Apskats: The Last of Us seriāls – pārspīlēti sažņaugts

Pēdējais no mums apskats

Seriālā es labāk sapratu kordicepsa infekciju nekā videospēlē, taču diemžēl “Pēdējais no mums” vērš visai maz uzmanības saucamajiem klikeriem, bet vairāk cilvēku stāstiem. Dažreiz tas ir lieki, piemēram, otrā plāna varoņi kā Bills, kurš ir homoseksuāls un satiek sev līdzīgu, ir atveltīta vesela epizode…

Nav slikti uzzināt vairāk par citiem personāžiem par kuru videospēlē diži nestāstīja, taču ir tāds teiciens “kas par daudz, tas par skādi”. Seriālā dažu cilvēku vēstījumi ir pārāk padziļināti, piemēram, trēšā epizode klāsta par gejiem. Skaists stāsts starp divu vīriešu mīlestību, kas liek aizdomāties par to, kas īsti ir mīlestība un vai tai ir kāda robeža. Bet manā skatījumā, kā arī citi cilvēku stāsti bija “par daudz”, jo likās, ka neskatos The Last of Us, bet gan ko citu.

Sekojot līdzi stāstam, radās iespaids, ka seriāla veidotāji Kreigs Mezins un Nīls Drakmens videospēles scenāriju ir ņēmuši vērā pārāk nopietni, jo tā kodols ir tāds pats kā videospēlē – tikai vietām papildināts vai stipri izgriezts, lai pielāgotos seriāla formātam. Tā ir šaušana kājā, jo adaptācija “brīvi neelpo”, bet gan stipri iegrožo. Tā rezultātā seriāls nešķiet pilnīgs, bet gan apspiests.

Seriāls necenšas stāstīt savu stāstu, bet ierobežojas videospēles naratīvā.

Pēdējā epizodē, beidzot sagaidām kādu apšaudi. Tādu kopumā ir visai maz, izņemot piekto sēriju, kur asa sižeta mirkļi, šāvieni un sprādzieni netrūka. Tā manās acīs ir labākā epizode, jo tajā bija teju vai viss – starp Džoelu un Elliju virmoja spēcīgas emocijas, asas darbības, infekciju pūlis, lielais mutants, straujie sižeta pavērsieni un tā tālāk. Bet pēdējā epizodē, kur videospēlē Džoels pamatīgi cīnās, lai nokļūtu līdz Ellijai, seriālā to vispār nevar izjust. Ainas lēkā pēc ainas, katra izklāstīta īsi, bez piesātinājuma un spēcīgas apšaudes, kur pirmie fragmenti vēl ir labi, bet pēc tam primitīvi skatāmi. Es nejutu, ka Džoels iet caur ugunij, lai atrastu Elliju, kā tas bija videospēlē.

Džoels un Tomijs, Pēdējais no mums

The Last of Us sērijas notikumi un komunikācija varēja būt labāk atveidoti. Tās vietām šķita nepilnīgas. Respektīvi, Soltleiksitijā, kur Džoels apsēžas un emocionāli atveras, stāsta Ellijai par savu pagātni, bet, lai arī tas bija efektīvi, es nenoticēju, jo dialogs nebija pietiekams – emocionālais brīdis pāragri noslēdzas. Arī montāža vietām nav rūpīga veikta, jo prasījās ilgāk noturēt kādu momentu, piemēram, Džoela skatienu, darbību vai arī pārlekt plūstošāk uz nākamo ainu. Taču bieži to sasteidz un pārrauj. Neskatoties uz to, kopumā man patīk montāža, jo lēnais temps ļauj vairāk iedziļināties notiekošajā un raisīt saikni ar varoņiem.

Piemēram, Perijs, bijušais kareivis, kas ieņem mazu lomu. Bet veids, kā viņš tiek prezentēts skatītājam ar montāžu un atveltīto laiku, ir ļoti labi izdarīts. Es viņam pieķēros, un nākamajā mirklī notiek kas šokējošs un man rūpēja.

The Last of Us seriāls rādīts tik ticams, ka jebko, ko redzēju, domāju, ka ir reāls, nevis datoru darināts, izņemot žirafi.

Mutants, inficētais, Pēdējais no mums

Vizuāli seriāls ir gana labs. Pārliecinoši specefekti un datorgrafika, ka nevienu mirkli man nelikās, ka kaut kas neiet kopā. Nekas nešķita nedabiski vai dīvaini. Jebkuru ainu, kuru redzēju, mani pārsteidza, cik ticami tā ir uztaisīta – pilsēta un daba postakoliptiskā pasaulē. Un žirafe, kā izrādās, ir īsta nevis datora radīta. Ar datorgrafiku lielākoties atainoja The Last of Us pasauli – sagrautu pilsētu apaugusi ar zālēm un sūnām. Kaut tas arī nav reāls, nevienu mirkli nešķita, ka tie nav īsti.

Aktieri dara savu darbu profesionāli. Pedro Paskāls, ja ne uz visiem 100, lieliski attēlo Džoelu un man neradīja šaubas. Un, lai arī Bella Ramzija ļoti labi spēlē Ellijas lomu, tajā kaut kas trūkst, kaut kāda dzirksts, jo viņa nepārliecina, ka viņa tiešām ir Ellija.

The Last of Us seriāls ir laba un cienījama spēles adaptācija. Taču tā nav tik iespaidīga kā videospēle. Spēlē attiecības starp Džoelu un Elliju izstāsta meistarīgāk, jo seriālā ainas ir vienkāršas, kas atgremo videospēlē paveikto. Turpretī spēlē īsfimiņas ir dziļas un lieliski uztaisītas. Tās rada momentu un to notur, nevis pārrauj un sasteidz.

Atbalsti “Konsoles” Patreon

Latvijas videospēļu veikals Valmierā LoveGame

The Last of Us seriāls

7

The Last of Us seriāls ir cienījams darbs. Laba spēles adaptācija, kur var uzsist pa plecu seriāla veidotājiem par labu padarītu darbu. Diemžēl ne par izcilu darbu, jo vietām neuzmanīgā montāža, ainas, dialogi un sasteigtība to visu velk uz leju.

7.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *