Spēles rebūts, rimeiks, remāsters… Ko tas viss nozīmē?

Remastered, rimeiks, rebūts

Jaunais Call of Duty būs rebūts. Max Payne atdzims rimeika nokrāsās. Taču Crysis sērija piedzīvo remāsteru. Kā neapjukt šajā virpulī, kādu labumu tas dod un ko katrs vārds mums vēsta?…

Remastered

Tālajā 2014. gadā iznāca The Last of Us uz PlayStation 4. Cilvēki gaidīja kārtīgu salūtu un svinības, jo sagaida grafisku lēcienu no PS3. Beigu beigās spēle nepiedāvā būtiskas izmaiņas un salūts tā arī nenotika.

Iemesls vienkāršs, Remastered saglabā spēles oriģinālo būtību un uzlabo tikai vispārīgas lietas. Citiem vārdiem, The Last of Us vai Crysis būs tāda pati spēle, kāda tā bija iepriekš. Vienīgās izmaiņas ir izšķirtspējā, kadru skaitos, vizuālajos efektos, apgaismojumā un citās niansēs, kas spēli padara skaistāku uz jaudīgākas ierīces. Tas arī viss.

Remake

Tad, 2022. gadā mēs dzirdam par Max Payne pirmo un otro daļu, kuru ziņa mani piecēla no gultas un aiz priekiem skrēju ap māju, bet piepeši Remedy atzīmē, ka abām daļām būs rimeika versijas. Kas tas par zvēru? Pēc pieredzes ar Resident Evil 2 Remake aptuveni nojaušu, bet saprašanas nav.

Tiku apgaismots. Remake stipri pārmaina spēli – vadību, grafiku, stāstu. Ja Max Payne 2003. gadā izmantoja spēļu dzinēju “RenderWare”, tad viņi šoreiz izmantos jaunāku tehnoloģiju vārdā “Northlight”. Līdz ar to videospēli pārveido no pašiem pamatiem un pielāgo spēles procesu, animācijas un citus brīnumus mūsdienu aparatūras spējām, paturot dažus spēļu elementus un idejas, kas bija oriģinālajā .

Reboot

Savukārt nākamais Call of Duty: Modern Warfare 2 dienas gaismu ieraudzīs kā rebūts. Izklausās pinķerīgi, bet rebūts var mainīt videospēli ar kājām gaisā. Tā var iet citā virzienā, citā žanrā, nekā tās priekšteči. Izdzēšam visu ārā un rakstam jaunu stāstu, piedāvājam pavisam svaigu pieredzi. Rebūta versija nepiedāvās to, ko oriģinālā, bet pilnīgi ko neredzētu, sākot teju visu no nulles.

Īsumā, Remastered uzlabo lielākoties izšķirtspēju un dažus vizuālos efektus. Remake stipri ieviešs izmaiņas spēlē, uzlabojot stāstu, vadību, grafiku. Un Reboot pārveido spēli pilnībā, kur tā var mainīt žanru, naratīvu un citus elementus, kas nelīdzināsies oriģinālajai versijai.

Pašlaik videospēļu industrijā Remastered, Remake un Reboot versijas ir ļoti populāras un pieprasītas. Tās ļauj vecām spēlēm iznākt vēlreiz košākās krāsās uz jaunākajiem dzelžiem, piesaistot gan fanus, gan jaunus cilvēkus visā pasaulē.


Atbalsti Konsoles caur Patreon

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *