lai Tu uzceptu šo rakstu?
  Tā ir sliktākā 2021 gada spēle!!! Sliktākais BF kāds ir bijis…bagu paradīze un nekas cits. Vienmuļa un tur vispār nav ko darīt. Nekas ko viņi solīja nestrādā. Aaa un kad viņiem tur 1 sezona startēs? Nākošgad 😅😅😅
  Kad neviens to spēli nespēlēs

   1. Spēle tiešām miskaste, kā idiots skraidi un skaties uz visu “plašo” karti. Es pat salīdzinātu ka lielāks disasters kā cyberpunk.

    Par Osi, viņš tak ir priekšnieks/īpašnieks nevis līderis, daru ko gribu.

   2. Kam Tev vajag viņa atbildi? Pēc būtribas, viņš jau ir atbildejis, Oskaram šī spele ir ūber super! 😀
    Fakts ir viens, pēc Oskara apskatiem, spēles pirk nevar, var iekrist uz izterētu naudu par sū………. 😀
    Bet, pastāv vēl iespēja, ka Osis nemaz nezin, ka Dice solija visādas next-gen fīčas iekš BF un nemaz nenojauš, ka ir piečakarets ar Dice solījumiem! 😀

   3. Ja tu viņu neglaudi pa spalvai, viņš tev neatbildēs. Viedokļi, kas nesakrīt ar viņa viedokli, ir nepamatota kritika, meli, negācijas un kas tik vēl ne.

    Oskar, starp citu, FPS jau nozīmē “pirmās personas šaušanas [spēle]”. Tev kā spēļu žurnālistam ar pieredzi tik daudz vajadzētu zināt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *