Vai mums ir jāspēlē The Last of Us Part I (rimeiks) vēlreiz?

The Last of Us Part I spēle

The Last of Us Part I rimeiks ir 70 EUR vērts meistardarbs – tāds pats kāds tas bija 2013. gadā. Bet vai arī tiem cilvēkiem, kas to ir iepriekš spēlējuši?…

Videospēles apskata kodu nodrošina “PlayStation Latvija”

Ja pirms deviņiem gadiem The Last of Us grafika pārsteidza PS3 geimerus, kur pat PC spēlmaņi brīnījās, arī tagad The Last of Us rimeiks ir vizuāli gana ievērojams.

Tā ir viena no grafiski iespaidīgākajām spēlēm uz PS5, un šāda detalizācijas pakāpe, kur var saredzēt katru sīku detaļu, esmu vienīgi redzējis Horizon Forbidden West. Taču šeit tas šķiet vēl skaistāks.

Kā atspīd glāze. Kā uzvedas mušas. Kā lido siekalas, kad Džoels paceļ balsi. Ir daudz šādu detaļu, ka liekas “Naughty Dog ir pārcentušies”. Godīgi sakot, daļa geimeru šos sīkumus palaidīs garām, bet, ja tu tam pievērs uzmanību vai arī esi spēlējis oriģinālo The Last of Us versiju, šos uzlabojumus noteikti pamanīsi kā varavīksni debesīs.

The Last of Us Part I rimeiks
Izmantoju The Last of Us Part I Foto Režīmu, kas ir viens no labākajiem, kādu nācies iemēģināt.

Naughty Dog ar rimeiku radījuši spēlei otru elpu. Taču jāatzīst, ka nevienu mirkli neradās sajūta, ka šeit neesmu bijis. Visas vietas, kas ir pārveidotas, liekas tādas pašas kā iepriekš. Tikai reti kur mani pārņēma pārsteigums, “kā te ir mainījies”. Tādēļ spēles veidotāji ir saglabājuši estētiku, tikai papildinājuši un pamainījuši dažus elementus – vairāk zāles, priekšmetu, objektu un tā tālāk, lai tas izskatītos spēcīgāk.

Ne tikai grafika ir mainīta, bet arī animācijas. Tēli ir kļuvuši dzīvīgāki, kur sejas mīmika ir dabiskāka. Acīs var saredzēt vairāk emociju, sāpes, bēdas, izmisumu un brīžiem nupat sariesušās asaras. Viss atainots ļoti tuvu realitātei.

Nevienā mirklī nejutos vīlies vai kaut kādā veidā apmānīts, jo kvalitāte un ieguldītais darbs ir cienījams

Arī īsfilmiņas ir pamainītas. Proti, spēlēšanas laikā nemanīju, ka kāda īsfilma būtu izgriezta laukā vai pielikta klāt jauna aina, bet vietām redzēju, ka kamera ir mainījusi savu vietu. Tādēļ spēlētājam ļauj izjust stāstu no citiem skata punktiem. Piemēram, sākumā, kur Džoels sēž uz dīvana ar savu meitu Sāru. Oriģinālā versijā šo ainu parādīja ieslīpi, bet rimeikā kamera bija vērsta taisni tieši pret varoņiem. Citās vietās kamera ir tuvāk, citās tālāk.

Geimplejā neizjutu krasas izmaiņas kā grafikā un kinematogrāfijā. Taču spēles process šķita labāks un gludāks. Džoels skrien nedaudz savādāk. Vadāmība ir labāka. Kaušanās un šaušana likās tāda pati kā uz PS3. Bet uzlabot ieročus uz darba galda gan ir kaifīgi. Var redzēt, kā Džoels tos pilnveido, kā viņš pieliek klāt jaunas lietas ierocim, kā maina tā izskatu. Tas izskatās nudien interesanti un tīkami vērot. Katru reizi, kad uzlaboju savu šaujamieroci, man pārņēma laba sajūta.

The Last of Us Part I rimeiks Latvija
Savādi, bet diezgan daudz laiku pavadīju Foto Režīmā nekā parasti.

Kopumā es The Last of Us Part I gluži nenosauktu par rimeiku, bet gan par kārtīgu remāsteru. Izteikts rimeiks būtu, ja arī stāstā, līmeņos un lokācijās būtu ieviestas lielas izmaiņas. The Last of Us gadījumā pamatīgi pārveidots ir tikai grafika un animācijas. Un tās ir mainītas meistarīgi.

Es iesaku šo spēli par 70 EUR tiem cilvēkiem, kas to nekad nav spēlējuši. Tā ir lieliska pieredze, ko var izjust uz savas ādas – grafika, stāsts un arī spēles process ir piedzīvošanas vērts. Bet tie, kas to ir iepriekš spēlējuši, vienīgi tad, ja tu esi ļoti, ļoti liels The Last of Us fans.

Atbalsti “Konsoles”: https://www.patreon.com/konsoles

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

One thought on “Vai mums ir jāspēlē The Last of Us Part I (rimeiks) vēlreiz?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *