Apskats: Gran Turismo 7 – līdz galam nenomazgāta mašīna

Gran Turismo 7 apskats

Man nesaista braukšanas spēles. Liekas garlaicīgas. Taču Gran Turismo 7 man atvēra jaunu pasauli, kurā iepriekš negribēju skatīties…

Kad sāku spēlēt Gran Turismo 7, es neko nesapratu kā spēlējot Death Stranding. Kāda ir spēles jēga? Kas te jādara? Kur ir tas kaifs spēlēt šo spēli? Pirmajā acu uzmetienā es biju neizpratnē.

Iebraucu neskaitāmajos bortos. Vēlāk iemācos tajos nebraukt un izprast vadību. Uzvaru pirmās sacīkstes. Un sāku aptvert, kāda ir šīs spēles “sāls”. Tas nav būt pirmajā vietā. Tas nav nopirkt jaunākās mašīnas par kurām esi dzīvē vienmēr sapņojis izbraukt. Tas ir braukšanas process.

Reālisms ir ik uz stūra

Gran Turismo 7 ir ļoti reālistiska braukšanas spēle. Braukt lielā ātrumā un dzirdēt, kā vējš pūšs. Klausīties motora rūkoņā. Izjust ātrumu uz savas ādas ir lieliski. Liekas, ka kustini īstu transportlīdzekli. Tiesa, to var izbaudīt tad, kad iestatījumos izslēdzu traucējošo mūziku un spēlēju spēli pirmajā personā.

Taču, ja es videospēli spēlēju trešajā personā, iespaidīgums izplēn vējā. Auto kustās un brauc dīvaini. Problēma ir kamerā, tā ir izteikti statiska un mašīnu tur nepārtraukti centrā. Kamera vienkārši “neelpo”. Ja tai būtu manāmākas kustības un svārstības uz vienu vai uz otru pusi, kad ieņemu līkumu, bremzēju un citādi, tad auto uz ceļa izskatītos interesantāk.

Auto sacīkstes

Ja neskaita mašīnas, kas grafiski izskatās kā varavīksne debesīs, tad pārējās lietas ir bēdīgākas. Nav šaubu, ka Gran Turismo 7 ir ļoti skaista spēle, bet aiz trases ēkas, koki un lauki varēja dabiskāk izskatīties. Kaut arī trases un mašīnas ir atainotas līdz perfektumam, viss pārējais nav dzīvs. Kaut kādi cilvēki vēro sacīkstes, bet es viņus nesajutu. Paveras burvīga aina, bet tā liekas vienkārši uzzīmēta nevis dzīva. Spēles veidotāji nav vērsuši uzmanības, kas atrodas apkārt aiz kaucošajām riepām, kas manā skatījumā ir liels mīnuss.

Vienubrīd iestājās apnikums

Tā rezultātā man pēc padsmit nospēlētajām stundām sāka apnikt spēles kampaņa. Kaut kas līdzīgs stāstam, kur tev jādodas uz kafejnīcu un jārunā ar cilvēkiem. Viņi dod iespēju piedalīties dažādās pasaules mēroga sacīkstēs un tev ir jākolekcionē desmitiem auto, lai beigu beigās piedalīties pēdējā čempionātā.

Interese nopluka. Jādara viens un tas pats. Grasījos mest ar roku spēlei, bet mani noturēja braukšanas process. Katru reizi, kad braukšu, vienmēr viss būs citādāk. Vai nu pārāk ātri braucu vai pa vēlu bremzēju – tūlīņ varu noslīdēt no trases. Tā ir māka vienmēr perfekti izņemt līkumus, un brīžos, kad tas izdodas, pārņem tīkams adrenalīns.

Audi mašīna

Fascinējoši, kā katra mašīna atšķiras un kā katra liek justies, neskatoties uz to, ka dažreiz liekas, ka tās funkcionē vienādi. Bet tiklīdz vienam čempionātam speciāli nopirku Audi par vairāk kā vienu miljonu kredītpunktiem, ko sūri krāju, spēle burtiski mainās. Mašīnas salons ir vēl ievērojamāks. Skaņas vēl dobjākas un tu dzirdi, kā izputējs rūc un spļauj laukā ugunis. Ātrums nežēlīgs. Lūk, pārņēma liels azarts un vienreizējas sajūtas. Ar šo vāģi nebija problēma ieņemt pirmo vietu.

Manī lielāko interesi radīja Sport režīms. Spēlēt ar citiem cilvēkiem internetā ir daudz reiz aizraujošāk nekā pret mākslīgo intelektu. Šeit dod sodus, ja esi negodīgs, apzināti traucē un pieskaries citām mašīnām. Konkrētajos datumos jāgaida čempionāti un tas uzbur ticamu sajūtu, ka piedalos īstā pasaules čempionātā.

Par laimi, spēlē gļukus neesmu novērojis. Viss tehniski strādā ļoti labi un bez problēmām. Spēle gludi darbojas gan Ray-Tracing, gan Performance režīmā, godīgi sakot, atšķirību nevar pateikt, ja nu vienīgi uz Ray-Tracing mašīnas ir spīdīgākas un vairāk atstaro gaismas.

Gran Turismo 7 spēle

Gran Turismo 7 projektā ir ieguldīta sirds un dvēsele

Gran Turismo 7 ir lieliska spēle auto faniem. Tie, kas vēlas piedzīvot reālistisku braukšanas simulatoru, tad šī spēle ir laikā. Šī spēle ir laikā arī tiem, kuriem nav interesējis braukšanas videospēles kā man, jo Gran Turismo 7 mašīnas apbur, ieintriģē un tā mīlestība, ko spēles veidotāji ir ieguldījuši, nāk laukā no visām pusēm.

Braukt spēlē ir tuvu ideālam. Virtuālās mašīnas izskatās vēl labāk kā vēl nekad. Taču, jo ilgāk spēlēju, jo vairāk izjutu, ka “spēlē kaut kas pietrūkst”, un tas ir “dzīvīgums”.


Videospēles apskata kodu nodrošina “PlayStation Latvija”

Videospēles par labām cenām var iegādāties LoveGame.lv

Atbalsti Konsoles caur Patreon

Gran Turismo 7

8

Gran Turismo 7 ir ļoti laba braukšanas spēle. Tā var patikt ne tikai auto faniem, bet arī spēlētājiem, kuriem iepriekš nesaistīja sacīkšu videospēles. Tajā ir interesanti vēsturiski fakti par auto un vizuāli burvīgas mašīnas. Bet to burvību apskādē daži netīri traipi, ko spēles radītāji palaiduši garām. 

8.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

2 thoughts on “Apskats: Gran Turismo 7 – līdz galam nenomazgāta mašīna”

 1. Interese nopluka, jo jādara viens un tas pats??? Ko tieši Tu gaidīji no braukšanas spēles?
  Mani, protams, priecē tas, ka vari braukt un vēl piestāt pavērot kokus aiz trases un aprunāties ar skatītājiem, jo man knapi sanāk skatīties spidometru/tahometru un apdomāt vienlaicīgi nākamās darbības, lai neatrastos sienā. Jā, labi, varēja būt dzīvīgāk, bet nu tas ir pilnīgs sīkums, manuprāt.

  1. Jā, interese zuda, jo Campaign pārlieku daudz jākolekcionē tās mašīnas un tas process nav padarīts interesantāks.

   Ja es spēli spēlētu kā dienišķs geimeris, es tām lietām arī nepievērstu uzmanību. Bet spēlējot Gran Turismo 7, paturēju prātā apskatu, tādēļ pamanu citas būtiskas un interesantas lietas.

   Dzīvīgums ir ļoti svarīgs. Mašīnas, trase ir okay, bet tā daba un telpa nav “elpojoša”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *