Apskats: Star Wars Jedi: Survivor – tehniski komplicēts

Star Wars Jedi Survivor apskats

Pēc Star Wars Jedi: Fallen Order man nebija nekādu cerību, ka Star Wars Jedi: Survivor būs vienreizēja spēle. Tā noteikti nesniegs man prieku un sajūtas, ka labi pavadu laiku, taču es maldījos…

Paldies par spēli “LoveGame

Es paklanos spēles veidotājiem Respawn Entertainment priekšā, jo jaunākā zvaigžņu kara spēle ir ļoti laba. Star Wars Jedi: Survivor geimplejs ir viens no labākajiem, kādu esmu pieredzējis pēdējo 10 gadu laikā. Tajā ir ieguldīts rūpēm pilns darbs, jo nevienā mirklī spēlēšana nekļūst vienveidīga.

Nāk jauni cīņas paņēmieni un kaušanās stili. Vēlāk būs jālēkā citādāk – vēl sarežģītāk, bet izaicinošāk un aizraujošāk. Jo ilgāk spēlēju, jo vairāk spēle dod jaunu lietu un mehānikas, piemēram, jaunas spējas, kas ļaus piekļūt citām vietām, kur sākotnēji nevarēju. Varēšu lidot, izmantojot speciālu putnu. Varēšu pacelt objektus. Varēšu iziet cauri zaļiem vārtiem un tā tālāk.

Neatminos nevienu spēli ar tik bagātu spēles procesu un dažādību. Līdz ar to Star Wars Jedi: Survivor geimplejs ir meistardarbs, labākais, ko šogad esmu piedzīvojis. Ne tikai geimplejs, bet arī pasaules pētīšana ir ļoti interesanta.

Star Wars Jedi: Survivor geimplejs ir viens no labākajiem, kādu esmu pieredzējis pēdējos 10 gados

Vienalga uz kādas planētas atrodos, vienmēr būs kāds cits ceļš, kur aiziet. Un es arī eju, kaut arī man tur nebūtu jādodas. Bet šī lielā ziņkāre, kas tur ir, vedina uz priekšu. Tas ved tālāk un tālāk, kas ir forši, jo liekas, ka esmu tur, kur nav paredzēts iet un atklājis ko īpašu. Bieži vien tas noved pie labiem resursiem, apģērbiem, jaunām iespējām, proti, dabūšu vairāk dzīvības vai arī uziešu spēcīgu bosu. Pētīt planētas man ļoti patika un centos neko nepalaist garām.

Centos arī runāt ar visiem iedzīvotājiem, pārsvarā bārā uz Koboh planētas, kas ir kā centrs ļautiņiem, kur atpūsties un sanākt kopā. Runājot ar katru, kāds pastāstīs ko interesantu vai arī dos misijas – tikt galā ar ļaunu būtni, izmeklēt senās drupas vai vienkārši kaut ko atrast. Es pildīju visus uzdevumus, cik vien varēju atklāt. Jāatzīst, ka to darīt bija interesanti, bet vēlāk mani nogurdināja mīklas risināšana tumšās, lielās, noslēpumainās telpās. Tās ir āķīgas un labi izdomātas, bet pēc laika es vairs negribēju sevi ar to apgrūtināt un pievērsos tālāk stāstam, jo to atšķetināšana likās par daudz.

Jebkur, kur dodies, spēlē ir ielikta dziļa doma un tas patīkami atduras pret spēles procesu. Par to cepums Respawn Entertainment

Kopumā spēlē ir lērum daudz mīklas, ko risināt. Un katra no tām ir kvalitatīvas ar izdomu. Pat vietās, kur nav domāta kā puzle, vienkārši jādodas uz priekšu, ir jākustina smadzenes, kā to varu izdarīt. Lai ko darītu, visā spēlē ir ieguldīta dziļa doma. Vai nu tā būtu cīņa ar pretiniekiem, vai jāatslēdz durvis, vai jālēkā, spēles veidotāji ir piedomājuši pie katra soļa, kas ir apsveicami.

Zvaigžņu kari galaktikas impērija

Kad attīsti savu varoni Kelu, iemācies dažas cīņas kustības un to patur prātā, vicināt gaismas zobenu kļūst vēl jautrāk. Katra cīņa nav viegla, vienmēr jābūt uzmanīgam kā souls spēlēs. Ja godīgi, Star Wars Jedi: Survivor var uzskatīt par souls spēli, jo ir gana daudz ņemts no Demon’s Souls – nomirsti, un sāc no jauna vai, kad atpūties, lai sevi pilnībā sadziedētu, visi pretinieki atdzīvojas. Durvis, kurus lielākoties varēsi atvērt no otras puses, kas saīsinās ceļu. Un daži kaitinoši bosi, kur vajag prasmes, lai pieveiktu.

Vairāki skati spēlē tiešām izskatās iespaidīgi. Ne vienu reizi vien apbrīnoju, kā spēles izstrādātāji var atainot kosmosa kuģus, futūristiskas ēkas, objektus, tehnoloģijas, telpas tik ticami un detalizēti. Radās iespaids, ka viņi ir bijuši kosmosā un uzņēmuši fotogrāfijas, lai ko tādu spēlē varētu parādīt. Kopumā spēles grafika ir teicama un next-gen cienoša.

Tehniski tā nav slikta, taču dažas nepilnības un kļūdas rada rūgtu garšu mutē

Diemžēl tehniskā daļa nav iepriecinoša. 60 spēlēšanas stundu laikā man trīs reizes spēle ieķērās. Trīs reizes nevarēju tikt spēlē, jo gaidīšanas mirklis (loading) uzkārās. Kadru skaits nav stabils un spēle mēdz raustīties, piemēram, pie upes vai ūdenskrituma, kā arī citās vietās var just stipru raustīšanos. Dažreiz nevaru saķert objektu, bet čakarējos, lai to panāktu. Dīvaina peldēšanas animācija zem ūdens. Un viena rupja kļūda – nevaru pildīt darbus pie Caij personāža. Man kartē rādās, ka pie viņas var pildīt misijas, bet nekas nenotiek.

Arīdzan stāsts, kas man saistīja un radīja interesi, līdz galam nepaskaidroja dzīves atziņas, ko guva Kels, piemēram, ir “jāaiziet, kamēr var, citādi var zaudēt visu”, kas ar to bija domāts? Vēstījums to nepaskaidro sīkāk. Brīžos gribēju, lai īsfilmiņas būtu garākas un padziļinātākas, bet kopumā tās ir veiksmīgi uztaisītas, jo man beigu beigās rūpēja, kas notiek un pat trāpījās pilnīgi negaidīts sižeta pavērsiens, kas mani šokēja.

Zvaigžņu kari gaismas zobens

Videospēlē ir tehniskas ķibeles un problēmas, stāsta izpildījums varēja būt labāks, taču tas ir nieks tam, ko Star Wars Jedi: Survivor geimplejs piedāvā. Tas ir meistardarbs. Viens no izcilākajiem, kādu esmu piedzīvojis. Spēlēt ir elpu aizraujoši, interesanti un sasodīti patīkami. Es ar nepacietību gaidu nākamo daļu.

Atbalsti “Konsoles” Patreon

Star Wars Jedi: Survivor

9

Star Wars Jedi: Survivor ir meistarīgi izveidota spēle. Geimplejs ir teju vai perfekts, kas ir viens no labākajiem, ko esmu ilgā laikā piedzīvojis. Diemžēl tehniskais stāvoklis brīžiem liek vilties un meistarīgo videospēli maķenīt apskādē.

9.0/10

Author: Oskars Miķelsons

Bez mitas rakstu, domāju, organizēju, plānoju, montēju, kasu pauri, lai veidotu foršus darbus "Konsoles.lv". Mīļākais dzēriens, ko ieņemt ir kakao. Un, ja vēl pa rokai ir šokolādes cepumi - es gar zemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *